خانه / سایت‌سازها / جوملا / آموزش گام به گام و تصویری نصب جوملا ۳ فارسی به کمک cPanel + فیلم آموزشی
برای ثبت دامنه ( خرید دامنه ) و خرید هاست به سایت وب ثمین مراجعه کنید.

آموزش گام به گام و تصویری نصب جوملا ۳ فارسی به کمک cPanel + فیلم آموزشی

برای آموزش نصب جوملا ۳ بر روی هاست ویندوز به مطلب آموزش کامل نصب جوملا ۳ روی هاست ویندوز با WebsitePanel  مراجعه کنید.
برای نصب جوملا ۲٫۵ و نسخه‌های پیش از آن بر روی هاست ویندوز به مطلب  آموزش گام به گام و تصویری نصب جوملا فارسی (Joomla) روی هاست ویندوز با WebsitePanel مراجعه کنید.

 

فیلم آموزشی نصب جوملا ۳ فارسی به کمک cPanel

نکته ۱: نخست خوب است یادآوری کنیم که اگرچه این آموزش در گام‌های نخست و دوم بر اساس کنترل پنل cPanel است می‌توانید با خیال راحت اصل همین کارها را چنان که از اسم هر کدام از ۳ گام نصب در این آموزش مشخص است برای هر کنترل پنل دیگری نیز انجام دهید و جوملایتان را نصب کنید. تنها لازم است با کار با کنترل پنل خود آشنا باشید و بدانید هر کدام از این مراحل را روی کنترل پنل هاست خود چگونه می‌توانید انجام دهید، مثلاً اگر با نحوه‌ی ایجاد دیتابیس یا extract کردن فایل‌ها روی کنترل پنل هاست خود آشنا باشید به آسانی می‌توانید همین فرآیند را در آن‌جا هم انجام دهید.

نکته ۲: برای نصب جوملا ۳ به PHP 5.3.1 و بالاتر و MySQL 5.1 و بالاتر بر روی سرور هاست خود نیاز دارید. بنابراین مطمئن شوید هاست‌تان از این نرم‌افزارها پشتیبانی می‌کند و نسخه‌های به‌روز آن‌ها را استفاده می‌کند.

نکته ۳: جوملا ۳ نسبتاً جدید است و هنوز خیلی از قالب‌ها و ماژول‌های موجود برای جوملا نسخه‌ی سازگار با جوملا ۳ ندارند.

گام نخست: ایجاد دیتابیس (پایگاه داده) و شناسه‌ی کاربری مربوط به آن

برای نصب جوملا ۳ روی هاست به سی‌پنل خود لاگین کنید.

پیش از هر کار باید یک دیتابیس MySQL و یک شناسه‌ی کاربری (User) دیتابیس ایجاد کنید و اجازه‌ی دست‌رس به دیتابیس ساخته شده را به این کاربر بدهید. در بخش «Databases» در سی‌پنل بر روی گزینه‌ی «MySQL Database Wizard» کلیک کنید:

دست‌رس به منوی ایجاد دیتابیس در سی پنل

شکل ۱: دست‌رس به منوی ایجاد دیتابیس در سی پنل

۱- ایجاد دیتابیس: در صفحه‌ی باز شده نام دیتابیس‌تان را داخل کادر تایپ کنید. توجه کنید که اگر پیش از کادر وارد کردن نام پیشوندی ببینید مثلاً «_username» این عبارت هم جزو نام دیتابیس شما محسوب می‌شود. سپس بر روی دکمه‌ی «Next Step» کلیک کنید.

ساخت دیتابیس

شکل ۲: ساخت دیتابیس

۲- ساخت شناسه‌ی کاربری MySQL: در صفحه‌ی بعدی باید یک شناسه‌ی کاربری MySQL برای دست‌رس به این دیتابیس بسازید. توجه کنید که نامی که تایپ می‌کنید محدودیت تعداد کاراکتر دارد و اگر پیش از کادر وارد کردن نام پیشوندی می‌بینید جزو نام کاربری MySQL به شمار خواهد آمد.

ایجاد شناسه‌ی کاربری دیتابیس

شکل ۳: ایجاد شناسه‌ی کاربری دیتابیس

در دو کادر پایین باید رمز عبوری برای این شناسه‌ی کاربری تعیین کنید. بنا بر سختی‌یی که میزبان شما برای پذیرش رمزها تعیین کرده است ممکن است لازم باشد در رمز عبور از ترکیب اعداد، حروف کوچک و بزرگ و دیگر کاراکترهای صفحه‌کلید استفاده کنید. در پایان دکمه‌ی «Create User» را بزنید.

۳- دادن مجوزهای دست‌رس دیتابیس به شناسه‌ی ساخته شده: در صفحه‌ی بعد کافی است تیک «ALL PRIVILEGES» را بزنید و همه‌ی دست‌رس‌ها را به شناسه‌ی کاربری بدهید. سپس دکمه‌ی Next Step را کلیک کنید.

دادن مجوزهای دست‌رس به دیتابیس به شناسه‌ی کاربری

شکل ۴: دادن مجوزهای دست‌رس به دیتابیس به شناسه‌ی کاربری

کار ساخت دیتابیس تمام شده است. در جریان نصب جوملا به نام کاربری و نام دیتابیس و رمز عبوری که ایجاد کرده‌اید نیاز خواهید داشت.

گام دوم: بارگذاری (upload) فایل‌های جوملا ۳ روی هاست

۱- دانلود جوملا فارسی: نخست فایل فشرده‌ی (compressed یا زیپ شده) آخرین نسخه‌ی جوملا ۳ به زبان فارسی را از وب‌سایت جوملا فارسی دانلود کنید.

۲- آپلود فایل روی فضای هاست: فایل فشرده را از طریق یک نرم‌افزار FTP مانند FileZilla (راهنمای آپلود فایل با فایل‌زیلا) در پوشه‌ی public_html فضای هاست‌تان آپلود کنید. راه دیگر برای آپلود فایل فشرده استفاده از «File Manager» در cPanel است.  برای یادگیری آپلود فایل با File Manager به این راهنما مراجعه کنید. پیش از آپلود فایل‌ها اگر فایل‌هایی به طور پیش‌فرض در پوشه‌ی public_html قرار دارد آن‌ها را حذف کنید (مثلاً ممکن است میزبان شما یک صفحه‌ی پیش‌فرض مانند index.html هم‌زمان با ایجاد فضای هاست در این پوشه قرار داده باشد.)

۳- خارج کردن فایل‌ها از حالت فشرده (extract کردن): برای این کار باید از File Manager استفاده کنید. اگر برای آپلود فایل‌ها از این ابزار استفاده کرده‌اید که از همان‌جا برای extract کردن فایل اقدام کنید. در صورت استفاده از FTP برای آپلود فایل‌ها هم باز به فایل منیجر بروید:

دست‌رس به فایل منیجر در سی پنل

شکل ۵: دست‌رس به فایل منیجر در سی پنل

فایل فشرده‌ی آپلود شده را در پوشه‌ی public_html پیداکنید. آن را انتخاب کنید، بر روی آن کلیک راست کنید و روی گزینه‌ی Extract کلیک کنید و در پنجره‌ی باز شده extract را تأیید کنید. پس از پایان این کار پنجره‌ای ظاهر می‌شود که گزارش کار را به شما می‌دهد، بر روی دکمه‌ی «Close» کلیک کنید. توجه کنید که فایل‌های extract شده مستقیماً‌ در پوشه‌ی public_html قرار بگیرند یا اگر می‌خواهید روی یک ساب‌دومین جوملا را نصب کنید مستقیماً‌ در پوشه‌ی مربوط به آن ساب‌دومین قرار بگیرند. بنابراین اگر نسخه‌ی خاصی از جوملا را استفاده می‌کنید که پس از استخراج فایل‌هایتان داخل یک پوشه‌ی جدید قرار گرفته‌اند همه‌ی آن‌ها را از آن پوشه move بدهید و به پوشه‌ی اصلی (public_html یا ساب‌دومین) انتقال دهید.

extract کردن فایل فشرده ی جوملا فارسی

شکل۶: extract کردن فایل فشرده ی جوملا فارسی

۴- حذف فایل فشرده‌ی اولیه: پس از پایان کار فایل‌های extract شده را می‌توانید در همان پوشه‌ی public_html ببینید. برای این‌که فضای هاست‌تان بیهوده اشغال نشود فایل فشرده‌ی اصلی را می‌توانید حذف کنید. بر روی آن کلیک راست کنید و «Delete» را انتخاب کنید.

