خانه / سئو / معرفی سریع سایت و وبلاگ به گوگل (ایندکس سریع گوگل)
برای ثبت دامنه ( خرید دامنه ) و خرید هاست به سایت وب ثمین مراجعه کنید.

معرفی سریع سایت و وبلاگ به گوگل (ایندکس سریع گوگل)

کاربران زیادی با ما تماس گرفته و در مورد چگونگی معرفی وبلاگ یا سایت خود به موتور جستجوگر گوگل سوال میکنند. بعضی هم تصور دارند به محض ثبت دامنه و خرید هاست و راه اندازی سایت خود، باید با سرچ نام دامنه خود در گوگل، سایت آنها در نتایج گوگل نمایش داده شود! اما اینطور نیست. اگر مطابق روشهایی که در ادامه توضیح می دهیم عمل نمایید، گوگل در ۱۵ روز (گاهی تا یک ماه) آینده سایت یا وبلاگ شما را بررسی و به بانک اطلاعات خود اضافه میکند.

توجه: حتماً وبلاگ یا سایت خود را زمانی به گوگل معرفی کنید که وبلاگ یا سایت شما دارای حداقل ۵ تا ۱۰ مطلب نوشته شده باشد. سعی کنید در عنوان و توضیحات صفحه ها، از کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده نمایید، چرا که در چنین حالتی علاوه بر اینکه احتمال درج سایت یا وبلاگ شما در بانک اطلاعات گوگل بیشتر خواهد شد امتیاز بهتری را نیز در این جستجوگر کسب خواهید کرد.

برای معرفی وبلاگ یا سایت به گوگل راههای زیادی توصیه می شود اما وب ثمین روش های زیر را با توجه به تجربیات خود توصیه می کند. روش اول از نظر تیم سئو وب ثمین موثرترین و سریع ترین روش معرفی سایت به گوگل می باشد. اگر به روش زیر عمل نمایید شما هم با ما هم نظر خواهد شد. روش دوم گزینه ای مناسب جهت معرفی وبلاگ به گوگل می باشد (روش اول برای وب مسترانی که از سیستم های وبلاگدهی رایگان مانند بلاگفا، میهن بلاگ، رزبلاگ و …استفاده می کنند کاربرد ندارد چون به فضای هاست خود دسترس ندارند) که در این روش با استفاده از امکاناتی که سایت گوگل در اختیار کاربران قرار داده ، می توان فقط آدرس سایت را به موتور جستجوی گوگل پیشنهاد کرد و اینکه چه وقتی این آدرس توسط گوگل فهرست می شود بستگی به تعداد آدرسهایی که از قبل ثبت شده و سیاستهای فنی گوگل دارد که این روش در مدت زمان کوتاه موثر نیست و نیاز به زمان نسبتا زیادی دارد .

روش اول: استفاده از امکانات وب مسترهای گوگل برای معرفی سایت به گوگل:

۱-     ابتدا آدرس https://www.google.com/webmasters را در مرورگر خود تایپ کنید.

۲-     پس از بارگذاری کامل آدرس فوق، بر روی گزینه  Sign in to Webmaster Tool کلیک نمایید.

01

۳-     در این صفحه اطلاعات اکانت گوگل خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه SIGNIN کلیک کنید.. اگر اکانت گوگل ندارید ابتدا با کلیک بر روی گزینه SIGNUP گوگل برای خود اکانت گوگل بسازید.

2

۴-     پس از ورود به بخش وب مستر گوگل، بر روی گزینه ADD A SITE کلیک کنید.

4

۵-     در کادر باز شده Add a site، آدرس سایت خود را وارد نمایید و سپس روی گزینه Continue کلیک نمایید.

5

۶-     اکنون با صفحه ای مواجه می شوید که باید با قراردادن یک فایل درون شاخه اصلی هاست سایت خود، برای گوگل مشخص نمایید که شما واقعاً مالک این سایت هستید و قصد ندارید اطلاعات آماری سایت دیگران را بدست آورید. گوگل برای تایید این مورد چند راه پیش شما قرار می دهد که ما ۲ روش آن را توضیح می دهیم:

۱– آپلود فایل بر روی هاست سایت شما: تب Recommended method چهار گام دارد. (برای کسانی که امکان آپلود فایل روی هاست سایت خود را دارند، این روش پیشنهاد می شود)

6

گام اول: با کلیک بر روی گزینه this HTML verification file، فایل با فرمت HTML را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

گام دوم: درون پوشه اصلی هاست سایت خود توسط ابزار فایل منیجر یا نرم افزارهای اتصال FTP آپلود کنید. ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)

گام سوم: برای تایید صحیح آپلود شدن فایل گام دوم، بر روی لینک نمایش داده شده توسط گوگل که شامل نام سایت شما همراه با نام فایل آپلود شده در گام دوم است کلیک کنید. اگر فایل را صحیح آپلود کرده باشید عبارت google-site-verification همراه با نام فایل آپلود شده در مرورگرتان نمایش داده می شود.

8

گام چهارم: بر روی دکمه VERIFY کلیک کنید.

۲- قراردادن تگ HTML درون فایل  صفحه اصلی سایت (برای کسانی که امکان آپلود فایل روی سایت خود را ندارند، این روش پیشنهاد می شود)

7

گام اول: بر روی تب Alternate methods کلیک کنید.

گام دوم: گزینه HTML tag را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه برچسب مخصوصی در اختیار شما قرار داده می شود که در تصویر با مستطیل قرمز مشخص شده است. بایستی این برچسب را کپی کرده و در فایل اصلی سایت خود مابین تگ <head> و <head/> قرار دهید و سپس فایل اصلی سایت خود را ذخیره کنید.

9

گام سوم: بر روی دکمه VERIFY کلیک کنید.

اکنون بوسیله یکی از روش های فوق، سایت شما و وب مستر بودن شما مورد تایید گوگل قرار گرفته است که پس از تایید سایت شما به شکل زیر نشان داده می شود .

10

 حال نوبت آن رسیده که نقشه سایت یا وبلاگ خود را ایجاد کرده و آن را به گوگل معرفی کنیم تا روبات ها و اسپایدرهای جستجوگر گوگل به راحتی بتواند لیستی از فایلهایی را که توسط این نقشه معرفی کردیم دانلود کرده و در فهرست جستجوی خود قرار دهد .

 برای ساخت نقشه سایت یا بلاگ خود به روش زیر عمل کنید:

۱-      ابتدا به سایت http://www.xml-sitemaps.com مراجعه کنید .توسط این سایت می توانید برای ۵۰۰ صفحه سایت یا وبلاگ خود بطور اتوماتیک و رایگان نقشه سایت ایجاد نمایید.

۲-     در قسمت Starting URL نام سایت یا وبلاگ خود را وارد نمایید.

11

۳-     در قسمت Change Frequency نوع به روز شدن سایت خود را انتخاب کنید، که برای به روز شدن روزان Daily ، ساعتی   Hourly  و … را انتخاب کنید . اگر سایت یا وبلاگ شما روزانه به روزرسانی می شود گزینه Daily را انتخاب کنید در غیر اینصورت گزینه هفتگی یا ماهانه را انتخاب کنید.

12

۴-     در قسمت Last Modification تاریخ آخرین به روز رسانی سایت را وارد کنید و اگر مطمئن نبودید گزینه Use Server Response را انتخاب کنید .

13

۵-     در قسمت  Priority گزینه Automatically Calculated Priority راانتخاب کنید.

14

۶-     روی گزینه Start کلیک کنید . بعد از کلیک کردن روی Start ، برنامه شروع به لیست نمودن سایت شما خواهد نمود که بنا به تعداد و حجم صفحات سایت شما مدت زمان متغیری طول خواهد کشید .

15

۷-     پس از این عملیات تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید و چندین فایل برای دانلود با فرمت های متفاوت در اختیار شما قرار می گیرد که شما فایل sitemap.xml  را دانلود نمایید.

16

۸-     فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)

اکنون می خواهیم فایل sitemap.xml را به گوگل توسط ابزار وب مستر گوگل معرفی کنیم.

۹-     وارد ابزار وب مستر گوگل توسط اکانت گوگل خود شوید https://www.google.com/webmasters

۱۰- بر روی تصویر سایت خود که به گوگل معرفی کردید کلیک کنید.

17

۱۱- حال بر روی گزینه Crawl و سپس Sitemap کلیک کنید.

18

۱۲- بر روی دکمه ADD/TEST SITEMAP کلیک کنید.

19

۱۳- در کادر ظاهر شده عبارت SITEMAP.XML را تایپ کنید و سپس بر روی دکمه Submit Sitemap  کلیک کنید.

20

۱۴- در صورت انجام صحیح تمامی مراحل تصویری شبیه به تصویری زیر را ملاحظه خواهید کرد.

23

۱۵- اکنون منتظر باشید که فایل نقشه سایت شما توسط گوگل دانلود شده و آدرس های درون آن به مرور زمان در فهرست گوگل و در نتایج جستجوها نمایش داده شود .در صورتی که مراحل را کامل انجام دهید، سایت شما به زودی ( کمتر از ۷ روز) در گوگل فهرست می شود .

 

روش دوم: استفاده از امکانات وب مسترهای گوگل برای معرفی وبلاگ به گوگل:

از این روش برای معرفی نشانی وبلاگ ها بصورت مستقیم به موتور جستجوی گوگل استفاده می شود.

۱-     ابتدا آدرس  http://www.google.com/addurl را در مرورگر خود تایپ کنید.

۲-     در این صفحه اطلاعات اکانت گوگل خود را وارد کنید. اگر اکانت گوگل ندارید ابتدا با کلیک بر روی گزینه SIGNUP گوگل برای خود اکانت گوگل بسازید).

2

۳-     بعد از ورود، با تصویر زیر مواجه خواهید شد. در کادر URL  آدرس سایت خود را وارد کنید. سپس کد کچا نمایش داده شده را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه Submit Request  کلیک نمایید.

