سوالات متداول

سـوالات متـداول

در این بخش به سوالات متداولی که توسط کاربران پرسیده می شود پاسخ داده شده است. اگر سوالی قبل از خرید دارید و پاسخ ان در بخش زیر موجود نمی باشد می توانید از بخش درخواست مشاوره رایگان مطح نمایید.

گوگل ادز
ثمین ادوردز، اولین مرکز تخصصی آموزش، مشاوره و انجام تبلیغات در گوگل می باشد که فعالیت خود را از سال ۸۹ آغاز نموده است. ثمین ادوردز، با دارا بودن نشان رسمی نمایندگی گوگل در زمینه تبلیغات در گوگل در ایران به عنوان پارتنر رسمی گوگل شناخته می‌شود. ما تا به امروز مقالات تخصصی فراوانی در زمینه دلایل استفاده از تبلیغات در گوگل، نقش تبلیغات در گوگل در برندسازی، روش های کاهش هزینه تبلیغات و افزایش بازدهی آن با هدف آشنایی صاحبان کسب و کارها در مرکز آموزش سایت منتشر نموده ایم. با توجه به سابقه ما در زمینه اجرا، مشاوره و آموزش این اطمینان به شما داده می شود که ما بهترین ها را برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی شما داریم. اطمینان برندهای مطرح به ثمین، نوید آن را می دهد که به هدف اصلی خود که رونق کسب و کار مشتریان می باشد رسیده ایم و هر روز با کسب دانش بیشتر و برنامه ریزی صحیح در این مسیر استوارتر خواهیم بود. راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود را به متخصصین تبلیغ در گوگل ثمین واگذار کنید تا تبلیغ را بصورت بهینه و متناسب با هدف تبلیغاتی شما راه اندازی و راهبری کنیم. متاسفانه در ایران، بر خلاف سایر کشورهای دنیا، صاحبان کسب و کار تصور می کنند که با راه اندازی حساب گوگل ادوردز توسط فروشنده های ارز در ایران و در اختیار گرفتن حساب ادوردز خود، می توانند کمپین خود را راه اندازی کرده و مدیریت کنند که این کار بسیار زیان ده بوده و سبب می شود بودجه تبلیغاتی خود را هدر داده و تصور کنند که تبلیغات در گوگل بی فایده است. در صورتیکه اینطور نمی باشد و دلیل بی فایده بودن تبلیغاتشان، مدیریت ناصحیح کمپین می باشد. در سراسر جهان، صاحبان کسب و کارها توسط کارتهای اعتباری خود حساب ادوردز راه اندازی کرده و مبلغی قابل توجه به متخصصین ادوردز پرداخت می کنند که کمپین تبلیغاتی انها را در گوگل مدیریت و بهینه کنند و این امر سبب کاهش هزینه تبلیغات آنها و افزایش بازدهی تبلیغات آنها می شود. به شما پیشنهاد می کنید راه اندازی کمپین های تبلیغاتی خود را به متخصصین ما بسپارید و هزینه تبلیغات خود را هدر ندهید.

ثمین ادوردز، نماینده رسمی گوگل در زمینه تبلیغات گوگل می باشد. ما به عنوان پارتنر رسمی گوگل و داشتن کارشناسان متخصص ادوردز، با راه اندازی کمپین تبلیغاتی شما، بهینه سازی مستمر ان مطابق با اخرین تغییرات در گوگل، بازگشت سرمایه تبلیغاتی شما را تضمین خواهیم کرد.

مشاهده گواهینامه پارتنری ثمین ادوردز

بدلیل تخصص بالای کارشناسان ما تا بحال این مورد رخ نداده است چون کارشناسان ما با مشاوره صحیح، شما را به هدفتان خواهند رساند. اما اگر به هر دلیل پس از راه اندازی کمپین تبلیغاتی، تمایل به ادامه نمایش تبلیغات نداشته باشید می توانید با ارسال درخواست به ما اعلام نمایید تا کمپین شما متوقف شود. آژانس تبليغات اينترنتی ثمین هزینه مصرف شده برای تبلیغات شما را محاسبه و از کل مبلغ پرداختی کسر و مابقی را به حساب شما عودت می دهد.

تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز (Google AdWords) مناسبترین روش و مؤثرترین روش تبلیغات اینترنتی است. به کمک تبلیغات در گوگل آگهی وب سایت شما متناسب با بودجه شما در صفحه نخست نتایج جستجوی گوگل و سایتهای مرتبط با آن ( در صورت درخواست شما برای نمایش در شبکه نمایشی گوگل) برای کلمه های کلیدی مد نظر شما نمایش داده می شود. ثمین با توجه به زمینه کاری شما، کلمه های کلیدی و متن تبلیغات مورد نظر شما، وضعیت سایت شما و بودجه ای که برای کار تبلیغات در نظر گرفته اید تبلیغات کلیکی شما در گوگل را برایتان راه اندازی و مدیریت می کند. برای مشاوره و برنامه ریزی کمپین تبلیغات در گوگل خود با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد می کنیم مقاله اختصاصی ثمین در مورد آشنایی با تبلیغات در گوگل است را مطالعه کنید.

تبلیغات گوگل در 2 جای صفحه نتایج جستجوگر گوگل با توجه به میزان هزینه در نظرگرفته شده برای هر کلمه کلیدی، میزان رقابت برای آن کلمه کلیدی، امتیاز کیفی کلمه کلیدی، میزان تناسب آگهی و کیفیت صفحه فرود نمایش داده می شود.

 • با رنگ متفاوت در بالای صفحه
 • با رنگ متفاوت در پایین صفحه
 محل نمایش تبلیغات در گوگل

محل نمایش تبلیغات در گوگل

 • قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل در کمتر از 15 دقیقه به کمک متخصصین ثمین
 • امکان تعیین هزینه برای هر کلمه کلیدی به صورت جداگانه
 • امکان تعیین میزان بودجه روزانه کمپین تبلیغاتی در گوگل
 • پرداخت هزینه فقط به ازای کلیک بر روی آگهی ( گوگل به ازای نمایش آگهی، هزینه از شما دریافت نمی کند)
 • نمایش هدفمند آگهی فقط برای کسانی که کلمه کلیدی مد نظر شما را در گوگل جستجو می کنند.
 • امکان تعریف کلمه کلیدی، گروه آگهی، افزونه های تبلیغاتی بصورت نامحدود
 • امکان تغییر متن آگهی، کلمات کلیدی و سایر تنظیمات انجام شده در زمان فعال بودن کمپین تبلیغاتی
 • امکان دریافت گزارش شفاف از میزان کلیک برروی کلمات کلیدی، میزان نمایش تبلیغ و کلماتی که به واسطه سرچ انها بر روی تبلیغات شما کلیک شده است بصورت لحظه ای، روزانه، هفتگی و دوره ای
 • امکان تعیین مکان نمایش تبلیغ، می توانید اعلام کنید که فقط تبلیغات شما در کشور، شهر یا محدود جغرافیایی مد نظر شما نمایش داده شود
 • امکان تعیین زبانهایی که تبلیغ شما برای انها فقط نمایش داده شود
 • امکان تعیین ساعات نمایش تبلیغ
 • امکان نمایش تبلیغ با امکانات متفاوت در کامپیوتر دسک تاپ، موبایل و تبلت
 • نمایش تبلیغات شما بدون محدودیت زمانی تا وقتیکه شارژ شما تمام نشده است

پیشنهاد می کنیم مقاله اختصاصی ثمین در مورد 10 دلیل استفاده از تبلیغات در گوگل را مطالعه کنید.