نکته: توصیه‌ی ما این است که تا وقتی کار نصب جوملا را تمام نکرده‌اید و مطمئن نشده‌اید که مشکلی وجود ندارد این فایل اصلی را نگه دارید که مجدداً مجبور به آپلودش نشوید. با سرعت‌های اینترنت خودمانی گاهی این آپلود کردن‌ها طاقت‌فرسا می‌شود. اگر فضای کافی دارید این فایل را جایی خارج از پوشه‌ی public_html هم می‌توانید برای مواردی که به هر دلیلی مجبور به نصب مجدد جوملایتان شدید نگه دارید.

گام سوم: نصب جوملا ۳ از طریق مرورگر

آدرس سایت خود را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و پس از بالا آمدن سایت روی دکمه‌ی «گام بعدی» کلیک کنید.

صفحه‌ی آغاز نصب جوملا در مرورگر

شکل ۷: صفحه‌ی آغاز نصب جوملا در مرورگر

مراحل نصب را به ترتیب زیر انجام دهید:

صفحه‌ی نخست: تنظیمات اصلی

تنظیمات مدیریت جوملا

شکل ۸: تنظیمات مدیریت جوملا

در شکل بالا مراحل ضروری با کادر قرمز به همراه شماره‌ی مربوط به شرح پایین مشخص شده‌اند (برای سرعت کار شماره‌ی مربوط به کادرهای غیرضروری یا آن‌هایی که نباید تغییر کنند در شکل نیامده است). به ترتیب:

۱- بگذارید زبان همان «Persian (پارسی)» بماند.

۲- در بخش «نام سایت» عنوانی برای سایت‌تان انتخاب کنید.

۳- می‌توانید برای سایت‌تان «توضیحات متا» (metadescription) اضافه کنید، این توضیحات به عنوان معرفی سایت شما در نتایج جست‌جو به کار می‌ایند. اما این کار ضروری نیست و بعداً هم قابل انجام است. بگذارید سریع‌تر کار نصب تمام شود.

۴- بخش مهم این مرحله تعیین مشخصات کاربری مدیر سایت است. آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید. این «ایمیل مدیر» سایت است و می‌توانید یکی از حساب‌های ایمیلی که روی همین فضای هاست ساخته‌اید باشد یا آدرس ایمیلی که در یکی از سرویس‌های ایمیل رایگان معروف سخته‌اید یا هر آدرس ایمیل دیگر متعلق به خودتان.

۵- «نام کاربری مدیر» به صورت پیش‌فرض «admin» است. شاید بهتر باشد در این مورد پیش‌فرض‌ها را رعایت نکنید. از لحاظ امنیتی بهتر است نام دیگری استفاده کنید، چون هر کسی می‌داند که نام کاربری پیش‌فرض جوملا admin است.

۶- یک «رمز عبور مدیر» برای خود تعیین کنید

۷- آن را دوباره در کادر «تکرار رمز عبور مدیر» وارد کنید. نام کاربری و رمز عبور مدیر سایت را جایی یادداشت کنید که برای آماده کردن سایت‌تان همه‌ی کارها را باید از طریق پنل مدیریت انجام دهید.

۸- غیرفعال را بگذارید همین طور قرمز (خیر) بماند. مگر این‌که بخواهید فعلاً سایت نمایش داده نشود تا زمانی که آن را آماده کنید. در صورتی که سایت را غیرفعال کنید یک پیغام به بازدیدکننده نشان داده خواهد شد. وقت‌تان را سر این کارها نگذارید. از تنظیمات اصلی سایت در پنل مدیریت بعداً می‌توانید هر تغییری مایل بودید بدهید یا سایت را غیرفعال کنید.

۹-  بر روی دکمه‌ی «ادامه» در بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید تا به صفحه‌ی بعد نصب بروید.

صفحه‌ی دوم: تنظیمات پایگاه داده (دیتابیس) را که در گام نخست ایجاد کردید در این صفحه به ترتیب شماره‌گذاری شکل پایین (۱: شناسه‌ی کاربری دیتابیس، ۲: رمز عبور شناسه‌ی کاربری دیتابیس، ۳: نام دیتابیس) وارد کنید و دکمه‌ی ادامه را بزنید. چیز دیگری را لازم نیست در این مرحله تغییر دهید.

تنظیمات دیتابیس جوملا

شکل ۹: تنظیمات دیتابیس جوملا

صفحه‌ی سوم (چکیده): این صفحه چک می‌کند که همه‌ی پیش‌شرط‌های نصب جوملا ۳ بر روی سرور هاست شما فراهم باشد. در بالای صفحه (نصب اطلاعات نمونه) می‌توانید تعیین کنید که آیا اطلاعات نمونه‌ای که به عنوان مثالی از یک سایت جوملا تهیه شده برای شما نصب شود یا خیر. اختیار با خودتان است که آن را فعال کنید. پیکربندی ایمیل را بگذارید برای بعد از نصب. اطلاعات تنظیمات اصلی را که در صفحه‌ی اول ایجاد کردید و اطلاعات دیتابیس (پایگاه داده) را که در صفحه‌ی دوم وارد کردید می‌توانید مجدداً چک کنید. اگر هر ایرادی دیدید می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی «قبلی» در گوشه ی سمت چپ و بالای صفحه به مراحل قبلی برگردید و آن‌ها را اصلاح کنید.

چک کردن تنظیمات مدیر و تنظیمات دیتابیس

شکل ۱۰: چک کردن تنظیمات مدیر و تنظیمات دیتابیس

اما بخش مهم‌تر یک سوم پایین صفحه است. اگر هر ایرادی در مشخصات هاست‌تان باشد که بتواند باعث اختلال در نصب جوملای شما شود  در این‌جا با رنگ قرمز خود را نشان خواهد داد. رنگ‌های سبز و نارنجی مشکلی ایجاد نمی‌کنند. در صورتی که هر کدام از این موارد قرمز رنگ باشد بهتر است مشکل را از طریق هاست، شرکت هاستینگ یا سرور هاست خود رفع کنید.

کنترل مراحل نصب و تنظیمات لازم برای جوملا ۳

شکل ۱۱: کنترل مراحل نصب و تنظیمات لازم برای جوملا ۳

وقتی خاطرتان جمع شد دکمه‌ی «ادامه‌» را بزنید تا نصب جوملا آغاز شود. نصب جوملا ۳ بسیار سریع است. لازم نیست کاری کنید. تنها صفحه را نبندید.