21

۴-     در صورتی که مراحل را کامل انجام دهید، گوگل در ۱۵ روز (گاهی تا یک ماه) آینده وبلاگ شما را بررسی و به بانک اطلاعات خود اضافه میکند.

کانال تلگرام وب ثمین

درباره مرکز آموزش وب ثمین

مرکز آموزش وب ثمین

۴۴۵ نظر

 1. با سلام ::: افتخار میکنم که در کشور عزیزمان مدیران و پرسنل ارزنده ای چون شما هستند که از پیشرفته ترین علوم کامپیوتری آگاهی داشته و در همه زمینه ها صاحب نظر میباشند … متعاقب ایمیل قبلی ام و بدینوسیله مجددا از آن مدیریت محترم و پرسنل تحت الامر بنوبه خود سپاسگذاری و تشکر مینمایم … اقدامات و پشتیبانیهای یی شایبه شما بدون شک در هر خاطری ماندگار خواهد ماند ….
  از راهنماییهای شما در بالابردن کیفیت کلیه اموری که به حضور فعال در زمینه نت مربوط میشود استفاده کرده و خواهم کرد .. ومعرف سایت وزین و ارزنده شما به دوستان خواهم بود .. توفیق روز افزون شما را از خداوند منان خواستارم …………….. محمد رضا شفی …

 2. عالی
  واقعا دستتون درد نکنه

 3. با سلام
  بسیار جامع و کامل و بزبان ساده بیان شده بود
  ممنون از شما

 4. پوریا زینال زاده

  با سلام
  لطفا به این سوالات بنده پاسخ داده و راهنمایی بفرمایید.
  اول اینکه باید با گذشت زمان و تغییرات وبسایت این فایل نقشه سایت را باید بروز رسانی کنیم؟
  دوم اینکه ما یک وبسایت خدماتی داریم که جزئیات زیادی نمیخوام بگم ولی امکان داره روزانه بیشتر از ۱۰ الی ۱۰۰ صفحه تعریف و ایجاد بشه که در این صورت نمیشه از این ابزار رایگان (که تا ۵۰۰ مطلب ساپورت میکنه) استفاده کنم و امکان پرداخت اینترنتی برای دریافت نسخه کامل این ندارم، لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید و از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنید.
  با تشکر.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   اگر از ماژول‌هایی که اختصاصی برای ایجاد نقشه‌ی سایت طراحی شده‌اند بر روی سیستم مدیریت محتوای سایت‌تان استفاده می‌کنید نیازی به به‌روزرسانی دستی نقشه‌ی سایت ندارید. در عین حال می‌توانید در صورتی که مایل باشید مشخصاتی مانند بسامد چک کردن دوباره‌ی هر صفحه یا اولویت‌های صفحه‌ها را تغییر دهید می‌توانید دستی این کار را در نقشه‌ی سایت انجام دهید.
   اما اگر نقشه‌ی سایت را به گوگل معرفی کرده‌اید و گوگل سایت‌تان را شناخته است به تدریج صفحه‌های جزیی ساخته شده‌ی جدید را خود گوگل ایندکس خواهد کرد و بابت آن نباید نگران باشید.

 5. پوریا زینال زاده

  با سلام
  در مقالات دیگری خواندم که نباید تمام چیز ها و صفحات (مانند پوشه ها و …) جهت جلوگیری از هک و لو رفتن اطلاعات و از این قبیل کارها، تو نقشه سایت ثبت بشن، میشه کمی هم در این مورد توضیح دهید؟
  خیلی ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   مهم‌تر از نقشه‌ی سایت در این مورد تنظیمات فایل روبوت شماست که از طریق disallow کردن برخی صفحه‌ها یا دایرکتوری‌ها در این فایل یا وب‌مستر تولز گوگل یا دیگر موتورهای جست‌جو به کراولرهای گوگل و موتورهای جست‌جوی دیگر می‌فهمانید بعضی صفحه را مایل نیستید ایندکس کنند. موتورهای جست‌جوی شناخته شده به این خواسته‌ی شما احترام می‌گذارند. به‌زودی مطلبی در این مورد کار خواهیم کرد.

 6. سلام
  کاملا بجا و عالی
  بنده این عملیو انجام دادم
  حالا سوالی برام پیش اومده اونم اینه که این – در این عکس آمارگیره من همون خزنده های گوگلن که میخن توی شاپ من؟

  http://uploadtak.com/images/s921_Web.jpg

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام.خزنده‌های موتورهای جستجو با محتوای صفحه‌ها سر و کار دارند. آمارگیری جزو فعالیت‌هایشان نیست. به علاوه گوگل آمارهایش را خود استفاده می‌کند و در صورت نیاز از طریق ابزارهایش در اختیار مدیر هر سایت می‌گذارد. دلیلی ندارد گوگل آمار خود را به سایت‌های ثالث تحویل دهد.

 7. سلام
  من برای بلاگم SiteMap رو ساختم،چطور میشه این رو به گوگل داد.من هیچ دسترسی ای به هاست بلاگفا ندارم!!!یعنی هیچ راهی نداره؟!

  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. متاسفانه راهی وجود ندارد. حتماً باید فایل sitemap بر روی هاست وبلاگتان آپلود شود.

   • خوب الان هاست رایگان توی اینترنت زیاد هست.
    میشه بلاگفا رو روی یک هاست پارک کرد و فایل نقشه سایت رو اونجا پارک کرد
    اصلا میشه ۱ دامنه به ۲ هاست وصل باشه؟

    • مرکز آموزش وب ثمین
     مرکز آموزش وب ثمین

     سلام. بلاگفا را نمی شود بر روی هاست پارک کرد. شما فقط می توانید دامنه بر روی بلاگفای خود پارک کنید نه هاست. در Webmaster Tools برای اضافه کردن نقشه سایت باید از دکمه Add/Test Sitemap استفاده کرد. وقتی بر روی این دکمه کلیک می کنید کادری باز می شود که ابتدای آن آدرس دامنه ای است که شما کد تایید گوگل را بر روی هاست آن دامنه آپلود کردید و شما فقط می توانید اسم نقشه سایت را در انتهای آن وارد کنید. در نتیجه نمی شود “بلاگفا رو روی یک هاست پارک کرد و فایل نقشه سایت رو اونجا پارک کرد”. بهترین گزینه برای شما این هست که یک وبلاگ مستقل توسط وردپرس راه اندازی کنید با هاست مستقل، تا راحت بتوانید از تمامی امکانات استفاده نمایید.
     در مورد سوال “اصلا میشه ۱ دامنه به ۲ هاست وصل باشه؟” : این امکان وجود ندارد. چون دامنه توسط رکورد www و توسط IP به وب سرور متصل می شود و نمی شود یک رکورد دو نا IP داشته باشد.
     موفق باشید

 8. باسلام
  این همه گشتم در مورد نقشه سایت کامل تر از سایت شما ندیدم
  پست هایم همه ایندکس شده ولی چون در بلاگفا هستم نمی تونم نقشه سایت را اپلود کنم با این وضع مشکلی پیش میاد؟
  ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر تمامی صفحات سایت شما ایندکس شده است مشکلی بوجود نمی آید. ولی سعی کنید سایت مستقل راه اندازی کنید با خرید هاست و نصب وردپرس٫

 9. ممنون از پشتبانی شما در زمینه های مختلف نرم افزاری سایت شما علاوه بر افزایش دانش کاربران دارای نکات کاربردی قابل توجهی نیز هست

 10. سلام ممنون از راهنمایی مفیدتون.

  من به یه مشکل برخوردم هرکاری میکنم کد رو قبول نمیکنه یعنی هر چی صحیح وارد میکنم میگه اشتباه !

  ممنون میشم کمکم کنید ، وبلاگم معرفی شه…

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   با سلام.
   کد را باید بین قرار دهید. بهتر است قبل از تگ قرار دهید. انجام دهید و نتیجه را اعلام نمایید. موفق باشید.

 11. خداییش عالی بود دستت درد نکنه نجاتم دادی

 12. مردونه دمت گرم
  حاااااااال دادی

 13. ممنونم از سایت خوبتون
  یک سوال در مورد اینکه چگونه هاست خود را فعال کنیم؟

 14. با سلام
  بسیار عالی و مفید
  با تشکر فراوان

 15. سلام من اونhtmlرو گفتید باید کجا copyکنم؟

 16. سلام اگه میشه شما به وبلاگ من سری بزنید چون برای من ارورر میده! و من هیچی بلد نیستم اگه میشه وارد وبلاگم بشید و بگید چه مراحلی لازمه!

 17. با عرض سلام و خسته نباشید. بسیار سپاسگزارم از اطلاعاتی که در اختیار دیگران قرار دادید. من الله توفیق

 18. سلام The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.این اولین ارورر هستش و بعدی هم اینهgooglecb330325efe2bfd0.html inکه مربوط به htmlمن میشه!ممنون اگه راهنمایی کنید!!!!!!

  • سلامو دلیل مشخص است شما باید فایل googlecb330325efe2bfd0.html را بر روی هاست خود آپلود کنید. چون از وبلاگ استفاده می کنید دسترسی به هاست ندارد و با ید بجای فایل کدی که گوگل به شما می دهد را داخل قالب وبلاگتان قرار دهید.

 19. ببخشید چنج آدرس چجوری انجام میشه ؟

 20. سلام خسته نباشید
  من نقشه سایتمو ساختم اونجایی هم که باید اون htmlرو روی هاستم آپلود کنم کردم و این پیام هم میادgoogle-site-verification: google081457d7cf226736.html
  اما وقتی روی دکمه VERIFY کلیک میکنم بالای صفحه این ارور رو میده
  We weren’t able to verify your site: http://haqiqat-r.ir
  تو رو خدا کمکم کنید باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

 21. با سلام.
  بنده تمام مراحلی را که عرض کردید را به خوبی طی کردم. بنده با مرورگر موزیلا فایرفاکس این عملیات را انجام دادم و با همین مرورگر وقتی در گوگل اسم سایتم را جست و جو میکنم میاره ولی در مرورگر های دیگه مثل گوگل کروم و اُپرا و … وقتی در گوگل سرچ می کنم اسم سایتم را نمیاره ؟؟؟!!!. مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید ؟؟؟

 22. سلام
  توی فایل FileManager ، شاخه public_html آپلود کردم!

