انتقال دامنه

جهـت انتـقال دامـنه، پـس از وارد نمـودن نـام دامنه خود در جستـجوگـر دامنه بر روی کلـید انتـقال کلیـک نمایـیـد

انـتـقـال دامـنه

انتقال دامنه به وب ثمین با یک سال تمدید دامنه انجام می گیرد. هزینه ای که از شما دریافت می شود برای تمدید دامنه است و انتقال دامنه به پنل وب ثمین هزینه ای ندارد. برای استفاده از خدمات هاست وب ثمین انتقال دامنه ضروری نیست و می توانید مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

انتقال دامنه

برای بیشتر پسوندهای دامنه تا 60 روز پس از ثبت یا انتقال دامنه امکان انتقال مجدد آن وجود ندارد. اگر از زمان ثبت یا آخرین انتقال دامنه تان کمتر از این مدت گذشته است برای انتقال آن اقدام نکنید.
برای انتقال دامنه باید از شرکت ثبت کننده فعلی دامنه درخواست کنید دامنه تان را unlock کند و کد انتقال آن را در اختیارتان بگذارد و آدرس ایمیل administrator دامنه را به آدرس ایمیل شما که به آن دسترس دارید تغییر دهد. اگر مالک فعلی دامنه شما نیستید این موارد را باید مالک فعلی دامنه از شرکت ثبت کننده بخواهد و کد انتقال را در اختیار شما قرار دهد.
اگر قصد خرید هاست از وب ثمین دارید قبلاً با ما تماس بگیرید تا DNSهای لازم در اختیارتان قرار بگیرد. برای اتصال دامنه به هاست این DNSها را باید قبل از درخواست انتقال بر روی دامنه تنظیم کنید، زیرا در حین انتقال امکان تغییر DNS وجود ندارد.
به صفحه ثبت سفارش وب ثمین بروید و مراحل سفارش انتقال دامنه یا انتقال دامنه و خرید هاست را تکمیل کنید. کد انتقال در مراحل سفارش از شما خواسته می شود.
پس از تکمیل سفارش ایمیلی از رجیسترار جدید دریافت خواهید کرد که لینکی برای تأیید انتقال دامنه دارد. انتقال دامنه را تأیید کنید. اگر ایمیل administrator فعلی دامنه متعلق به شما نیست باید از administrator فعلی دامنه بخواهید انتقال دامنه را تأیید کند. تکمیل نهایی مراحل انتقال دامنه از این مرحله بین رجیسترارهای بین المللی انجام می شود و یک هفته تا 10 روز زمان می برد.

انتقال دامنه های ir به وب ثمین با تمدید دامنه انجام می شود و تغییر مالکیت دامنه های ir با این روش انجام نمی شود. هزینه ای که از شما دریافت می شود بابت تمدید دامنه است. تنها دامنه هایی را می توانید انتقال دهید که مالکیت آن با خودتان است یا مالک دامنه از شما درخواست تمدیدشان را کرده است.
برای آنکه بتوانید یک دامنه ir خود را از طریق وب ثمین تمدید کنید ابتدا در پنل ایرنیک خود یا مالک دامنه رابطهای فنی و مالی آن دامنه را به ir@websamin.com تغییر دهید. سپس وارد صفحه سفارش شوید و مراحل سفارش انتقال دامنه یا خرید هاست و انتقال دامنه را تکمیل کنید. تمدید دامنه بلافاصله انجام می شود.

در صورتی که مایل به سفارش هاست از وب ثمین هستید و نیازی به تمدید دامنه تان ندارید کافی است در مرحله اول سفارش هاست گزینه سوم را یعنی «نام سرورهای شرکت را بر روی دامنه ام تنظیم می کنم» انتخاب کنید. پس از تکمیل سفارش «مشخصات سرویس شما» به ایمیلتان فرستاده می شود. نیم سرورهای درج شده در این مشخصات را در پنل دامنه تان که شرکت ثبت کننده دامنه در اختیارتان گذاشته بر روی دامنه تنظیم کنید یا از شرکت ثبت دامنه بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.