تکمیل خودکار مراحل نصب جوملا ۳

شکل ۱۲: تکمیل خودکار مراحل نصب جوملا ۳

پس از پایان نصب صفحه‌ای خواهید دید که هم خبر موفقیت نصب را به شما می‌دهد و هم از شما می‌خواهد کل پوشه‌ی «installation» را از public_html خود پاک کنید و گرنه هر بار اسم سایت‌تان را در مرورگر بزنید تنها با صفحه‌ی نصب جوملا مواجه خواهید شد. برای این کار روی دکمه‌ی «حذف پوشه نصب جوملا» که در صفحه می‌بینید کلیک کنید.

حذف پوشه‌ی نصب جوملا

شکل ۱۳: حذف پوشه‌ی نصب جوملا

پس از آنکه پیغام موفقیت حذف پوشه‌ی «installation» را مشاهده کردید کار نصب واقعاً تمام شده است. اگر این پوشه به صورت خودکار حذف نشد از طریق File Manager خود آن را «Delete» کنید.اگر نام وب‌سایت‌تان را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید صفحه‌ی پیش‌فرض جوملا فارسی نصب شده را خواهید دید. برای دست‌رس به پنل مدیریت جوملای سایت‌تان آدرس mysite.com/administrator را در مرورگرتان وارد کنید. البته به جای mysite.com نام دامنه‌ی خودتان را بنویسید!

صفحه‌ی ورود به پنل مدیریتی جوملا ۳

شکل ۱۴:‌ صفحه‌ی ورود به پنل مدیریتی جوملا ۳

جوملای شما نصب شده و می‌توانید به امور مدیریتی سایت‌تان برسید. بهتر است هنگامی که در پنل مدیریت جوملایتان هستید کمی هم از راهنمایی‌های اهل فن در اینترنت بهره ببرید و با دقت سایت‌تان را ایجاد کنید. با کم‌ملاحظگی سایت خود را از دست‌رس بازدیدکنندگان خارج نکنید.

نصب رایگان جوملا فارسی به همراه بسته‌های هاست وب ثمین

وب ثمین برای خریداران پلن های هاست در صورت درخواست جوملا فارسی را به رایگان نصب می‌کند. بدیهی است مسؤولیت تولید محتوا، پشتیبان‌گیری و نگه‌داری از محتوای وب‌سایت به عهده‌ی مشتری است. به کاربران توصیه می‌شود به طور مرتب از وب‌سایت‌شان بکاپ بگیرند. ایجاد بکاپ به ویژه پیش از ایجاد تغییرات در قالب سایت یا به‌روزرسانی نرم افزارها ضروری است. بازیابی بکاپ‌های ذخیره شده توسط وب ثمین در صورت بروز مشکل از جانب کاربران مشمول هزینه خواهد بود.

کانال تلگرام وب ثمین

درباره مرکز آموزش وب ثمین

مرکز آموزش وب ثمین

۱۸۱ نظر

 1. سلام تمام مراحل با موفقیت بود اما وقتی در سایت رفتم و دکمه گام بعدی زدم

  Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: I/O warning : failed to load external entity “/home/thinksoi/public_html/installation/localise.xml” in /home/thinksoi/public_html/installation/application/web.php on line 306

  Fatal error: Class ‘InstallationModelSetup’ not found in /home/thinksoi/public_html/installation/controller/default.php on line 80

  این ارور ظاهر شد لطفا راهنمایی کنید

 2. سلام خسته نباشید
  من مراحل و تا گام دوم کامل انجام دادم ولی الان سایتمو باز میکنم ارور This web page is not available میده
  لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم
  ممنونم
  یا علی

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این error می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. لطفاً اطلاعات دسترسی به پنل هاست خود را در همین بخش قرار دهید تا ما بررسی کنیم ( البته اطلاعات هاست شما در این بخش نمایش داده نمی شود). پس از بررسی رفع مشکل و راه حل در همین بخش قرار داده می شود تا بقیه دوستان هم استفاده کنند. موفق باشید

 3. سلام
  دست گلت درد نکنه مشکلم حل شد
  این اموزشت خیلی کامل بود
  علی یارت باشه

 4. با عرض سلام و تشکر…
  من در مرحله ی دیتابیس با ارور مواجه شدم!
  “قادر به اتصال به دیتابیس نیست. تعداد اتصالات بازگشت: ناتوان در برقراری ارتباط با دیتابیس: نمی توان با MySQL ارتباط برقرار نمود.”
  باید چیکار کنم؟
  با تشکر/

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر اطلاعات مربوط به دیتابیس ساخته شده را بدرستی در مرحله ای از نصب که اطلاعات دیتابیس را از شما می خواهد، وارد می کنید با شرکت ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید. اما تصور ما این هست که شما نام کاربری دیتابیس را به دیتابیس ساخته شده add نکردید. حتماً این مورد را دوباره تست کنید. موفق باشید

 5. با سلام من جوملا ۳٫۲٫۱ را از جوملا ی جهانی دانلود کردم بعد در پوشه public_html اکسترت کردم ولی وقتی آدرس سایتم را وارد میکنم یک باره مرحله ی آخر نصب میاد و میگه “نصب جوملا با موفقیت انجام شد.” و وقتی پوشه نصب را حذف میکنم و وارد سایت میشوم با پیغام زیر مواجه میشم.من نسخه ی ۳٫۰٫۲ را هم امتحان کردم و باز همین مشکل پیش آمد.

  Warning: require_once(/home/kodokani/public_html/plugins/system/vvisit_counterDShelperDSvvisit_counter.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kodokani/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 18

  Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required ‘/home/kodokani/public_html/plugins/system/vvisit_counterDShelperDSvvisit_counter.php’ (include_path=’.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php’) in /home/kodokani/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 18″

  با تشکر فراوان…!

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. همانطور که در error قابل مشاهده است مشکل از پلاگین زیر می باشد:
   vvisit_counter
   با حذف و نصب دوباره مشکل برطرف می شود
   موفق باشید

 6. سلام من جوملای ۱ را در از روی سی دی روی سیستمم نصب کرده ام و یک سایت طراحی کرده ام با لوکال هاست خود ویندوز٫ بعد از تکمیل طراحی یک دامنه و هاست خریداری کرده ام ولی الان نمی دونم چطوری باید وب سایتی که در جوملا طراحی کرده ام را به این هاست متصل کنم خواهش میکنم شما که واردترید راهنماییم کنید. خیلی ممنونم منظر جوابتونم.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام.
   شما باید ۲ کار انجام دهید:
   ۱- ابتدا از طریق phpmyadmin از دیتابیس جوملای خود توسط گزینه Export خروجی تهیه کنید. بعد از این کار پوشه ای که فایل های جوملا در آن قرار دارد را فشرده کنید تا راحتر بتوانید آن را به هاست خود انتقال دهید یعنی آن را توسط نرم افزار های فشرده سازی ZIP کنید.
   ۲-اکنون توسط کنترل پنل هاست خود یک دیتابیس ایجاد کنید همراه با یوزر دیتابیس و سپس فایل دیتابیس که در مرحله اول تهیه کردید را توسط گزینه Import برنامه Phpmyadmin به دیتابیس ساخته شده در هاست خود وارد کنید. فایل هایی جوملا را که Zip کردید را نیز به پوشه root هاست خود انتقال داده و سپس Unzip کنید. اکنون باید مشخصات دیتابیسی ( شامل نام دیتابیس، نام کاربری دیتابیس و رمز عبور کاربر دیتابیس) را در داخل فایل Configurtaion.php وارد کرده و سپس ذخیره کنید.
   اگر مراحل فوق را بدرستی انجام داده باشید انتقال انجام شده است.
   موفق باشید.
   ۲-