این که گوگل ادوردز جهت تبلیغ در گوگل برای کسب و کار شما مؤثر است به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان رقابتی بودن کلید واژه هایی که در مزایده آن شرکت می-کنید و میزان تناسب این کلیدواژه ها با تبدیلات واقعی برای کسب و کار شما از این عوامل هستند. پول خود را روی کلمات کلیدی مناسب سرمایه گذاری کنید و طرح تبلیغاتی شما قوی و کلیک خور باشد.
تخصص آژانس تبلیغاتی ثمین ادوردز تبلیغ در گوگل است. طبق بررسی های ثمین ادوردز در مورد طیف وسیعی از کسب و کارها گوگل ادوردز بسیارکارآمد است. نکته اساسی این است که راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود را باید به متخصصین تبلیغ در گوگل واگذار کنید تا تبلیغ رابصورت بهینه و متناسب با هدف تبلیغاتی شما راه اندازی و راهبری کنند. متاسفانه در ایران، بر خلاف سایر کشورهای دنیا، صاحبان کسب و کار تصور می کنند که با راه اندازی حساب گوگل ادوردز توسط فروشنده های ارز در ایران و در اختیار گرفتن حساب ادوردز خود، می توانند کمپین خود را راه اندازی کرده و مدیریت کنند که این کار بسیار زیان ده بوده و سبب می شود بودجه تبلیغاتی خود را از دسته دهند و انوقت تصور می کنند که تبلیغات در گوگل بی فایده است. در صورتیکه اینطور نمی باشد و دلیل بی فایده بودن تبلیغاتشان، مدیریت ناصحیح کمپین می باشد. در سراسر جهان، صاحبان کسب و کارها توسط کارتهای اعتباری خود حساب ادوردز راه اندازی کرده و مبلغی قابل توجه به متخصصین ادوردز پرداخت می کنند که کمپین تبلیغاتی انها را در گوگل مدیریت و بهینه کنند و این امر سبب کاهش هزینه تبلیغات آنها و افزایش بازدهی تبلیغات آنها می شود. به شما پیشنهاد می کنید راه اندازی کمپین های تبلیغاتی خود را به متخصصین ادوردز بسپارید و هزینه تبلیغات خود را هدر ندهید.

برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی، با متخصصین ثمین تماس حاصل نمایید. بعد از تماس شما، متخصصین ما سایت، کلمات کلیدی و صفحه فرود شما را بررسی کرده و تغییرات مورد نیاز جهت افزایش بازدهی تبلیغ را به شما اعلام می نمایند. بعد از ان با سفارش آنلاین پکیج مورد نظر، در کمتر از 15 دقیقه تبلیغ شما را راه اندازی خواهیم کرد.

بله. علی رغم تحریم ایران توسط گوگل، ما می توانیم تبلیغ را روی دامنه IR فعال کنیم. اما ترجیحا دامنه ای غیر از IR، خریداری کرده و روی دامنه IR خود آن را پارک دامین کنید سپس تبلیغ را روی آن فعال نمایید. اما اگر به هر دلیل ترجیح می دهید تبلیغ روی دامنه IR شما فعال شود ما می توانیم تبلیغ را روی دامنه IR شما فعال نماییم.

بله این امکان وجود دارد. ثمین با استفاده از دانش فنی خود این امکان را برای شما به بهترین نحو ایجاد می کند. اما پیشنهاد می کنیم این کار را انجام ندهید چون امکان دارد رنج IP برخی از سرویس دهنده های اینترنت ایران، یرای گوگل شناخته شده نباشد و با ایجاد محدودیت بخشی از مشتریان بالقوه خود را از دست دهید.

پس از سفارش و ارسال اطلاعات توسط شما، کارشناسان ثمین اطلاعات ارسالی را بررسی کرده و پیشنهادات خود را به شما ارسال می کنند و بعد از تایید، تقریبا تبلیغات ظرف 15 دقیقه ثبت می شود. بعد از آن باید کمی صبر کنید تا گوگل تبلیغ را بررسی و فعال کند. بدلیل اینکه حساب تبلیغات ثمین از نوع همکاران رسمی و مورد تایید گوگل می باشد در بیشتر اوقات تبلیغ را در کمتر از 10 دقیقه فعال می کند.

خیر. هیچ محدودیتی در تعداد کلمات کلیدی وجود ندارد. اما محدود نبودن تعداد کلمات کلیدی دلیل نمی شود هر کلمه کلیدی را برای تبلیغات خود انتخاب کنید. چون با انتخاب کلمات کلیدی نامناسب بودجه تبلیغات خود را هدر خواهید کرد. شما بدون هیچ نگرانی، لیست کلمات را برای ما ارسال می کنید و ما بعد از بررسی انها به شما موثرترین انها را معرفی می کنیم. ما در کنار شما هستیم تا بهترین کلید واژه ها را انتخاب کنید.

بله. این امکان وجود دارد. می توانیم با انجام تنظیمات زمانی، تبلیغات شما را در ساعت های مشخص از روز نمایش دهیم یا در روزهای خاص اصلاً تبلیغات شما نمایش داده نشود. همچنین هر زمانی که خواستید می توانید به ما اطلاع دهید، تبلیغ شما را متوقف و هر زمانی که تمایل داشتید دوباره فعال کنیم.