 23. سلام
  لطفا کمک کنید چرا سایت من نمیشه؟؟؟
  درضمن ما از یه هاست، ۲ نفری استفاده میکنیم این که مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟
  ممنون

 24. سلام
  دسترسی به پنل هاست: ***************
  نام کاربری: *************
  رمز عبور: *************
  جیمیل: ****************
  رمز: ******************
  دستون درد نکنه ، ممنون میشم کمکم کنید.

  • سلام. در کامنتهای قبلی عرض کردم باید فایل google081457d7cf226736.html را درون پوشه public_html قرار دهید ولی شما فایل را خارج این پوشه قرار داده بودید. برای شما فایل را درون public_html انتقال دادیم و سایت شما برای گوگل verify شد. البته بدلیل صحیح نبودن اطلاعات جیمیل شما نتوانستیم در وب مستر تست انجام دهیم. موفق باشید

 25. با سلام.
  ممنون که نگاه کردید. بنده وقتی در حساب جیمیل خودم وارد میشم سایت را نمایش میده.مثلا با مرورگر گوگل کروم یا اُپرا وقتی در حساب گوگلم وارد میشم سایت را به نمایش درمیاره ؟!؟!. ولی وقتی از حسابم خارج میشم سایت را نشون نمیده ؟؟؟
  لطفا کمک کنید ؟!

  • سلام. دوباره بررسی شد بدون لاگین به گوگل هم سایت شمادر نتایج نمایش داده می شود. لطفاً بفرمایید چه عبارتی را در گوگل سرچ می کنید؟

   • محمد کریم نقده دوزان

    به نام خداوند عشق و محبت
    با عرض سلام و ادب محضر پرسنل خوب وب ثمین
    ابتدا تشکر ویژه ای دارم برای سعه ی صدر شما در خصوص ملاطفت و ملایمت در پاسخ های پر از مهر و محبت شما
    باز هم ابتدا به استحضار می رسانم که سؤالم مقداری طویل است که باید پوزش بخواهم. حقیر وبساتی دارم که نوپاست و از لینوکس و وردپرس بهره گرفته ام.
    حقیقتأ بنده در ابتدا برای معرفی سایت به گوگل مشکل داشتم که با سرچ موضوع با سایت خوب شما آشنا شدم و طبق دستورات شما که بسیار روان و شیواست شروع کردم به انجام دستورات و طبق تصاویری که در اختیار عموم قرار داده اید مراحل را تا رسیدن به نقشه ی سایت و سایتمپ انجام دادم اما متأسفانه گوگل دائم ارور میداد و بنده از اینکه خسته شده بودم اشتباه بزرگی را انجام دادم و به جای آپلود نقشه در هاستم رفتم سراغ مرحله ی بعد یعنی صفحه وبمستر و روی کراول کلیک کردم و در صفحه دامنه ام را درج کردم که با ارور مواجه شدم با زحمت فراوان توانستم دامنه را دیلیت کنم و به صفحه ی اصلی باز گشتم بالأخره موفق شدم نقشه سایت را دریافت و دانلود و نهایتأ در قسمتی که توضیح داده اید در هاستم آپلود نمایم.
    چندین روز هر چه تلاش کردم و سایتم را سرچ میکردم با معرفی گوگل بصورت دامنه و آر اس اس مواجه می شدم حتی اگر عنوان مطالب را هم سرچ میکردم باز با همین مشکل مواجه می شدم تا اینکه دیگر سایت و هاست همه و همه از دسترسم خارج شدند.
    به پشتیبانی سایت اطلاع دادم که فرمودند به احتمال زیاد شما با حملات دی داس مواجه هستید و مجدد هاست و مدیریت محتوا را در اختیارم گذاشتند یک مشکل این است که ایندکس در کار نیست و اصلأ ورود به سایت امکانش بسیار ضعیف است ددوم اینکه هر یک روز در میان سایت و هاست از دسترس خارج می گردد و ایمیلی از مرکز دامنه و هاست برایم ارسال می شود که پهنای باند شما تمام شده است و با پشتیبانی تماس بگیرید. حال سؤالم این است با این تفاصیل اشخاص یا شخص مهاجم توان جلوگیری از ایندکس شدن مطالبم را نیز دارا می باشند؟ این یک و اما سؤال بعد بنده تمام اطلاعات مربوط به گوگل و ایندکس را از هاست و قالب سایت حذف نموده ام و مجدد طبق دستورات سایت شما با یک اکانت جدید سایت را به گوگل معرفی کرده ام لکن مجدد به نقشه ساایت که رسیده ام ارور میدهد و فکر می کنم علت آن عدم وجود نشانی سایتم در صفحات وب می باشد با این اوصاف برای خلاصی و رهایی از این مشکلات و معضلاتی که پیش پای حقیر است چه پیشنهادی دارید؟ بیش از یکسال و نیم است برای راه اندازی و نوشتن مطالبم که اکثرشان پست نشده خون دلها و شب بیداریها کشیده و خورده ام.
    ممنون می شوم حد اقل یکی از این موارد را هم که شده بر این حقییر بذل سخاوت نمائید و راهنمائیم کنید.
    ضمن پوزش به سبب اینهمه درازه گویی و پرچانگی
    از حضرت دوست خداوند سبحان جل جلاله برایتان نعمت سلامتی، شادکامی و توفیقات در امور روزمره را خواستارم.
    شاد و سر بلند بر قرار باشید و مانا!
    با کمال سپاس و احترام ویژه

    • مرکز آموزش وب ثمین
     مرکز آموزش وب ثمین

     با سلام واحترام
     از لطف جنابعالی سپاسگزارم.
     قصد داشتیم تا سایت شما را بررسی کنیم ولی متاسفانه سایت شما قابل رویت نمی باشد. دلیل دریافت پیامهای خطا و عدم ایندکس سایت جنابعالی این است که سایت شما دان می باشد و بهمین دلیل ربات های گوگل نمی توانند به آن دسترسی داشته و مطالب شما را ایندکس کنند. همچنین مشکل عدم ثبت نقشه سایت شما در گوگل وب مستر نیز همین موضوع می باشد. در مورد اینکه آیا حمله کنندگان می توانند مانع این شوند که صفحات شما ایندکس نشود باید عرض کنم بطور مستقیم خیر. ولی وقتی سایت شما مورد اتتک بوده و اکثر اوقات Down می باشد بطور غیر مستقیم سبب می شود صفحات سایت شما ایندکس نشود. البته حملات DDos اگر روی سایت شما باشد که مهار آن توسط فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری و استفاده از CloudFlare قابل جلوگیری می باشد. اما مطلع باشید هزینه حملات DDos بسیار بالا بوده و تصور بنده این است که شخصی سعی نمی کند این گونه حملات را روی سایت شما انجام دهد. در کل این موضوع باید توسط هاستینگ شما و بررسی ای پی های ارسال درخواست روی سایت شما بررسی و دسترسی آنها روی سرور میزبانی مسدود گردد.
     موفق باشید

 26. سلام
  خسته نباشید
  سایت من رو بررسی کردین؟
  مشخصات رو هم فرستادم. نتیجه چی شد؟؟؟

 27. سلام
  ممنون ، دستتون درد نکنه
  فقط حالا چطور باید نقشه سایتم رو به گوگل معرفی کنم؟
  لطفا کمکم کنید
  واقعا ازتون ممنونم، خدا خیرتون بده.

 28. با سلام.
  بنده عنوان سایت خودم را سرچ می کنم یعنی *********** .؟؟؟؟!!!!!!

 29. سلام
  من یه سایت طراحی کردم و در وبمستر نقشه سایتمو معرفی کردم و تمام صفحاتم ایندکس شدن .
  بعد از دو هفته آدرس صفحاتم رو تغییر دادم ولی گوگل هنوز آدرس های قبلی رو نشون میداد که با کلیک به خطا می رفت .
  نقشه رو از وبمستر آپدیت کردم بازم آدرس ها تو گوگل تغییری نکرد و ایندکسمم ۱ شد . می خوام بدونم که خود وبمستر تغییرات سایتمو متوجه میشه و آدرسها تو گوگل تغییر می کنه و فقط زمان نیاز داره تا هم تو گوگل پیدا بشن و هم ایندکسم بالا بره یا باید صفحات رو تک تک فچ کنم یا آدرس های قبلی رو remove کنم ؟
  لطفا کمکم کنید ، خیلی برام مهمه و سایتم یه سایت پر بازدیده که اگه بخوام نقشه سایتمو از اول بسازم و به وبمستر معرفی کنم خیلی ضرر می کنم .
  منتظر جوابتون هستم .

  • سلام. بله پس از مدت زمانی گوگل صفحات جدید را جایگزین می کند اما زمان بر است البته بهترین کار طبق راهنمایی خود گوگل استفاده از permanent redirection یا همان ۳۰۱ redirects است. لینک زیر را مطالعه کنید:
   https://support.google.com/webmasters/answer/93633?hl=en

   • خیلی ممنون . سایتی که در مورد ریدایرکت ۳۰۱ معرفی کردین مربوط به تغییر دامنه است ، ولی من آدرس صفحات سایتمو تغییر دادم نه دامنه رو . و قبل از گفته شما یکی از صفحاتمو از cpanle ریدایرکت ۳۰۱ کرده بودم ولی تغییری پیدا نشد .
    نرمال زمان برای جایگزینی آدرس جدید به آدرس قدیم تو گوگل معمولا چقدره ؟

    • سلام. توضیحات شما صحیح نمی باشد از ریدایرکت ۳۰۱ علاوه بر تغییر دامنه برای تغییر آدرس صفحه نیز استفاده می کنند مثلاً صفحه ای با آدرس x.com/a دارید می خواهید آن را به x.com/b تغییر دهید برای اینک کار از ریدایرک ۳۰۱ استفاده می کنند. در مورد تخمین زمان نمی توان زمانی را اعلام کرد ولی در آخرین بار که توسط ما انجام شد حدود ۱۰ روز زمان برد

     • خیلی ممنون از توضیحاتتون . صبر میکنم تا خود به خود در گوگل جایگزین بشه ، هنوز ۱۰ روز نشده .
      شرمنده . یه مشکل دیگه ای هم دارم . در رنکینگ گوگل رتبه سایتم هنوز not avalble هست . میشه توضیحی بدین تا از این وضعیت خارج بشم و رتبه ای بدست بیارم . ممنون میشم .