 7. dada khaste nabashi faght age momkene zood j bedei in erore:

  Warning: require_once(/home/graphic1/public_html/template/libraries/import.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/graphic1/public_html/template/installation/application/framework.php on line 37

  Fatal error: require_once(): Failed opening required ‘/home/graphic1/public_html/template/libraries/import.php’ (include_path=’.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php’) in /home/graphic1/public_html/template/installation/application/framework.php on line 37

  • سلام.پوشه system جوملا مشکل دارد. لطفاً با توجه به نسخه جوملای خود نسخه نصبی جوملا را دانلود کنید و سپس از فایل دانلود شده پوشه system را جایگزین پوشه system فعلی ه در پوشهtemplates قرار دارد، کنیدو مشکل برطرف می شود

 8. می دونم سوالم ابتدایی به نظر می رسه ولی اگه میشه بهم بگین چجوری از روی هاست به سی‌پنل لاگین بشم ؟

 9. خیلی عالی بود ممنون

 10. با سلام
  من موقع رفتن به آدرس سایت که بخوام جوملا را نصب کنم به این ارور بر می خورم ممنن میشم مشکل بنده را حل کنید

  Warning: require_once(/home/imshopir/public_html/includes/defines.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/imshopir/public_html/index.php on line 28

  Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required ‘/home/imshopir/public_html/includes/defines.php’ (include_path=’.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php’) in /home/imshopir/public_html/index.php on line 28

  • سلام. آیا فایل defines.php در /public_html/includes وجود دارد یا خیر؟ اگر وجود ندارد فایل را از نسخه نصبی جوملا دوباره در پوشه /public_html/includes آپلود کنید. اگر آپلود کردید و دوباره این error را مشاهده کردید نسخه php هاست خود را توسط فایل phpinfo اعلام کنید تا بررسی شود.

 11. سلام خواهش میکنم جواب بدید 🙁

  من جملا رو تا گام سوم صفحه نخست تنظیمات اصلی میادش

  بعد من اطلاعات رو که پر میکنم روی ادامه که کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته…

  یعنی اولش آدرس اینتوریه

  http://****************/installation/index.php

  بعد که کلیک میکنم روی ادامه یه مربع به تهش اضافه میشه و هیچ اتفاقی نمیفته 🙁

  http://*****************/installation/index.php#

  خواهش میکنم کمک کنید

  • سلام. فایل های نصب جوملا را از پوشه phblic_html حذف کنید و دوباره فایل نصبی جوملا را آپلود کنید. باید مشکل برطرف شود در صورت عدم رفع مشکل اطلاعات ورود به پنل هاست خود را در بخش نظرات قرار دهید ( اطلاعات محرمانه می ماند) تا بررسی شود

 12. هرکار کردم نمیشه…

  تازه با برنامه ی Fttp آپ کردم خود فولدر رو

  چون با زیپ که آپ میکنم میام داخل هاست استخراج کنم یه ارور میده…

  لطفا کمکم کنید ممنون میشم دوست من

 13. سلام…

  خیلی ممنون از کمکتون 🙂

  خیلی مفید و خوب بود… کارم راه افتاد 🙂

  میشه بگید که مشکل از کجا بود؟! که بار بعد دیگه به مشکل نخورم…

  اگه امکان داشتید بگید…

  بازم تشکر… ممنون از سایت خوبتون و کمکتون…

  امیدوارم یه روز بتونم جبران کنم 🙂

 14. سلام هنگام باز کردن سایت با Your host needs to use PHP 5.3.1 or higher to run this version of Joomla! مواجه میشوم

 15. سلام
  بنده می خواهم یک وب سایت راه اندازی نمایم و هیچ تجربه ای را هم ندارم. می خواستم بدانم اینکه در آموزش ها ابتدا در خود ویندوز اقدام به نصب سایت می کنند لازم است؟!
  آیا نمی توان مستقیم جوملا را در وب نصب نماییم؟
  ممنون

  • سلام. خیر نیازی نیست حتماً بر روی لوکال ابتدا نصب شود. شما می توانید جوملا را از اول بر روی هاست خود نصب کنید و از طریق کنترل پنل جوملا محتوی سایت خود را بروزرسانی کنید. دلیل اینکه بعضی ایتدا جوملا را بر روی لوکال (کامپیوتر خود) نصب می کنند این است که ابتدا سایت خود را تکمیل می کنند و سپس به هاست انتقال می دهند. موفق باشید

 16. با سلام
  ممنون از پاسخ تان
  با عرض معذرت سئوالی دیگر هم در نصب جوملا بر روی لوکال هاست داشتم. من طبق آموزشی که در سایت های مختلف درج شده اقدام به نصب جوملا بر لوکال توسط برنامه Xampp می کنم ولی در قسمت دیتابیس گیر می کند و جلو نمی رود! البته گویا این مشکل بسیاری دیگر هم هست ولی جایی راه حلی ارائه نشده است. من آخرین ورژن یعنی ۳٫۲٫۱ را نصب می کردم که نمی شد ولی توانستم نسخه ۲٫۵ را نصب کنم!
  می شود راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجا می تواند باشد؟
  ممنون

  • لام. شما در اینجا مشکلی را مطرح نکردید تا ما پاسخ دهیم. مشکل را بطور کامل توضیح دهید تا راهنمایی شود

   • سلام
    وقتی که اقدام به نصب می کنم و دو مرحله اول را رد می کنم در مرحله سوم یعنی Creating database tables مرحله نصب گیر می کند و جلوتر نمی رود! این مشکل البته در نسخه ۲٫۵ جوملا رخ نمی دهد ولی وقتی که می خواهم آخرین ورژن از نسخه ۳ را نصب کنم اتفاق می افتد!

    • سلام. برای کاربر دیگری نیز همین مشکل رخ داده بود. با آپلود دوباره فایل نصب جوملا ۳ بر روی هاست این مشکل برطرف شد. اگر دوباره آپلود کردید و مشکل برطرف نشد در صورت تمایل اطلاعات دسترسی به هاست خود را در همین بخش قرار دهیدتا بررسی شود البته اطلاعات شما در این بخش منتشر نخواهد شد.

 17. سلام دستتون درد نکنه با این آموزش عالی فقط وقتی من دو مراحل قبلی را به پایان می رسانم و به مرحله چکیده میرسم وقتی نصب را میزنم به صفحه پایگاه داده هدایت می شود و این ارور می آید
  SQL=INSERT INTO `z42sn_viewlevels` (`id`, `title`, `ordering`, `rules`) VALUES (1, ‘عمومی’, ۰, ‘[۱]’), (۲, ‘ثبت نام کرده’, ۱, ‘[۲,۶,۸]’), (۳, ‘ویژه’, ۲, ‘[۳,۶,۸]’), (۴, ‘سطح دسترسی مشتری (مثال)’, ۳, ‘[۳,۱۲,۶]’), (۵, ‘مهمان’, ۰, ‘[۱۳]’), (۶, ‘کاربران ارشد’, ۰, ‘[۸]’)
  مشکل از کجاست؟؟

 18. سلام
  آقا من همه کارا رو تا اکسترکت کردن رفتم اما وقتی وارد سایت میشم CAN NOT FIND … میده
  چی کار کنم ؟

 19. با سلام ،مشکل
  وقتی cpanel رو باز میکنم یک file manager دارم وقتی بازش میکنم
  و install میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته
  و بالای cpanel هم اینو نوشته
  Your domain is not pointing to our nameservers at the moment, so services such as FTP, File Manager, E-mail (and others) will not work correctly. You can find our nameservers at the “Accounts -> Details” section. Please mind that DNS might take up to 24 hours to propagate when the change is submitted.
  ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه

  • سلام. دلیل نمایش پیام مذکور این است که شما نیم سرورهای دامنه را بدرستی بر روی هاست خود تنظیم نکردید. از شرکت هاستینگ نیم سرورهای هاست را سوال کنید و سپس بر روی دامنه خود تنظیم کنیدو مطلع باشید پس از تنظیم نیم سرورها بر روی دامنه گاهی تا ۲۴ ساعت زمان می برد تا تنظیم شود.