بله. هر وقت شما تمایل داشته باشید با ارسال درخواست به واحد پشتیبانی یا تماس تلفنی در اسرع وقت تبلیغات شما متوقف می شود و با ارسال درخواست دوباره هر زمانی که بخواهید تبلیغات شما دوباره فعال می گردد.

بعد از فعال سازی تبلیغات شما، گزارش عملکرد کمپین تبلیغات شما به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه به تلگرام یا ایمیل شما بطور مرتب ارسال می گردد.

خیر. هیچ هزینه ای کسر نمی شود. گوگل به ازای نمایش تبلیغات شما هزینه ای کسر نخواهد کرد و فقط در صورتیکه بر روی تبلیغ شما کلیک شود، هزینه کسر می شود.

سیستم تبلیغات در گوگل یکی از منابع اصلی کسب درآمد توسط کمپانی گوگل می باشد. در سال ۲۰۱۶ حدود ۷۹٫۳۸ بیلیون دلار در آمد گوگل از تبلیغات بوده است در نتیجه از آن بطور ویژه مراقبت می کند. پاسخ به سوال شما خیر می باشد. گوگل تمامی این کلیک ها را رهگیری می کند و در صورت کسر هزینه آن را به بودجه شما عودت می دهد.

فاکتورهای متعددی در محاسبه امتیاز کیفی کلیدواژه های تبلیغاتی گوگل ادوردز مؤثرند؛ برخی از آن‌ها را شما می‌توانید ارتقا دهید و برخی از کنترل شما خارج هستند. وزن و تأثیر دقیق هر کدام از این فاکتورها را گوگل به طور مشخص اعلام نمی‌کند، زیرا مدل‌های محاسبه امتیاز کیفی پیچیده و متغیر است و به بازده هر آگهی برای هر جستار وابسته است. هم‌چنین برای شبکه‌ های مختلف ادوردز فاکتورهای مؤثر در محاسبه متفاوتند. خوش‌بختانه اطلاعات کافی در مورد این عوامل وجود دارد.در زیر این فاکتورها به ترتیب برای هر نوع آگهی توضیح داده شده‌ اند.

 • نرخ کلیک‌ خور (CTR)
 • مرتبط بودن تبلیغ (Ad Relevance)
 • مرتبط بودن جستار (Search Query Relevance)
 • سوابق حساب کاربری ادوردز
 • URL نمایشی (Display URL)
 • کیفیت صفحه‌ی فرود
 • بازده جغرافیایی
 • دیگر فاکتورهای مرتبط

به شما این اطمینان را می دهیم که با سپردن تبلیغات خود به ثمین، بهترین بازدهی و برگشت سرمایه را خواهید داشت. متخصصین ثمین، تمامی عناصر تاثیر گذار در تبلیغات شما را بصورت مداوم رصد کرده و اقدامات لازم جهت افزایش بازدهی را انجام خواهند داد.

موقعیت واقعی تبلیغات در گوگل با رتبه آگهی تعیین می شود. رتبه آگهی (Ad Rank) در گوگل عبارت است از بیشینه پیشنهاد قیمت در امتیاز کیفی. تبلیغ با بالاترین رتبه در اولین جایگاه برای تبلیغ در گوگل قرار می گیرد. هزینه به ازای کلیک واقعی شما با تقسیم رتبه بالاترین آگهی دهنده بعد از شما بر امتیاز کیفی شما محاسبه می شود. تنها استثناء این قانون زمانی است که شما تنها پیشنهاددهنده یا کم ترین پیشنهاد در مزایده گوگل ادوردز باشید؛ دراین صورت حداکثر پیشنهادتان را برای هر کلیک پرداخت می کنید! سیستم پیشنهاد قیمت گوگل ادوردز به شدت آگهی‌دهندگان با امتیاز کیفی پایین را جریمه می‌کند. در نقطه مقابل، کسانی که دارای امتیاز کیفی بالا هستند، رتبه‌های آگهی بالاتر و هزینه به ازای کلیک پایین تری دارند.

مزایده قیمت تبلیغات در گوگل هزاران بار در هر ماه برگزار می‌شود. نتایج گوگل طوری است که کاربران تبلیغات مرتبط با موضوع جست وجو را می‌بینند. آگهی‌دهندگان با پایین ترین قیمت ممکن، مشتریان بالقوه پیدا می کنند و گوگل از این راه درآمد میلیاردی کسب می‌کند.