     • مرکز آموزش وب ثمین
      مرکز آموزش وب ثمین

      خواهش می کنم. بزودی مطلبی در این مورد نوشته خواهد شد

 30. سلام .من وبلاگ خبری دارم که درشهرستان دررتبه اول است تا چندی پیش هرخبری که وارد وبلاگ کردم تیتر خبر من همراه سایرسایت ها حک می شد اما مدتی است هرخبری رو وبلاگ قرار می دهم خبر بالا نمی اید یه خواهش از شما دارم وبلاگ مرا به گوگل معرفی نماییدخدایی مدتی خیلی تلاش می کنم موفق نشدم انشاله من هم بتوانم کارهای مربوط طراحی هااز طریق سایت شما انجام دهم در پناه حق موفق باشید .

 31. سلام

  من تو ثبت سایت در گوگل وبمستر مشکل دارم

  فایل html هم در هاست سایت آپلود کردم وقتی گذینه سوم میزنم ادرس سایتم باز میشه اررور زیر میده تو عکس معلومه تو گوگل وبمستر.رو گزینه verify کلیک بازم همین اررور میده مشکل از کجاست.

  قبلا سایت تو گوگل وبمستر ثبت شده ولی ای دی جیمیل دست یکی دیگه بود و من دسترسی ندارم.الان نمیدونم حذف کرده یا نه؟

  و روشی میشه الان که به هاست و سایت دسترسی دارم اطلاعات کسی که قبلا تو گوگل وبمستر با ای دی جیمیل خودش ثبت کرده و انتقال بدم به ای دی خودم؟از کجا بفهم که گوگل وبمستر حذف کرده یا نه ؟ اینم بگم که نمیتونم با طرف صحبت کنم با هم به مشکل بر خوردیم.دی

  من قالب سایت عوض کردم باعث حذف شدن گوگل وبمستر میشه؟

  مشکل اررور ثبت ثایت تو گوگل وبمستر از این نیست که قبلا ثبت شده؟

  ببخشید سوالام زیاد شد .مرسی

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. شما باید فایل html را دقیقاً در پوشه root یا همان پوشه اصلی سایت خود آپلود کنید. نیاز به حذف وب مستر قبلی وجود ندارد اگر شما فایل را در پوشه اصلی هاست سایت خود آپلود کنید مشکلی وجود نخواهد داشت.

 32. سلام میشه راجب جمله هشتمی که نوشتید یکم توضیح بیشتری بدید؟

 33. سلام .
  صفحات سایتم خیلی وقته که ایندکس شدن و تو نتایج گوگل پیدا میشن ولی تصاویرم با اینکه تو وبمستر سابمیت شدن ولی هیچ کدوم نه ایندکس شدن و نه در نتیجه گوگل یافت میشن . بیش از ۱۰ روز هم از معرفی تصاویرم به وبمستر میگذره . خواهشا راهنمایی کنید تا این موضوع حل بشه . نمیدونم مربوط به robots.txt یا جای دیگه ای . خیلی ممنون .

 34. با سلام دوست عزیز
  من با اینکه عمر دامنه ام بیش از یکسال و هر مطلب جدید بعد از چند ساعت ایندکس میشه اما در گوگل وب مستر در قسمت index status مقدار صفره. من به این نتیجه رسیدم چون در تنظیمات همگانی وردپرس سایتم رو بدون www تعریف کردم این مشکل پیش اومده و سوال من اینه که اگه الان تنظیمات سایتم در وردپرس رو روی www تنظیم کنم مشکلی پیش میاد
  با تشکر

  • سلام. تنظیمات همگانی با www با بدون www دلیل نمی شود index status صفر باشد چون در هرصورت گوگل سایت شما را ایندکس کرده است. برای بررسی و پاسخ به سوال شما نیاز به دسترسی به webmaster tools می باشد. در صورت تمایل دسترسی به وب مستر را در همین بخش قرار دهید تا بررسی شود.

 35. سلام
  تقریبا ۳ ماهه سایتمو به گوگل وبمستر معرفی کردم و صفحات سایتم ایندکس شدن . همچنین در نتایج گوگل مطالب رو پیدا می کنم حتی بعضی از صفحاتم در صفحه اول یا دوم پیدا میشن .
  ولی بعد از گذشت این مدت و آمار خوبی که سایتم داره ، رنک سایت در گوگل -n/a هست ، و تغییری نمی کنه . نمیدانم دلیلش چیست .
  لطفا کمکم کنید تا این مشکل حل شود .

  • سلام. برای پاسخ شما به دو نکته اشاره می شود:
   ابتدا پیج رنگ چیست؟ پیج رنک که به اختصار PR گفته می شود نتیجه تجزیه و تحلیل لینکهای ورودی به یک سایت است، پیج رنک رتبه ای است که گوگل برای یک سایت بین اعداد ۰ تا ۱۰ در نظر میگیرد. هرقدر این عدد نزدیک به ۱۰ باشد نشان دهنده اینست که این سایت لینکهای ورودی زیادی دارد و سایتهای زیادی به این سایت لینک داده اند.
   Google Page Rank چگونه محاسبه می شود؟
   محاسبه پیج رنک توسط الگوریتم های پیشرفته صورت میگیرد، به صورت خلاصه میتوان گفت، هرقدر تعداد سایتهایی که به شما لینک داده باشند زیادتر باشد، به همان اندازه پیج رنک شما افزایش خواهد یافت. پیج رنک گوگل تقریبا بین هر ۳ الی ۶ ماه بروزرسانی میگردد البته مشاهده شده گاهی تا ۱ سال هم زمان می برد و بعضی اوفات در ۳ ماه دوبار بررسی می کند. زمان مشخصی نمی توان مشخص کرد.
   در نتیجه: پیج رنک بالا نمیتواند ضامن رتبه بالای شما در گوگل شود و تنها چیزی که میتواند ضامن رتبه بالای سایت شما در گوگل شود، محتوای جدید و مفیداست.

 36. سلام . ممنون از پاسختون .
  شرمنده. شما عرض کردین که رنک گوگل عددی بین ۰-۱۰ می باشد . آیا رتبه منفی من دلیلی بر مشکل سایتم نیست ؟ و اگرم هنوز رتبه پیدا نکرده ام پس قاعدتا باید رتبه من ۰ باشد نه منفی چون که صفحاتم ایندکس شدن .
  لطف کنید توضیح بیشتری در این مورد بفرمایید .

 37. سلام . خیلی ممنون از توجهتون .
  در نام وب سایت نام دامنه رو ذکر کردم.*****************

 38. سلام، من سایتم رو گوگل تو سرچ خودش نشون می ده ولی index نشده تو google webmaster
  گوگل و الکسا هم بهش رتبه ندادن. باید چی کار کنم ؟

 39. سلام من از این مسیر http://www.google.com/webmasters برای ثبت وبلاگم استفاده کردم البته دقت نکردم و اخر از add meta tag استفاده کردم و ادرسی که داده بود در head وبلاگم کپی کردم از اون به بعد هر پستی که می خوام تو وبلاگ بذارم فقط عنوان پست قرار می گیره و من نمی تونم پست بذارم . بعد از این من ادرس meta tag را هم از head وبلاگ پاک کردم اما بازم مشکل دارم مشکل کار کجاست؟

 40. سلام
  من میخوام آدرس دامنه ام رو در گوگل وبمستر به آدرس جدید انتقال بدم
  یعنی از بلاگفا به سایت جدیدم
  ولی این پیغام رو میده : Restricted to root level domains only
  کسی میتونه راهنمایی کنه؟
  آدرس

  • سلام. سایت جدید شما هاست اختصاصی دارد یا اینکه شما فقط دامین به وبلاگتان متصل کردید؟ پاسخ دهید تا راهنمایی شود

   • از ورد پرس میخوام استفاده کنم
    دامنه (فکر کنم همون آدرس میشه؟) میخوام بخرم ولی از هاست های رایگان ایرانی استفاده میکنم ایرانیه .شما حتما باید بشناسید
    میخوام کلا از بلاگفا بیام بیرون

    • برای اینکار چون آدرس دامنه شما تغییر می کند نیاز به تغییرات در webmaster tools نمی باشد. شما از اول مطابق همین راهنما دامنه جدید خود را به webmaster tools معرفی کنید و نیاز به تغییر دامنه نمی باشد. فکر کنید وبلاگی نداشتید و الان می خواستید سایت جدید خود را به webmaster google معرفی کنید. شما ۱۰۰۰ سایت را می توانید در webmaster google معرفی کنید.