 20. با سلام
  ممنون از آموزش های مفیدتون.
  من تمام مراحل نصب رو بدون مشکل جلو رفتم ولی الان اسم سایت رو که می زنم خطای
  The page that you have requested may have moved or does not exist
  رو میزنه و بعد هم به صورت خودکار سایت joker .com باز میشه
  localhost رو هم که تو مرورگر وارد می کنم یه جدول نشون میده که بالای اون خطای
  Fatal error: Call to undefined method JSite::execute() in C:\wamp\www\index.php on line 40
  هست.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 21. سلام من تو مرحله دوم ورود اطلاعات میمونم ومیگه :
  قادر به اتصال به پایگاه داده نیست. تعداد اتصالات بازگشت: Could not connect to MySQL
  چیکار کنم چی غلطه؟ همه چیرو اونطور که گفتین تو دیتابیس ساختم

 22. سلام اون مشکل حل شد ونصب تموم شد فقط من همه ی قالبها رو بجز فولدر سیستم ویه فایل دیگرو از تو تمپلیت تو فایل منیجر پاک کردم
  صفحه سایت و که میزنم ارور میده آدرس سایتو میزنم الان.
  در ضمن چطور باید یه قالب بذارم برا سایت.

 23. سلام
  میگم من میخوام آزمایش کنم این کاررو ایا به نظرتون روی هاست رایگان نتیجه میده؟؟؟؟؟

 24. با سلام و خسته نباشید: من جوملا را روی سی پنل ریختم اما وقتی دکمه نصب جوملا را فشار می دهم صفحه سفید میاد، جوملا را از سایت خودتون دانلود کردم،لطفا راهنماییم کنید

 25. سلام!
  منم مثل بقیه بچه ها با ایراد نصب (قادر به اتصال به پایگاه داده نیست. تعداد اتصالات بازگشت: Could not connect to MySQL.)مواجه شدم در حالی که همه موارد رو درست نوشتم!
  یوزر دیتابیس را به دیتابیس ساخته شده add کرده اید؟ به احتمال زیاد مشکل از این بابت می باشد یعنی چی ؟ از کجا باید add کرد؟
  مرسی

 26. سلام و خسته نباشید
  بنده جوملا روی هاست آپلود کردم و تا مرحله اکسترک همه ی مراحل انجام دادم ولی وقتی دامین خودمو میزنم که جوملا رو نصب کنم ارور server not found میاد!
  مشکلش چیه؟
  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. فایل های جوملا را باید داخل پوشه public_html آپلود کنید. به احتمال زیاد بعد از extract کردن فایل ها داخل پوشه اصلی انتقال نداده اید.

 27. سلام. خسته نباشید. من جوملا ۲٫۵٫۱۹ رو نصب می کنم. تا اکسترکت کردن فایل پیش رفتم. ولی وقتی آدرس سایت رو تو آدرس بار مینویسم هیچ اتفاقی نمی افته یه صفحه خالی نشون میده. صفحه ورود اطلاعات و نصب رو نمیاره.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. فایل های جوملا را باید داخل پوشه public_html آپلود کنید. به احتمال زیاد بعد از extract کردن فایل ها داخل پوشه اصلی انتقال نداده اید.

 28. سلام فرق نصب جوملا روی ویندوز با cpanel چیه؟

 29. سلام.
  ممنون از آموزش هاتون.
  من چند وقته وردپرس رو نصب کردم (اگثرا تو نت میگن از جوملا و.. بهتره)
  الانم به نظرم خوبه با افزونه های خوبی و کافی که داره خیلی از کارا آسون تره.
  ولی بازم خودم هنوز هنوز جوملا یا نیوک رو امتحان نکردم…
  —————————————
  ◘ سوال:
  امکان داره من رو همین هاست که وردپرس روش هست بازم به یه طریقی جوملا یا نیوک نصب کنم. با یه سابدامین…؟
  الان سرویس هاست من فقط یک ادان دامین Addon Domains داره.
  ◘ به نظر شمل خرید یه VPS شخصی خوبه برای من که هم نوسیندگی سایت تفریحی و مطالب مفید انجام میدم
  وهم تو زمینه سایت فیلم و سریا ل؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. چون هاست شما قابلیت ادد آن دومین دارد می توانید یک دامنه جدید به آن اضافه کنید و سایت ساز دیگری نصب کنید. ولی روی همان دامنه که وردپرس را نصب کردید نمی توانید و باید سایت ساز جدید را روی ساب دایرکتوری یا ساب دامین نصب کنید

 30. سلام
  تشکر از آموزشتان من جوملا را نصب کردم و از wampsever هم استفاده می کنم انتشار هم میدم ولی سایت گوشه راست پایین می زنم سایت را نمی آره هاست هم لوکاله

 31. با سلام و خسته نباشید
  بنده تمامی مراحل نصب حوملا پشت سر میزارم. اما در مرحله آخر که ایجاد فایل پیکر بندی هست اجرا نشده و به مرحله قبل بر می گردد؟؟ لطفا راهنمایی کنید تا مشکل رو حل کنم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. دلیل این است که پوشه نصبی شما دسترسی کامل ندارد. روی پوشه public_html کلیک راست کرده و از طریق گزینه change premission دسترسی را به ۷۷۷ تغییر دهید مشکل حل می شود.

 32. با درورد
  کمک کمک کمک کمک کمک کمک ……
  خواهشا کمک کمید یک هفته است انواع جوملا را از معتبرترین سایت ها دانلود و اپلود میکنم زمان نصب بعد از طی تمام مراحل درمرحله نصب پس از حدود۳۰ درصد نصب دیگه جلوتر نمیره . حالت لود میزنه حتی ۴ ساعت منتظر موندم نه قطع میشه نه ارور میده همینطور ادامه میده و اخر هیچ . تو رو خدا کمکم کنید دارم کلافه میشم البته یه بار مدیر سرورم برام نصب کرد چون بعدا بهم ریخت دوباره پاک کردم اومدم از همون دانلودی مدیر نصب کنم باز نضد هاستم لینوکس و سی پنل مدیر هم نمیدونه مشکل کار من چیه ؟ با سپاس فراوان

 33. سلام و خسته نباشید.
  من جوملا را میخوام در یک فولدر نصب کنم نه در روت. مراحل نصب رو همگی انجام میدم و تا مرحله پایگاه داده هم جلو میرم ولی ارور قادر به اتصال به پایگاه داده نیست رو میده. (دیتا بیس و یوزر هم add شده اند به طور صحیح) به نظر شما مشکل از چیه.
  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. برای بررسی اطلاعات هاست خود را در همین بخش قرار دهید. اگر طبق توضیح شما همه موارد را بدرستی انجام دادید نباید مشکلی باشد