وقتی یک جستجو در گوگل انجام شود، موتور جستجو درخواست را پردازش می‌کند و مزایده‌ای را برگزار می‌کند که موقعیت آگهی (Ad Position) و هزینه به ازای کلیک (CPC) هر آگهی‌دهنده برای تبلیغات مشخص می شود.

زمانی تبلیغات شما می تواند در گوگل ادوردز وارد مزایده شود که کلید واژه هایی که روی آن ها پیشنهاد قیمت می دهید با جستار کاربر تناسب و ارتباط داشته باشند. پیشنهادات قیمت، امتیاز کیفی و میزان تناسب کلید واژه ها در تعیین صلاحیت تبلیغات گوگل برای نمایش در صفحه نتایج موتور جست وجو نقش کلیدی بازی می کنند.

ابتدا آگهی‌دهندگان کلید واژه هایی که می خواهند پیشنهاد قیمت بدهند تعیین می کنند. بعد از آن گوگل کلیدواژه ای را که فکر می کند بیشترین میزان تناسب را دارد با حداکثر قیمت پیشنهادی و آگهی مربوطه وارد مزایده می کند.

هزینه به ازای کلیک یا CPC مقدار پرداختی آگهی دهنده با هر بار کلیکی است که افراد روی تبلیغ آن ها در گوگل ادوردز انجام می دهند.

هزینه به ازای کلیک شما بر اساس میزان رقابتی بودن کلیدواژه های انتخابی، حداکثر پیشنهاد قیمت و امتیاز کیفی شما تعیین می شود. برای آشنایی بیشتر با روش های کاهش هزینه به ازای کلیک می توانید مقاله ترفندهایی برای کاهش هزینه تبلیغات در گوگل را که بر اساس تجربه چندین ساله متخصصین ثمین نوشته شده است را مطالعه نمایید.

متوسط هزینه هر کلیک درگوگل ادوردز بسته به کلید واژه و نوع تجارت متغیر است. اما این مقدار برای شبکه جست وجو گوگل تقریبا برابر 1 کرون ، و در شبکه نمایشی گوگل حدود 0.2 کرون است. برای اطلاع از هزینه تبلیغات گوگل برای کسب و کار خود پیشنهاد می کنیم با کارشناسان متخصص در ثمین ادوردز تماس بگیرید.

امتیاز کیفی معیاری برای میزان تناسب و سودمند بودن تبلیغات در گوگل برای کاربران است. اساس این معیار بر نرخ کلیک خور آگهی، میزان تناسب کلید واژه و کیفیت صفحه فرود استوار است. هر چه امتیاز کیفی بالاتر باشد برای شما بهتر است. به عبارت دیگر کلید واژه های با امتیاز کیفی بالا باعث کاهش هزینه و ارتقای رتبه تبلیغ در گوگل می-شود. مقدار امتیاز کیفی از ۱ تا ۱۰ تغییر می‌کند. محدوده کیفی ۱ تا ۴ ضعیف شمرده می‌شود، امتیاز ۵ تا ۷ بد نیست و امتیاز ۸ تا ۱۰ عالی است.

هزینه ها بر اساس بیشینه پیشنهاد قیمت، امتیاز کیفی و میزان رقابتی بودن کلید واژه ها تعیین می شود.

رتبه آگهی در گوگل (Ad Rank)، موقعیت تبلیغات یک شرکت در صفحه نتایج موتور جست وجو است. این موقعیت بر اساس ترکیبی از بیشینه قیمت پیشنهادی و امتیاز کیفی تعیین می شود.

رتبه آگهی مشخص می کند که یک تبلیغ تا چه میزان بالاتر در صفحه نتایج جست وجو نمایش داده شود. از سوی دیگر امتیاز کیفی بر اساس میزان تناسب و سودمندی برای کاربران تعیین می شود، درنتیجه بخشی از فرایند تعیین موقعیت تبلیغات است. از سال 2013 اهمیت امتیاز کیفی در گوگل ادوردز سال به سال بیشتر شده است به طوری که میانگین آن از 7 به 5 تغییر کرده است.