 41. با سلام
  من آدرس مرحله اول لینکی که دادید رو زدم اما باز نشد و این اخطار اومد
  Incorrect certificate for host.
  باید چیکار کنم؟

 42. با سلام و خسته نباشید وقتی sumbit می کنم بعدش این eror میده
  We encountered an error while trying to access your Sitemap. Please ensure your Sitemap follows our guidelines and can be accessed at the location you provided and then resubmi

  General HTTP error: 404 not found
  HTTP Error: 404

  مشکل از چیه البته وقتی رو فایل robot کلیک می کنم not found میده ممکنه دلیلش همین باشه و راه حل چیه منتظر پاسخ شما هستم با سپاس

 43. ممنون از پاسخ شما دیگه ارور نداد اما pending خورده حا لا مشکل چیه؟

 44. This is not a valid URL. Please correct it and resubmit
  ببخشید ارور داده معنیش چیه؟

 45. بسیار ممنون دوست عزیز

 46. سلام من در قسمت زیر باید کدام کد رو وارد کنم در عکسی که جلوی من ظاهر می شود ۲کد وجود دارد
  در کادر URL آدرس سایت خود را وارد کنید. سپس کد کچا نمایش داده شده را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه Submit Request کلیک نمایید.
  لطفا سریع پاسخ دهید

  • سلام. شما در این کادر نیاز به وارد کردن کد ندارید باید آدرس سایت خود را در بخش URL وارد کنید.از این روش برای معرفی نشانی وبلاگ ها بصورت مستقیم به موتور جستجوی گوگل استفاده می شود و نیاز به ورود کد های تولید شده در مراحل قبلی نمی باشد

 47. سلام من روش دوموزدم تویدونه کادرزردبه انگلیسی نوشت درخواست شماثبت شد/اینطوری بایدبشه یعنی۱۰روزدیگه وبلاگم معرفی میشه جوابشوبرام ایمیل کنین ممنون

 48. سلام خسته نباشید ممنون از راهنمایی تون من تا مرحله ای که گفته فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . رفتم اما این مرحله رو نمیدونم چطوری انجام بدم یا چطوری این فایل رو تو شاخه ی اصلی وبلاگم آپلود کنم؟
  خواهشا راهنمایی ام کنید.

  • مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. امکان آپلود فایل sitemap.xml برروی وبلاگ ها وجود ندارد این مطلب در آموزش ذکر شده است چون سرویس های وبلاگدهی دسترسی به هاست را در کاربران قرار نمی دهند. لطفاًآموزش را دوباره مطالعه کنید

 49. خیلی خیلی ممنون دوست عزیز- فقط اگر مطالب برای دوستان تازه کار کمی بازتر و با جزئیات بیشتری گفته شود اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

 50. دستتون درد نکنه.واقعا بازبانی اسون نوشته شده بود بازی دستتون درد نکنه

 51. ادمین جان، تعداد سایت هایی که میشه به گوگل وبمستر معرفی کرد، بینهایت نیست!
  دقیق یادم نمیاد خودش گفته نمیدونم ۱۰۰ یا ۵۰۰ تا

 52. شما نوشتین روش اول و دوم نمیشه مرحله اول را نرفت؟ اگر فقط روش دوم را برم چی میشه؟

 53. ببخشید من هرچی اون کدی که گوگل برای اطمینان می ده بزاریم داخل قالب اصلی بین و عمل نمی کنه و نمی شناسه آدر س بلاگ درست دادم وقی back می زنم تصویر سایت نشون می ده و شناخته شده ولی وقتی کد می زارم بعد میام verfiy می زنیم هیه می گه:

  We weren’t able to verify your site/

 54. با سلام
  خیلی ممنون از راهنمایی تون من تا این مرحله پیش رفتم اما هر چی سعی کردم دیگه نتونستم
  We weren’t able to verify your site: ***************/

 55. با سلام من وبسایت خودمو طبق روش اول در webmasters ثبت کردم و نقشه سایتم نیز انجام دادم الان ۱ روز میگذره و وقتی توی موتور گوگل نام سایتمو فارسی میزنم نمیاد با اینکه تنظیمات متا رو انجام دادم . ولی وقتی انگلیسی تایپ میکنم میاد ونام سایتم
  ( عنوانش ) name است. آیا این طبیعی است ؟ و ایا زمان زیادی باید بگذره؟ چند روز؟ مرسی از مطلب خوبتون

 56. خدا اجرتون بده.
  فقط یه مشکلی هست بالای سایت ا سم سایت نوشته شده ،اگه کد نوشته شده رو از تو قالب کد بردارم مشکلی پیش نمیاد.

 57. بسیار عالی مفید بود با تشکر از شما

 58. سلام.
  من یه وبلاگ دارم که آمار روزانه اش ۴۰۰تا۵۰۰ بازدید بود و اگر عنوان وبلاگمو در گوگل جست و جو می کردی اولین مورد یافت شده بود ولی یه مدتی که آمار روزانه اش به ۱۸نفر رسیده و از موتور جست و جوی گوگلم حذف شده .میشه بگین چی کار کنم که مثل اولا بشه

 59. با سلام و تشکر از شما استاد گرامی
  من وقتی آدرس سایتم رو توی گوگل سرچ میکنم نام سایت من نیز جزو نتایج جستجو می یاد ولی توضیحاتی زیر آدرس سایت نمایش می دهد که می خواهم عوضش کنم .
  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. برای تغییر توضیحات نمایشی باید متن داخل تگ page description سایت خود را تغییر دهید. بعد از تغییر حداقل ۱۰ روز زمان می برد تا در گوگل تغییرات نمایش داده شود.

 60. به نام او…………
  سلام من هر کار میکنم روش دوم نمیشه ؟میشه کمکم کنید

 61. دوباره سلام،من به روش اول وبلاگم رو که در mihanblog قرار داره به گوگل معرفی کردم،نقشه سایتم گرفتم add ش کردم همه مراحل بدرستی پیشرفت.حالا می خوام بدونم نقشه سایت رو باید جایی تو وبلاگم قرار بدم؟

 62. من خیلی تلاش کردم هر کاری میکنم نمیتونم بفهمم باید کد داخل نوار قرمرز رنگ رو در کدوم قسمت بین دو تا تگ قرار بدم لطفا به ایمیلم پاسخ بدید

 63. سلام
  من در گوگل وبلاگم را ثبت کردم کدی راکه به من داد،در قالبم ثبت کردم حالا قالب وبلاگم را تغییر دادم آیا باید دوباره کد ابزار وبمستر را بگیرم یا دیگر لازم نیست؟

 64. سلام مطالب مفیدی بود با تشکر

 65. سلام من وبلاگم رو تازه ایجاد کردم.بلاگفاست طبق روش دوم همون طور که فرمودین عمل کردم روش اول رو هم تا همون قسمت که فایل sitemap.xml رو باید دانلود کنیم پیش رفتم و نقشه ی سایتم رو هم دانلود کردم ولی متاسفانه نتونستم آپلود کنم.الان مشکلی پیش میاد که من از دو روش استفاده کردم و روش اول هم ناقصه و آپلود نکردم؟توروخدا کمک کنید
  من از کجا باید بدونم که گوگل کی وبلاگم رو بررسی و به بانک اطلاعاتش اضافه میکنه؟چقدر باید صبر کنم؟

 66. سلام من نقشه سایت برای وبلاگم درست کردم
  چه جوری میشه توی وبلاگ اپلود کرد؟ ایا این امکان برای وبلاگ وجود دارد؟
  ممنون

 67. با سلام وخسته نباشید ممنو از جامع بودن توضیحات وسایت خوبتون امیدوارم مطالب بیشتری در مورد سئو وبهنه سازی به روز در اختیار علاقمندان بگذارید.

 68. با سلام.

  تشکر از آموزش خوب شما.
  قبلاً توضیحاتی را که فرمودید به کار گرفتم و سایت ثبت شد و همه چیز خوب پیش می رفت.
  بعد از مدتی در وب مستر اروری مبنی بر اینکه DNS با مشکل مواجه شده اعلام شد و ابتدا خطا روی ۶۵% بود ولی حالا به ۱۰۰% رسیده، تا جایی که امروز که به وب مستر سر زدم، از طرف سایت من تایم اوت اعلام شد و گوگل سایت من رو نمیشناسه.

  اطلاعات رو پاک کردم، مجددا سایت رو به وب مستر معرفی کردم ولی این بار در مرحله ای که فایل HTML را که در سایت قرار می دم، زمان VERIFY کردن این ارور ظاهر میشه:
  We weren’t able to verify your site: http://www.********.com/
  لطفاً راهنمایی بفرمایید.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. برای مشکل dns این موضوع را باید با مجموعه ای که از آنها هاست تهیه کرده اید در میان بگذارید. برای مشکل عدم verify در صورت تمایل اطلاعات هاست و وب مستر گوگل را در همین جا قرار دهید تا بررسی شود

 69. سلام
  اگر بخواهیم پستی را که در وبلاگ نوشتیم سریع در گوگل ایندکس شود چه باید بکنیم؟

 70. سلام خواهشمندم به سوال من پاسخ دهید
  آیا من میتونم دامینی که هاست داره رو به بلاگفا وصل دامنه کنم؟

 71. Verification failed for http://www.***********.com/ using the HTML file method (24 minutes ago). Your verification file was not found.
  Verify your ownership of /.
  سلام این پیغام یعنی چی؟
  فایل حاوی google-site-verification: google69b670c54604b0b8.html رو تو public html گذاشتم ولی پیغام بالا میاد

 72. با سلام خدمت عزیزان خسته نباشید
  از آموزش خوب شما متشکر
  سایت ما قبلا معرف گوگل بود و خیلی هم ورودی داشتیم ولی انگار دوست عزیزی که این رو فعال کرده بود غیر فعال کرده و دیگر از گوگل ورودی نداریم
  بنده هر چه تلاش کردم نشد که نشد انگار یه کدی چیزی گذاشته که نمیشه
  اگر امکانش باشد این سایت ما رو معرفی کنید http://www.********************.com , org اگر سایت ما رو ثبت کنید ممنون شما خواهم بود و حتی حاضرم سایت شما را در سایتم به اندازه یک ماه با بنر تبلیغ کنم رتبه سایت ما زیر ۴۰۰۰ در الکسا هست
  با تشکر فراوان

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. نیاز به قرار دادن تبلیغ ما نمی باشد. برای معرفی باید اکانت فعال در وب مستر و اطلاعات هاست را در اختیار ما قرار دهید. همین جا قرار دهید تا بررسی شود