 34. خیلی ممنون . من همه موارد و با توضیحات شما با موفقیت پشت سر گذاشتم .. موفق و پیروز باشید

 35. سلام خسته نباشید من جوملا رو اکستراکت کردم ادرس سایتو که می زنم گام بعدی می زنم سریع می ره به آخرین مرحله اونجایی که تایید می کنه همه گزینه ها رو بله باشه ولی این گزینه Magic Quotes GPCرو خیر باید چکار کنم ممنون راهنمایی کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر روی لوکال جوملا را نصب می کنید فایل php.ini را با ادیتور باز کنید و عبارت magic_quotes_gpc = Off را در خط زیر عبارت magic_quotes_sybase = Off اضافه کنید. اگر روی هاست جوملا را نصب می کنید به شرکت هاستینگ اعلام کنید این مشکل را برطرف کنند. اگر همکاری نکردند مطابق راهنمای زیر عمل کنید:
   http://docs.joomla.org/How_to_turn_off_magic_quotes_gpc_for_Joomla_3

 36. سلام من تمام مراحل رو انجام دادم ولی اصلا نصب حتی شروع هم نمیشه.مشکل از کجاست؟
  ممنون

 37. سلام،ممنون بابت آموزش ولی من هنگام نصب وقتی به قسمت ایجاد جدول های پایگاه داده که میرسه دیگه نصب ادامه ÷یدا نمیکنه ، جوملا رو باز توی Wamp آپ کردم ولی باز نشد

 38. سلام خسته نباشید ، من یک هاست معمولی از *********** خریدم و روی cpanel ان طبق مراحل بالا جوملا رو نصب کردم ام پس از مرحله ۲ و وقتی که سایت رو بالا اوردم پیغام his webpage is not available رو دریافت کردم ، نمیدونم شاید هاست از این جوملا پشتیبانی نمیکنه اخه ۳٫۳٫۱ رو نصب کردم ، مشکل چیست؟ ، با تشکر

 39. سلام من تمام مراحل رو انجام دادم فقط بعد نصب جوملا از طریق مرور گر بعد زدن گام بعدی این صفحه برام باز می شه و نمی دونم چیکار کنم
  http://www.websamin.com/blog/joomla-persian-installation-using-cpanel/

 40. با سلام
  با این مشکل چه کنم در نصب جوملا ۳ بر روی EASYPHP
  You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‘SET SQL_MODE=”NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO”‘ at line 1 SQL=SET SQL_MODE=”NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO” ؟؟؟؟؟
  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. راه حل :
   به پوشه نصب جوملا بروید منظور installation سپس داخل پوشه sql و در آخر mysql بروید. داخل آن دیتابیس joomla.sql را با برنامه wordpad یا notepad++ باز کنید و خط زیر را در آن جستجو و حذف و فایل را ذخیره کنید.مشکل حل می شود
   SET SQL_MODE=”NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO”;

 41. سلام ببخشید من جوملا رو نصب کردم ولی وقتی به بخش مدیریت جوملا میرم با خطای Could not find template “isis”.مواجه میشم لطفا راهنمایی کنید.

 42. باسلام من تمام مراحل رارفتم ولی وقتی آدر سایت را می زنم صفحه ۴۰۴ نشان میدهد وچیزی با لا نمی آید
  Not Found

  The requested URL /home/*************/index.php was not found on this server.

  Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request
  راستی این مشکل فقت در جوملا نبود در وردپرس هم بود ولی دیتالایف نصب می شود.
  منتطر جواب هستم لطفاً سری

 43. سلام.من تمام مراحل را روی cpanelانجام دادم اما وقتی آدر س سایت روی مرورگرم میزنم که مراحلو اجرا کنم هیجی نمیاد.لطفا راهنماییم کنید

 44. محمد مهدی شفیعی

  با سلام
  بعد از نصب جوملا ۳ و بارگذاری قالب سایت، در صفحه اصلی سایت دوبنر تبلیغاتی مربوط به جوملا نشون داده میشه که نمیدونم از کجا باید کدشون رو پاک کنم.

  اینم کداشون. ولی نمیدونم چه طوری و از کجا باید پاک بشن.

 45. سلام من تمام مراحل را انجام میدم ولی در قسمت ایجاد جدول های پایگاه داده میمونه و جلوتر نمی ره .
  من دارم یک فایل نصب آماده ی قالب را نصب میکنم
  خواهشا کمک کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. با این مشکل ما نیز مواجه شده ایم و علت آن دو تا مورد می تواند باشد. مورد اول اینکه فایل دیتابیس محتوی نصبی قالب شما مشکل دارد. مورد دوم: بدلیل محدودیت های هاست شما. این مورد باید بررسی کامل شود.دوست داشتید اطلاعات پنل هاست را در همین بخش قرار دهید تا بررسی کنیم

 46. سلام خسته نباشید
  سایتی که طراحی کردم دیگه واسه خودم باز نمیشه و پیغام This webpage is not available میده.
  از دستگاه های دیگه وارد میشه ولی بعد چندساعت برای اون هام همین پیغام ظاهر میشه.
  نمیفهمم مشکل از کجاست میشه راهنماییم کنین؟؟؟

  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. به احتمال زیاد ای پی اینترنت شماتوسط فایروال سرور مسدود شده است. چون تست شد سایت شما نمایش داده می شود. در این مواقع اگر ای پی اینترنت شما داینامیک است یکبار مودم را خاموش و روشن کنید مشکل برطرف می شود

   • سلام وقت بخیر
    ممنون از وقتی که برام گذاشتین…
    متاسفانه مودم رو خاموش کردم ، کش مرورگرم رو پاک کردم که بعد این کارا سایت باز میشه اما وقتی صفحه رو رفرش میکنم دوباره ارور میده…:(
    حتی صفحات ورود به هاست و مدیریت جوملا هم برام باز نمیشه…:/

    • مرکز آموزش وب ثمین
     مرکز آموزش وب ثمین

     سلام. سایت شما را چک کردم بدون هیچ مشکلی نمایش داده می شود. قطعا مشکل از سرویس اینترنت شماست .با اینترنت دیگری تست کنید مشاهده می کنید مشکلی نخواهید داشت.

     • سلام
      من جوملا ورژن ۳٫۳٫۶ رو دانلود کردم و روی لوکال xampp نصب کردم .اولش یک پایگاه داده ایجاد کردم با یوزر root بدون پسوورد. تمام مراحل رو درست رفتم جلو اما به مرحله ایجاد جدول برای پایگاه داده که میرسه همونجا می مونه و جلو نمیره .نمی دونم باید چی کار کنم؟لطفا کمک کنید.حتی ورژن ۲٫۵٫۲۸ جوملا رو هم نصب کردم ولی همین طوری شد.
      version php : 5.6.3
      version apache : 2.4.10
      version mysql : 5.0.11

     • مرکز آموزش وب ثمین
      مرکز آموزش وب ثمین

      سلام. باید نوع دیتابیس را از حالت innodb به حالت MyIsam
      برای حل مشکل مطابق راهنمای زیر عمل کنید:
      به پوشه installation\sql\mysql در نسخه نصبی جوملا بروید و فایل دیتابیس جوملا به نام joomla.sql را با برنامه ای مثل notepad++ باز کنید. این عبارت “ENGINE=InnoDB” را جستجو و با “ENGINE=MyIsam” جایگزین کنید مشکل به همین راحتی حل می شود. البته اگر فایل sample_learn.sql هم بود و شما خواستید اطلاعات نمونه را نصب کنید هم باید این کارو انجام دهید

     • ممنون مشکلم رفع شد.