موقعیت آگهی (Ad position) در تبلیغات گوگل عبارت از مکانی است که تبلیغ نسبت به تبلیغات دیگر در صفحه نتایج جست وجو به نمایش درمی آید

هزینه به ازای کلیک واقعی میزان هزینه ای است که یک آگهی دهنده به ازای هر بار کلیک کاربران روی تبلیغات آن ها می پردازد. این مقدار بسته به سایر آگهی دهندگانی که در مزایده شرکت می کنند متغیر است اما همیشه از بیشینه قیمت پیشنهادی کم تر است.

هزینه به ازای کلیک واقعی از تقسیم رتبه آگهی رقیب پایینی بر رتبه کیفی به اضافه ۰.۰۱ دلار تعیین می‌شود.

از روش های هزینه به ازای هزار بار نمایش (CPM)و هزینه به ازای عمل صورت گرفته (CPA) به عنوان روش های جایگزین می توان نام برد.

پیشنهاد قیمت به روش هزینه به ازای هزار بار نمایش بر اساس تعداد نمایش صورت می گیرد و می توان از آن در کنار روش هزینه به ازای کلیک استفاده نمود.

هزینه به ازای کلیک میزان پرداختی هر تبلیغ در گوگل بر اساس تعداد کلیک روی آن است. از سوی دیگر هزینه به ازای هزار بار نمایش هزینه ای است که بر اساس تعداد نمایش یک تبلیغ در گوگل محاسبه می شود. هر دو این روش ها را می توان به صورت همزمان استفاده نمود.

کلید واژه در گوگل ادوردز واژه ها و عباراتی است که آگهی دهندگان روی آن پیشنهاد قیمت می دهند. آن ها به این امید که تبلیغات شان برای افرادی که به دنبال محصولات یا خدمات آن ها هستند در صفحه نتایج موتور جست وجو ظاهر شود این کار را انجام می-دهند. برای مثال اگر شما فروشگاه اینترنتی دارید که در آن کفش می فروشید، ممکن است برای کلماتی نظیر “کفش ورزشی” یا “کفش مجلسی” پیشنهاد قیمت بدهید. با استفاده از ابزارها و داده ها می توان تعیین نمود که کدام کلید واژه ها به احتمال بیشتر متناسب ترین ترافیک را به تبلیغات و درنتیجه وب سایت شما می آورند. به این فرآیند تحقیق درباره کلید واژه ها اطلاق می شود.

شبکه نمایشی گوگل یا GDN شبکه ای بسیار بزرگ از وب سایت ها است که به گوگل اجازه قرار دادن تبلیغات نمایشی به صورت بنر را می دهند. این شبکه بزرگ حدود 90% از تمام کاربران اینترنت را شامل می شود. به صورت کلی آگهی دهندگان هزینه تبلیغات کلیکی در شبکه نمایشی را از هزینه در شبکه جست وجو کم تر می دانند. بسته به روش های هدف گذاری شما ممکن است نرخ کلیک خور بالا باشد و هزینه به ازای عمل صورت گرفته پایین باشد.

گروه آگهی (Ad Group) مجموعه ای شامل تبلیغات شما در گوگل ادوردز، کلید واژه ها، و صفحات فرود است. آگهی دهندگانی که کمپین گوگل ادوردز با گروه آگهی به خوبی ساختاریافته انجام دهند توسط گوگل تشویق می شوند. نکته اساسی این است که تمام کلید واژه های خود را در یک گروه تبلیغاتی قرار ندهید بلکه آن ها را در چند تم سازمان دهی کنید.

میزان تناسب آگهی معیاری از میزان ارتباط کلید واژه ای که برای آن پیشنهاد قیمت می-دهید با تبلیغات شما است. همچنین میزان تناسب تعیین می کند که چقدر کلید واژه ها با پیام تبلیغات و صفحات فرود شما تطابق دارد. میزان تناسب بالا برای کلید واژه ها و تبلیغات می تواند نرخ کلیک خور و امتیاز کیفی را بهبود ببخشد.

به مجموعه فعالیت هایی که برای بهبود دیده شدن صفحات وب سایت در صفحه نتایج موتور جست وجو با روش های طبیعی صورت می گیرد بهینه سازی موتور جست وجو گفته می شود. این کار با استفاده از کلید واژه های جست وجو در محتوای وب سایت انجام می شود به طوری که موتور جست وجو بتواند وب سایت شما را سریع تر و با دقت بیشتر پیدا کند. مقبولیت و ترکیب لینک های به سمت سایت (Link Profile) هم درباره رتبه سایت در موتورهای جست وجو نقش مهمی دارد.