 73. سلام و خسته نباشید
  تو مرحله سوم Welcome to google-site-verification: google2b5771f6e88bae3d.html. میگه درسته ولی رو گزینه تاییید کلیک می کنم تا درست شه
  این اخطار رو میده Verification failed for http://www.**********.com/ using the HTML file method (2 minutes ago). Your verification file has the wrong content. Are you using the verification file that was downloaded from this site?
  لطفا راهنمایی بفرمایین
  تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. پیامی که شما ارسال کردید این است که محتوی داخل فایل تاییده مربوط به سایت شما نمی باشد. شما یکبار دیگر مراحل ثبت را انجام داده و فایل را دانلود و برروی هاست خود آپلود کنید مشکل حل می شود

 74. با سلام ممنون از خدمات خوب شما به جرات می گویم یکی از بهترین سایت هاست
  جمیل:***********@gmail.com
  رمز: ********************
  بازم تشکر می کنم منتظر هستم

 75. با سلام مهندس با یه جمیل دیگه سایت رو معرفی کردم ولی باز تو گوگل نمیاره یعنی سرچ میکنم جواب نمیده؟یا زمان میشکشه قضیه اش چیه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. سایت شما را در گوگل معرفی گردیم برای شما. چند روز زمان می برد تا نتایج آن مشاهده شود. البته با آدرس ایمیل زیر معرفی شد:
   saeedjafari*@gmail..com

 76. من هرچقد رمز ایمیلمو میزنم غلط میشه چیکارکنم

 77. با سلام مجدد
  مهمندس یک دنیا ممنون از لطف شما دیگر نیازی نیست که بنده کاری انجام دهم؟
  اگر در رابطه با سایت ما خبری یا کمکی از دستممان بربیاید خوشحال می شیم کمکتان کنیم
  با سپاس فراوان

 78. با سلام مجدد
  مهندس شرمنده اذیت می کنم
  من تمام مراحل معرفی نقشه به سایت رو رفتم ولی در آخر سر اخطار میده و ثبت نمیشه اگر لطف کنید یه نگاهی بیاندازید و مشگل اینجانب رو حل کنید.
  با تشکر فراوان از لطف شما
  جعفری

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. وارد پنل هاست خود شوید و فایل sitemap.xml را داخل پوشه public_html آپلود کنید. سپس وارد webmaster google شوید مطابق آموزش مرحله ۹ تا ۱۵ را انجام دهید

 79. با سلم خیلی خوبه واقعا دستتون درد نکنه
  من هرکار کردم نشد خودتون میشه معرفیش کنید ممنون میشم
  خیلی ممنون

 80. سلام خواهش میکنم کمک کنین
  من یه وبلاگ ساختم به اسم***************** که بعدا به اسم ************** تغییر نام دادم ولی وقتی تو گوگل سرچ میکنم همون آدرس قبلی میاد و آدرس جدید نشون داده نمیشه. چجوری میشه آدرس قبلیو از گوگل حذف کرد و آدرس جدید و داد؟
  شما گفتید تو وبمستر اگه هاست ندارید تگ html رو بگیرید و تو سایتتون کپی کنید. میشه بگین تو کدوم سایت و چجوری و در کجا آپلود کنم؟ تو وبلاگ خودم که هرجارو دیدم جایی پیدا نکردم که آپلود کنم.فایل html رو دیدم کپیم کردم اما کجا و در کدام قسمت و چجوری اینکارو کنم؟
  اگه ممکنه جواب بدید هم در اینجا و هم در ایمیلم. ممنونم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. برای حذف وبلاگ اولی خودتان وارد کنترل پنل آن در بلاگفا شوید و سپس از منوی “دیگر امکانات” روی گزینه “حذف بلاگ کلیک کنید”. در مورد اینکه وبلاگ جدید شما در گوگل نمایش داده نمی شود این نکته را مدنظر بگیرید اگر تازه وبلاگ را ساخته اید مدتی زمان م یبرد تا در سرچ گوگل نمایش داده شود ولی برای اینکه زودتر نمایش داده شود باید آن را در وب مستر گوگل معرفی کنید. کد html را باید در انتهای تگ قالب وبلاگ جدید خود قرار دهید.

 81. سلام واقعا دستتون درد نکنه وبلاگم الان تو گوگل هستش واقعا ممنون

 82. با سلام و خسته نباشید یک سوال داشتم از خدمتتون در گوگل وب تولز در قسمت داشبود سایت URL Errors
  ۰ Server error
  ۳ Access denied
  ۱,۹۰۴ Not found
  این نات فوند یعنی چی؟هر چی مینیویسیم گوگل نمی شناسه!
  ممنون میشم یکم توضیحات بدین
  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. توضیحات به شرح زیر است:
   ۰ Server error: یعنی در زمانیکه ربات گوگل به سایت شما سر زده است سایت شما را بدون مشکل رویت کرده است . ( یعنی سایت شما دان نبوده و مشکل دی ان اس عم نداشته است)
   ۳ Access denied: یعنی ربات گوگل به ۳ فایل دسترسی نداشته است
   ۱,۹۰۴ Not found: یعنی در بازدید ربات گوگل ۱۹۰۴ خطای در پیداکردن صفحات ثبت شده است این اررور به دلایل زیر رخ می دهد:
   ۱- صفحه ای از سایت شما در گوگل ایندکس شده ولی آن را حذف و ریدایرکت ۳۰۱ آن صفحه را نکرده اید
   ۲-امکان دارد نام صفحه را تغییر داده باشید و آن را ریدایرکت ۳۰۱ نکرده باشید
   ۳-شخصی از سایت دیگری به شما لینک داده است ولی مشکل تایپی در لینک ارجاع آن وجود داشته باشد
   برای راهنمایی بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
   http://moz.com/blog/how-to-fix-crawl-errors-in-google-webmaster-tools

 83. بسیار زحمت کشیدی خیلی مفید بود دست شما درد نکند که برای آموزش دیگران وقت گذاشتی.

 84. سلام خسته نباشید
  من تا مرحله دانلود سایت مپ رفتم ولی دقیقا نمیدونم کجای قالب وبلاگم باید آپلود شه
  هر جایی توی قالب میشه کپیش کنم؟میشه توضیح بدین لطفا ؟ من جدا سر در نمیارم
  مرسی از لطفتون

 85. سلام من هر کاری کردم نشد ینی اون قسمتی که باید کد واردشه رو پیدا نکردم من کد رو تو قسمتlogin.php چت رومم کپی کردم ولی نشد اگه میشه راهنمایی کنید

 86. سلام من وقت وارد میشم ایمیل کس دیگه ای میاد

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. متوجه منظور شما نشدیم ؟ احتمالا قبلا روی کامپیوتر کس دیگری با جیمیل لاگین کرده است sign out کنید و با جیمیل خودتان لاگین کنید.

 87. یعنی من باید فقط رمز ایمیل رو بزنم ایمیل خودش نوشته

 88. سلام مهندس چرا جواب سوال منو نمی دید من هر روز ۵ یا شاید بیشتر به ب سایت شما سر میزنم میگم شاید امروز جواب رو دادن خواهش می کنم مشکل اینجانب رو بررسی کنید و بفرمایید چه کار کنم کل ساتم فلح شده و بازدیدم به شدت پایین امده در ضمن اگر تعرفه سو سایت خوب باشه میخوام سایتم رو بدم س٫و کنید مهندس منتظر جوابتون هستم ممنون میشم سریع جواب بدید

 89. سلام.خسته نباشید من نقشه رو ساختم اما نمیدونم چه جوری بزارم تو سایت دیدم بیشتریا میزارن با لای سایتشون اگه مشه راهنمایی کنید مرسی

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. ممنون. همانطور که در راهنما توضیح دادیم باید نقشه سایت را برروی هاست خود داخل پوشه اصلی آپبود نمایید مثلا اگر هاست شما لینوکس است داخل پوشه public_html و اگر ویندوز است داخل پوشه wwwroot

 90. با سلام و خسته نباشید. من ۴۰ روزی میشه که وبلاگم رو توی گوگل وبمستر ثبت کردم ولی هنوزم در فهرست نتایج گوگل نشون نمیده، یعنی وقتی توی گوگل سرچ میکنم اصلا نامی از وبلاگم نمیاد. کلی هم تبادل لینک کردم. توروخدا راهنماییم کنید.
  سپاس

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر وبلاگ را مطابق با راهنمای ما در گوگل معرفی کردید نباید انقدر طول کشیده باشد. احتمال دارد گوگل سایت شما را بدلیل تبادل لینک زیاد پنالایز کرده باشد و بهمین دلیل در گوگل سایت شما نمایش داده نمی شود. البته اعلام نظر نیازمند بررسی بیشتر می باشد.

 91. واقعا عالی بود انشاالله عاقبت بخیر شوید
  ودر ظل توجهات خاص ولی عصر پیروز وسربلند

 92. با سلام .
  استاد گرامی امکان دارد سایت مرا نیز در GOOGLE قرار دهید ؟
  اگر امکانش باشد چه چیزی برایتان نیاز است بفرستم ؟

 93. من وبلاگ دارم.
  فایل sitemap.xml رو کجای وبلاگ میتونم کپی کنم.

 94. سلام
  بسیار ممنونم از آموزش های خوب و سایت فوق العاده تون. این مطلب خیلی بهمون کمک کرد.
  متشکر میشم که نگاهی به سایت ما بندازید و با تجربه و تخصص درخشانتون،اندکی راهنمایی بفرمایید
  شاد باشید!

 95. ُلام من از رزبلاگ استفاده میکنم تا مراحل ۸ رفتم ولی ۸ رو نفهیمدم باید چی کار کنم یعنی چی داخل کجا اپلود کنم واضح توضیح بدید لطفا اصلا مگه میشه اپلود کرد اونجا اقا یه چیزی اصلا شماره ۸ رو دوباره بگید من نفهمیدم ….