 47. با سلام.لطفآ راهنمایی بفرماییدچگونه می توانم اطلاعات سایت جوملا خریداری شده از یک شرکت را تغییر دهم؟ لازم به ذکر است این شرکت اطلاعات سایت را به بنده نداده تا بتوانم در لوکال اجرا و تغییرات رااعمال کنم. اگر از سایت www.********** بازدید نمایید متوجه می شوید که در قسمت جستجو متراژ ملک بین محدوده ۰ تا ۱۰ متر معین شده است.و متاسفانه در مدیریت تغییر این اعداد تا ۱۰۰۰ متر مقدور نمی باشد.(در کامپوننت این اعداد را می توان تغییر داد ولی در سایت اعمال یا نشان داده نمی شود)لطفآ راهنمایی یا توضیحات کامل ارائه نمایید. با تشکر ریاضی

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. در این مورد نم یتوانیم راهنمایی کنیم. این مورد را باید از شرکتی که قالب را خریداری کرده اید بخواهید تا راهنمایی کنند.

 48. چگونه می توان برای تغییر به کدهای سایت خود در cpanel دسترسی داشت؟ با تشکر ریاضی

 49. عطا الله آلمند

  با سلام خدمت شما استاد عزیز
  استاد جان من یک بار جوملا ۲٫۵ را در سی پنل نصب کردم بعدش پکش کردم و خواستم جوملا ۳ را نصب کنم اما هر کاری می کنم جوملا ۲٫۵ میاد یعنی نه اینکه جوملا ۳ در www نیست ، ست اما فقط مراحل نصب جوملا ۲٫۵ رو نشون میده
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 50. سلام مجدد
  اقا من روی لوکال نصب کردم و البته نصب اطلاعات نمونه رو نزدم
  الان هر تغییری میدم تو سایت هیچ چیزی مشاهده نمیکنم
  رو ورژن قبلیش هم که دو روز بود روش کار میکردم همین مشکل بود گفتم شاید ورژن قبلی مشکل داره ولی نمیدونم ایراد کارم کجاست
  ممنون میشم جوابمو تو ایمیل بهم بدین

 51. دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییت
  من الان با جوملا ۳ سایت مورد نظرمو روی لوکال ساختم.
  تو یکی از کتاب ها خوندم که تو تنظیمات کلی باید تیک mode -rewrite رو بزنیم تا اگه اطلاعات رو از سایت حزف کردیم مشکلی پیش نیاد
  اما من وقتی تیک این گزینه رو فعال میکنم همه ی صفحه ها ارور میده و کلا هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه

 52. این هم اروری که میده
  Object not found!

  The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page about the error.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.

  Error 404

  localhost
  Apache/2.4.10 (Win32) OpenSSL/1.0.1i PHP/5.6.3

 53. دوستان کسی نیست جواب منو بده

 54. سلام خسته نباشین
  همه مراحلو انجام دادم و تا مرحله نصب هم رفتم…….
  تا ایجاد جدول های پایگاه داده ها میره ولی نصب کامل نمیشه
  حدودا دو ساعتی صبر کردم ولی….
  چکار کنم؟؟؟؟

 55. هیچ ارروری نمایش داده نمیشه
  فقط نصب کامل نمیشه

 56. سلام دوستان
  من جوملا رو کاملا نصب می کنم اما نمی تونم نمونه تمپلیت هارو روش نصب کنم، با هر ورژنی با هر نمونه سایتی امتحان کردم تو نمونه پوسته ها لود نمی شه و توی نرم افزار بالا نمی یاد. لطفا راهنمایی کنید.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اشکال از فایل دیتابیس سمپل می باشد باید بررسی شود و در اینجا امکان راهنمایی موجود نمی باشد. چون نیاز به بررسی دارد

 57. man saitam betore kamel nasbo rah andazi shode
  vali vaghti mikham fili dar safheze asli gharar bedam nemishe
  lotfan rahnamie konid az che masiri mitonam filam ro dar safham gharar bedam
  az afzodane matlabe jadid

  • سلام. این مورد مربوط به قالب شما می باشد. باید بررسی کنید که آیا قالب شما این امکان را دارد یا خیر؟ در غیر اینصورت باید به موضوع طراحی قالب با css و html آشنایی داشته باشید تا بتوانید این تغییرات را اعمال کنید.

 58. سلام من تمام مراحل نصب رو انجام دادم ولی وقتی وارد مدیریت سایت میشم این ارور رو میده
  JERROR_COULD_NOT_FIND_TEMPLATE
  البته صفحه اصلی سایت هم رو هم ارور ۴۰۴ رو میده.اصلا وارد سایت هم نشدم بعد از نصب تازه میخواستم برم داخل که با این ارور ها مواجه شدم.لطفا راهنماییم کنید چه کاری باید انجام بدم.

 59. سلام
  من همه ی مرحله رو گام به گام و دقیق انجام دادم
  ولی وقتی میخوام جوملا نصب کنم میگه همچین سایتی وجود نداره
  چیکااار کنمممم؟؟
  خواهشا سریع جواب بدییین

 60. با سلام ببخشید من نمیدونم تو جدول پاییگاه داده پی بنویسم
  لطفا راهنمایی کنید

 61. سلام
  من تمام مراحل را گام به گام رفتم و الان وقتی ادرس دامنه ام را وارد میکنم پیغام This webpage is not available
  رو دارم
  میشه راهنمایی ام کنید – خیلی عجله دارم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این پیام دلایل زیادی دارد. امکان دارد نیم سرورهای دامنه شما هنور منتشر مشده باشد و خیلی موارد دیگر. آدرس دامنه جهت بررسی اعلام شود

 62. سلام خسته نباشید من میخوام جوملا رو در هاست رایگان نصب کنم نمیدونم کدام یک این شرایط رو داشته باشن کدوم بهتره گیگفا و وی وی اس رو امتجان کردم نشد کدومشو انتخاب کنم که این شرایط(۳ به PHP 5.3.1 و بالاتر و MySQL 5.1)رو داشته باش ممنون فردا منتظر جواب هستم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   درباره امکانات هاستهای رایگان اطلاعی نداریم ولی شرایطی که برای نصب جوملا لازم شرایط ساده ای است که اکثر سرورهای لینوکسی که شرکتهای هاستینگ ارایه می دهند دارای این شرایط هستند.

 63. سلام منظورتون از ادرس سایت وارد کنید که به محل نصب بره چیه ما که داریم تازه نصب میکنم ادرس سایت از کجا بیارم خواهش میکنم سریع جواب بدید

 64. سلام
  من دارم جوملا رو نصب میکنم همه چی ok هست فقط اطلاعات نمونه رو نمی خوام چکار کنم ؟
  گزینه ای برای رد این مورد(مثل گزینه هیچکدام ) که در عکس هست وجود نداره
  چکار کنم ؟

 65. سلام خسته نباشید یک سوالی داشتم من ومپ سرور نسخه ۲ را روی ویندوز ۸ نسخه ۶۴ بیتی نصب کردم و فایل جوملا ۳ را در فولدر روت (www) ومپ سرور ریختم حالا وقتی میخام جوملا ۳ رو نصب کنم تو تب تنظیمات میمونه و دگه جلو نمیره لطفن کمکم کنید مرسی.