  با تشکر

  اینم ادرس سایتمه بگید از کدوم راه برم دومی یا اولی جواب سوال اولم بادت نره بدی

 96. با عرض سلام و خسته نباشی من با توجه به راهنمای های شما تمام مراحل را انجام دادم ولی بازم نشد که نشد ممنون میشم کمک کنید

 97. ممنون از راهنمایی خوبتون

  من یک مشکلی که دارم فایلی که گوکل داد برای وریفای کردن سایت رو روی سرور در شاخه اصلی آپلود میکنم اما وقتی لینک رو میزنم یک صفحه با هدر و فوتر سایت خودم باز میشه اما محتوا نداره بعدم که دکمه وریفای رو میزنم خطا میده که فایل رو پیدا نمیکنه.
  میشه کمکم کنین؟

  ممنون

 98. سلام
  خسته نباشید ، اول از همه خیلی تشکر میکنم از وبسایت خوب و مفیدتون .
  من تمام مراحل قبل از ۸ رو انجام دادم . ولی راستش متوجه نمیشم منظور از این بخش چیه !!! ( ۸- فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید) )
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید .

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. برای اینکه گوگل سریعتر سایت شما را ایندکس کند پیشنهاد می شود برای سایت خود نقشه سایت ایجاد کنید که اسم این فایل sitemap.xml می باشد. باید این فایل را روی هاست خود که سایت شما روی آن قرار دارد آپلود کنید. هاست های لینوکس پوشه ای دارند به نام public_html که شاخه اصلی هاست می باشد و باید فایل sitemap.xml را درون ان آپلود کنید و هاست های ویندوز پوشه پیش فرض آنها wwwroot می باشد که باید فایل sitemap.xml را درون آن آپلود کنید.

 99. ببخشید در روش دوم برای معرفی وبلاگ به گوگل وقتی URLوکدکچا راپر می کنم دوباره همون صفحه برام به نمایش در میاد علت چیه؟
  کد کچا باید میانش فاصله باشه؟
  ممنون میشم جواب بدید
  وهمین طور ممنون برای سایت خوبتان

 100. سلام در روش دوم برای معرفی وبلاگم به گوگل همه مواردو پر می کنم اما دوباره همون صفحه به نمایش در میاد دلیلش چیه؟
  برای کدکچا فاصله لازم است؟
  ممنون واسه وبلاگ خوبتان

 101. سلام تو سایتم نمی دونم چطور به صفحه اصلی سایتم برم تا sitemap.xmlرو توش دانلود کنم
  تازه سایت وساختم سایت هم از سایت های رایگانه
  لطفا راهنمایی ام کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. همانطور که در راهنما ذکر شده ایت امکان آپلود فایل sitemap.xml در سیستم های وبلاگدهی وجود ندارد. اما اگر هاست مستقل دارید باید توسط کنترل پنل به هاست خود متصل شوید و آن را در پوشه اصلی هاست اپلود کنید. به این سوال بارها در کامنت های بالاتر پاسخ داده شده است.

 102. سلام به نویسنده محترم
  گام دوم آن نوشته ها را کجا کپی کنیم
  خواهش می کنم لطفا

 103. سلام به مسئولین وب ثمین آموزشتون خیلی خوب بود فقط میشه بگین چطوری میتونم سایتمو توی الکسا ثبت کنم ؟ هر کاری میکنم رتبه بندی نمیشه ( خواهشا جواب بدید )

 104. با سلام و خدا قوت خدمت شما
  آیا الان در حال حاضر به صورت رایگان میتوان وب سایت خود را در الکسا ثبت نمود؟
  اگر میشود چطور؟ میشود روش آن را کامل تصویری بگذارید
  با تشکر

 105. سلام.
  من یه سوال داشتم.
  سایت من تو صفحه اول گوگل بود و سطر اول. اما الان داره میاد پایین تر.برای اینکه بتونم در صفحه اول بمونه باید چکار کنم؟
  خواهش میکنم بطور ساده راهنماییم کنید.ممنون از سایت خوبتون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. توضیح درخواست شما طولانی است. چون برای انجام سئو سایت خیلی موارد را باید رعایت و انجام دهید. بهتر است به وبلاگهایی که در زمینه سئو فعال هستند سر بزنید.

 106. سلام من نمیدونم چرا این ارور رو میده
  Verification failed. We could not find any Google Tag Manager container ID on the index page of your site. ؟؟؟

 107. با سلام و احترام
  واقعا عالی بود مرسی از زحماتتون

 108. سلام.
  سوالم خارج از این مطلبو یکم ابتداییه ممنون میشم اگرراهنمایی کنید.
  آیا امکانش هست اسمه دامنه ای که تازه ثبت کردیمو إدیت کنیم؟ مثلا یه حرف کم یا زیاد کنیم
  اگر این امکان هست کدوم قسمته تنظیمات دامنه این إدیتو میشه انجام داد؟
  ممنون از راهنمایی های مفیدتون.

 109. سلام دوههفته است وبلاگم را تنظیم کدرم وبا موفقیت درگوگل ثبت شده اما با جستجوی مطالب مرتبط وبلاگ و(عنوان وبلاگ )درصفحه اول ظاهر نمی شود ودر صفحات سوم وچهارم دیده می شود وگستردگی جستجو مطالب موجود در وبلاگ وجود ندارد برای اینکه وبلاگم درصفحه اول ظاهر شود راهنماییم کنید…..

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این مطلب جهت ایندکس شدن صفحات سایت شما در گوگل نوشته شده و به این موضوع می پردازد. برای اینکه سایت یا وبلاگ شما برای کلمات کلیدی مدنظر در صفحه اول ظاهر شود نیاز به انجام سئو می باشد. برای این کار به وبلاگهایی که به موضوع سئو می پردازند مراجعه نمایید. چون در این مقاله امکان مطرح کردن سئو نمی باشد و درباره آموزش اولیه سئو حداقل باید ۱۰ مطلب بنویسیم که از موضوع وبلاگ ما خارج می باشد. موفق باشید

 110. سلام و وقت بخیر من چندماه هست که آدرس بلوگفام رو عوض کردم. اما هرچی توی گوگل میزنم پیدا نمیشه. یعنی توی گوگل وبلاگم با آدرس قبلی میاد و باز نمیشه.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اسم دامنه و آدرس بلاگفای خود را اعلام کنید تا بررسی شود. همچنین اعلام کنید چه عبارتی را در گوگل سرچ می کنید؟

 111. سلام من پرشین بلاگ دارم واین تگ head رو ت کجا پیدا کنم ؟؟/ کمکم کنید ممنون

 112. سلام
  من سایت مپ با فرمت xml فرستادم اما در بخش سایت مپ علامت ارور داره و نوشته:

  Your Sitemap appears to be an HTML page. Please use a supported sitemap format instead.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. فایل نقشه را با فرمت xml و با نام sitemap ایجاد کنید مثل sitemap.xml و در آخر روی هاست داخل پوشه اصلی هاست آپلود کنید و سپس از بخش sitemap وب مسترگوگل آن را add کنید

 113. در ضمن خیلی ممنوووووون از توضیحات کاملتون

 114. ببخشید این کلمه هاست ،هاست،هاست، یعنی چه؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   منظور از هاست فضایی می باشد که فایل هایی سایت شما روی آن قرار می گیرد. شما سایتی طراحی کرده اید و می خواهید آن را روی اینترنت قرار دهید. برای این منظور باید فضایی خریداری کنید و فایل های خود را درون آن آپلود نمایید به این فضا هاست یا (هوست) می گویند.

 115. سلام و خسته نباشید . مراحل گفته شده را انجام دادم . من از وردپرس برای سایتم استفاده کردم . برای مبحث سیو از افرونه all in one seo استفاده کردم . درکل دچار سردرگمی شده ام . ایا لازمه سایت مپ را از طریق افزونه سیو دستکاری کنم ؟ من برای پست ها از تگ خود وردپرس استفاده کردم ایا لازمه که برای هرپست جداکانه title , disc, tag که افزونه سیو به پست ها اضافه کرده دوباره استفاده کنم ؟ ایا روبوت را هم باید دستکاری کنم ؟ یک مشکل اساسی هم دارم اینه که وفتی موضوعی در مورد سایت سرچ میکنم تا عکس العمل گوگل را چک کنم ، در قسمت نتایح سرچ به پست های سایتم لینک مربوطه وجود نداره ، درواقغ فقط به صفحه اول سایت لینک میده نه پست !! واقعن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون از سرچ به نتیحه ای نرسیدم . متشکرم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. خیر نیاز به تغییرات سایت مپ از طریق افزونه نمی باشد. البته این افزونه قابلیت ساخت سایت مپ بطور خودکار را دارد که پیشنهاد می شود از این ویژگی استفاده کنید.بله حتما برای هر پست عنوان و توضیحات جداگانه از طریق افزونه سئو قرار دهید. نیازی به تغییرات روبوت نمی باشد مگر اینکه بخواهید دسترسی به بخشی از سایت خود را مسدود کنید. دلیل عدم نمایش سایت شما در موضوعاتی که در گوگل سرچ می کنید این هست که صفحه شما ایندکس نشده است. از طریق وب مستر گوگل سایت را به گوگل معرفی کنید

 116. آبا واقعن لازمه که از افزونه all in one seo استقاده کنم ؟

 117. سلام . ممنون میشم به این سوال من هم جواب بدین : سایت من الان ir. هستش ولی با com. هم دایرکت میشه به ir.
  ایا لازمه که برای هردو کارهای بالا رو انجام بدم ؟

  ایا میشه تنظیمات روبوت را از همان وبمستر انجام داد ؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام.خیر برای دامنه آی آر خود که دامنه اصلی است انجام دهید کافی است. تنظیمات روبات را می شود در وبمستر گوگل تست کرد. شما باید فایل روبوت را بسازید و سپس عملکرد آن را در وب مستر گوگل چک کنید