 66. با سلام من دو تا فایل xampp دانلود کردم ولی اجرا نمیشه چرا؟؟؟
  اصلا با محیط جوملا آشنا نیستم لطفا راهنمایی کنید؟

 67. سلام من وقتی فایل جوملارو extract کردم وقتی دامین وسایت رو وارد میکنم اون قسمت نصبی جوملا نمیاد و میره تو سایت ممنون میشم راهنماییم کنید

 68. سلام.
  ببخشید من مراحل نصب جولا را که میرم تو مرحله ساخت پایگاه به مشکل برمیخورم.
  نمی‌تواند به دیتابیس متصل شود. شماره‌ی‌ خطای بازگشت داده شده: Could not connect to MySQL.
  من تو کنترل xampp واسه پایگاهم یوزر درست کردم. تو joomla.sql این تغییر “ENGINE=MyIsam را انجام دادم ولی باز ایراد میگیره. ممکنه چ مشکلاتی داشته باشه؟
  مچکرم

 69. سلام
  موقع نصب جوملا تو قسمت اول پشتیبان گیری از جدول های قدیمی پایگاه داده گیر میکنه. خیلی کند پیش رفته تا حالا!!!!!!!!
  چکار کنم؟

 70. سلام خسته نباشی
  من تمام مراحل را به درستی رفتم
  اما وقتی ادرس سایتم رو میدم این پیام رو میده:
  server not found
  علتش چی میتونه باشه؟

 71. مرکز آموزش وب ثمین
  مرکز آموزش وب ثمین

  سلام. این موارد نیاز به بررسی هاست دارد. باید مشکل را با هاستینگ خود مطرح کنید.

 72. مشکل قبلم با اپلود کامل درست شد.. الان فقط یه اشتباه کردم توی پنل جوملا رفتم نام هاست رو از localhost به سایت خودم تغییر دادم تا سیو زدم روی سایت و پنل ورود جوملارو که میزنم این اررو میاد
  Error displaying the error page: Application Instantiation Error: Could not connect to MySQL.
  الان هیچ کاری نمیتونم بکنم.. کمک کنید تا دوباره نام هاست رو به localhost تغییر بدم

 73. سلام,خسته نباشید
  من فایل زیپ جوملا رو اکسترکت کردم و خواستم از طریق مرورگر نصبش کنم اما تو مرحله ی ۱ گیر میکنه !!!
  لازمه بگم جوملا ۲٫۵٫۲۷ هم برای یه سایت دیگه که داشتم میساختم روی سیستمم نصب هست.

 74. سلام . من یه سایت که با جومولا ساخته شده در اختیار دارم آپلود هم شده میخام یه تغیراتی در ظاهرش بدم ولی هیچی از کار با جومولا بلد نیستم راهنماییم کنید چه کارهایی بکنم؟ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. در گوگل عبارت “کتاب راهنمای جوملای فارسی” را سرچ کنید. منبع زیادی در این باره موجود است. چون سوال شما کلی است امکان راهنمایی وجود ندارد و باید کامل راهنمای جوملا را مطالعه کنید

 75. با سلام و احترام و تبریک سال نو
  زکات علم و دانش، نشر اون هست.
  من برای اولین بار جوملا نصب می کردم که با آموزش ویدئویی شما بدون هیچ مشکلی این کارو انجام دادم که از زحماتتون سپاسگزارم.

 76. سلام.من روی یک سایت قبلا طراحی شده کار میکنم.توی قسمت قالب ها ،قالبم رو تغییر دادم،و وقتی به نمایش سایت رفتم اشتباهب دکمه “از نو” رو زدم.حالا تنظیمات قالبم رو برگردوندم و سایت به حالت اول برگشته ولی مدیریت جوملا برگشته به حالت پیش فرضش!! در صورتی که نوشته نسخه م همون نسخه جدیده ست.باید چیکار کنم؟؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. توضیحات شما کافی نمی باشد و برای رفع مشکل باید سایت کاملا بررسی شود. پیشنهاد می شود اگر دسترسی به نسخه بک آپ دارید آن را ریستور کنید.

   • متاسفانه بکاپ مون مربوط به تاریخ بعد از ایجاد مشکل بود و حل نشد.به آدرس
    ********* بروید.ورودی ادمین جوملا مون هست.از همین ورودی میتونید متوجه بشید محیط جوملامون چجوری به حالت پیش فرض برگشته.
    اگه به آدرس سایتمون هم برین ****.com میتونید اون دکمه “از نو” رو که من اشتباهی زدم سمت چپ بالای صفحه ببینید.
    مرسی از پاسخگویی تون

    • مرکز آموزش وب ثمین
     مرکز آموزش وب ثمین

     این مشکل ارتباطی به دکمه از نو ندارد. دکمه از نو اگر شماره فونت سایز از طریق گزینه های بیشتر و کمتر تغییر دهید آن را به حالت پیش فرض بر می گرداند و اصلا ارتباطی به مشکل شما ندارد. احتمالا شما از بخش قالب های جوملا قالب دیفالت را به عنوان پیش فرض انتخاب کردید. به بخش قالب های جوملا در پنل ادمین جوملا بروید و بررسی کنید آیا قالب اصلی را آنجا می بینید یا خیر؟ اگر هم از اول شما از همین قالب پیش فرض استفاده می کردید و فقط تغییرات در همین قالب اعمال کردید احتمالا گزینه ریست قالب را زده اید و قالب هب حالت پیش فرض در آمده و کاری نمی شود کرد و باید از اول قالب را سفارشی نید.موفق باشید

 77. سلام من جوملا ۳ را کامل روی هاست نصب کردم و سایت هم نمایش داده می شه اما وقتی می خوام یک افزونه نصب کنم ارور می گیره و نصب نمی شه باید چی کار کنم یعنی من دیگه نمی تونم هیچ افزونه ای رو اضافه کنم؟

 78. سلام من جوملاء ۳روی هاست نصب کردم همه مراحل رفتم وقتی میخوام وارده مدیریت شایدم بشم با این خطا مواجه میشم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنیدService Temporarily Unavailable
  The server closed the connection without sending any data.
  The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems.
  Due to heavy load on the server, connections may be temporarily blocked from locations that fetch an unusually high number of pages.
  We apologize for the inconvenience.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این خطاها می تواند دلایل مختلفی داشته باشند بهمین دلیل برای بررسی، دسترسی به کنترل پنل هاست خود را در همین بخش قرار دهید تا بررسی کنیم

 79. سلام.من جوملا ۱٫۵ رو نصب کردم و سایت رو روی هاست آپلود کردم. بعد به جوملا۱٫۵٫۲۴ به روز رسانی کردم.الان تنها مشکلی که دارم اینه که تو مدیریت سایتم بعضی از گزینه ها از جمله گزینه ایجاد منوی جدید، ورود به تنظیمات اصلی با نمی شوند و خطای HTTP error 500 نشون داده میشه. چه کار باید بکنم ؟

 80. سلام خسته نباشید.من یک هفته هست که دارم دنبال یک آموزش خوب میگردم اما در همه آنها به نحوه درست کردن هاست اشاره ای اکرده اند لطفا اگه میشه راهنماییم کنید هاست رو چگونه درست کنم و وارد کنترل پنل آن بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با تشکر

 81. سلام .در هاست سی پنل می خوام ثبت نام کنم هر پسوردی رو وارد میکنم میگه اشتباهه ؟لطفا راهنماییم کنید

 82. با سلام در مراحل نصب برای من جوملا نمیتواند با دیتا بیس ارتباط برقرار کند
  لطفا راهنمایی کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

CAPTCHA

*


رفتن به بالا
قالب وردپرس
قالب وردپرس