 118. سلام خسته نباشی عالی بود ٰ. مرسی

 119. سلام خسته نباشید وبمستر این ارور را واسم فرستاده به نظرتون چطور باید مشکلش رو رفع کرد
  http://8pic.ir/images/yoj1cqxu1oxe46io9sog.jpg

 120. ببخشید یه سوال..فقط اگه جواب بدید ممنون میشم در قسمت ۷ اصلی چیزی به نام labs وجود نداره … نگاه کنید عکسشو

 121. سلام من هر کار میکنم وبلاگم ثبت نمیشه یعنی فقط همون صفحه urlمجدد برام میاد وهر بار تکرار میشه

 122. با سلام ، از مطالب مفیدتون تشکر می کنم ، خداوند یارو یاورتان ؛

 123. با سلام و عرض خسته نباشید ممنون از راهنمایی کاملتون

 124. سلام من ۴ نوامبر این مراحل را به درستی انجام دادم . الان که از روی هاست دوفایل سایت مپ وgoogle ….html را چک کردم و روی انها راست کلیک زدم اخرین تاریخ اصلاح و تغییرشان همان ۴ نوامبر بود . ایا مشکلی هست ؟

 125. واقعا ممنون
  خــــــــــــــــــــــیلی خیــــــــــــــــــــــــــــــــــلی ممـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنون

 126. سلام
  سایته من وردپرسی هست و من دو افزونه ی wordpress seo و Google XML Sitemaps رو نصب دارم که با هر دو می تونم sitemap درست کنم.خب من نقشه ی سایت رو می تونم درست کنم. ولی حالا یه مشکلی هست . وقتی به وبمستر معرفی میکنمش این ارور رو میده :
  We encountered an error while trying to access your Sitemap. Please ensure your Sitemap follows our guidelines and can be accessed at the location you provided and then resubmit.
  توی کامنتا خوندم یکی همین ارور مشکلش بود و شما در جواب گفته بودید که ” دلیل این پیام این است که شما فایل sitemap را در پوشه اصلی هاست خود آپلود نکرده اید. فایل sitenap.xml را در هاست لینوکس در پوشه public_html و در هاست ویندوز در پوشه wwwroot آپلود کنید. ”
  حالا که من با این افزونه ها sitemap رو ساختم کجا رفته ؟ و چجوری باید انتقالش بدم به داخل public_html ؟ منظورم اینه که سایتمپی که توسط این افزونه ها ساخته میشه کجا میره که انتقالش بدم به داخل public_html؟ من هر چه قدر می گردم پیداش نمی کنم..
  با تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. وارد پنل وردپرس شوید.در منوی سمت راست پنل وردپرس، منوی افزونه سئو نصبی را مشاهده می کنید. موس را روی آن نگهدارید و زیر منوی ان باز می شود. گزینه نقشه های xml سایت را کلیک کنید. در صفحه ظاهر شده گزینه بنام “ما می‌توانید در اینجا نقشۀ سایت XML خود را پیدا کنید:” وجود دارد و جلوی آن دکمه xml sitemap وجود دارد روی آن کلیک کنید و آدرس ظاهر شده در مرورگر را در وب مستر وارد کنید.

 127. تگ head پیدا نمی کنم

 128. بسیار عالی
  با تشکر از شما

 129. با عرض سلام و وقت بخیر و سپاس بابت آموزش جامع و روان شما
  بنده ۲ نقشه جدید سایت یکی بوسیله افزونه جوملا و یکی بوسیله سایتی که معرفی کردید در وبمستر تولز سابمیت کرده ام و هیچ اروری هم نداد، اما الان در حدود ۵ روزه که در حالت pending باقی مونده و هر چه resubmit هم میکنم باز از حالت pending خارج نمیشه، البته من قبلا هم یه نقشه سایت سابمیت کرده بودم که اون بلافاصله فرستاده شد، اما متاسفانه نقشه قبلی سایت رو از وبمستر پاک کرده ام، به نظرتون مشکل چیه؟ در ضمن مطالب جدیدی که به سایت اضافه کرده ام قابل جستجو در گوگل نیست…
  برای ورود به وبمستر بنده مشخصات اکانت گوگل رو قرار میدم اگر هر اطلاعات دیگه ای هم خواستید خدمتتون ارسال میکنم
  یک دنیا سپاس بابت راهنمایی و لطف بزرگ شما

 130. سلام خسته نباشید عزیز٫
  آقا منظور از این پوشه چیه؟ هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot
  تو رو خدا جواب بدید ممنون.منتظرم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. هر هاستی یک پوشه پیش فرض دارد که باید فایل های اصلی سایت را درونآن قرار داد. wwwroot پوشه اصلی برای هاست های ویندوز است

 131. سلام
  آقا من این SITEMAP.XML رو دانلود کردم بعد اما اینو تو شاخصه اصلی سایت آپلودش نکردم ،
  در واقع نمیدونستم این (شاخصه اصلی سایت) یعنی چی ، اما بقیه مراحل رو رفتم و با موفقیت مراحل تموم شد.
  لطفا منو از شک و تردید دربیاوید آیا من واقعا مراحل رو با موفقیت تموم کردم؟

 132. سلام
  بسیار ممنونم از وبلاگ خیلی خوبتون

  سایتم رو وقتی در گوگل سرچ میکنم پیدا می کنه و میاره
  ولی من تعدادی برچسب درست کردم که میخواستم که وقتی از اون برچسب ها هم در گوگل سرچ می کنم سایتمو در صفحه ی اول نشون بده ،به همین دلیل هم آدرس سایتمو به وب مستر معرفی کردم و هم نقشه ی سایتمو .
  کار درستی انجام دادم یا دیگه سایتم ثبت بوده واین کار بی فایده هست؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. کار درستی انجام داده اید و مشکلی وجود ندارد. باید صبر کنید تا نتیجه کاری که انجام داده اید مشخص شود

 133. سلام
  من هرچی سعی میکنم وبلاگم رو ببرم توی گوگل نمیشه چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 134. توضیحاتون عالیه

 135. سلام آدرس وبلاگم رو خواسته بودید برای اینکه چند ماهه که عوض کردم اما توی گوگل اسم خودمو میزنم بالا نمیاد. قبلنا با آدرس قبلی که اسممو میزدم وبلاگم بالا می اومد اما از وقتی که آدرس و عوض کردم دیگه اسمم تو گوگل بالا نمیاد farsimasaber.***************

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. دلایل زیادی می تواند داشته باشد. شما چه کلمه ای را سرچ می کنید که در گوگل نمایش داده نمی شود؟

   • من اسم خودمو میزنم و یا هر کلمه یا جمله دیگه ای که تو وبلاگم هست رو میزنم بالا نمیاد. قبل از اینکه آدرس وبلاگم رو عوض کنم اسم و فامیل خودم رو که میزدم توی گوگل بالا میومد اما از وقتی که آدرس وبلاگم رو عوض کردم دیگه وبلاگم توی گوگل بالا نمیاد . خیلی ناراحتم . لطفا کمکم کنید . چندین ماه شده.

 136. دادا دمت گرم من به راحتی با راهنمایی بزرگ شما تونستم …….واقعا نمی دونم چطوری تشکر کنم

 137. عالی تر از این نمیشد توضیح داد و راهنمایی کرد جز تشکر کاری ازم برنمیاد یک لینک از شما در سایتم گداشتم پیروز باشید

 138. من تامرحله ی۱۱روبلدم اما متوجّه نمیشوم که چهطوری آپلودکنم یاآدرس آپلود روبگزارم یاکدفیلی که دانلود کردم.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. تمامی مراحل کامل توضیح داده شده. چه موردی را متوجه نمی شوید؟ عرض کردیم اگر وبلاگ است که نمی توانید آپلود کنید و در مورد کد باید قالب وبلاگ خود را در حالت ویرایش قرار دهید و سپس کد را داخل تگ body قالب قرار دهید.

 139. واقغا آموزش کاملی بود

 140. سلام
  من تمامیه مراحل رو تا تست کردن SITEMAP توسط وبمستر میرم ولی وقتی گزینه SITEMAP.XML رو وارد میکنم و تایید میکنم ،
  پیغام
  Sitemap submitted. Refresh the page. نشون داده میشه.
  میشه راهنمایی کنید اشکال کار کجاست؟؟
  مرسی

 141. فکر کنم درست شد..الان PENDING هستش .در مطالب قبلی دیدم که این حالت مشکلی نداره
  درسته؟؟

 142. سلام خستنه نباشید ما سایت خود را در گوگل قرار دادیم ولی به اول گوگل نمیاد اسم فارسیشو می نویسیم گوگل پیدا نمی کنه باید اسم انگلیسیشو بنویسیم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم تو رو خدا جواب بدید باید چی کار کنم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. باید اسم فارسی سایت خود را در عنوان صفحات قرار دهید و از آن در متن سایت و نیز توضیحات صفحات استفاده کنید

 143. سلام تشکر از اطلاعات خوبتون امید هست که موفقتر از اینی که هستین بشین.
  من یه وبلاگ دارم چند ماه پیش همین آموزشی که برای معرفی وبلاگ گذاشتین رو انجام دادم انصافا هم به نتایج خوبی رسیدم.
  ولی مشکلی که دارم اینه که وقتی در سرچ گوگل وبلاگ من رو پیدا میکنه لینک اون مطلب مرتبط با سرچ رو نماره و لینک صفحه اول وبلاگ رو میاره و کاربر باید تو صفحه اول بگرده مطلب رو پیدا کنه و بعد به ادامه مطلب بره. چی کار کنم که مستقیم لینک همون مطلب رو بده؟
  ممنونم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. برای این مورد نیاز به بررسی کامل سایت شما می باشد و در این مورد نمی توان براحتی راهنمایی نمود. چون المان های زیادی در این مورد حائز اهمیت می باشند. دلیل اینکه گوگل صفحه اصلی سایت شما را نمایش می دهد این است که اعتبار بیشتری نسبت به سایر صفحات شما دارد. باید شما در صفحه مربوط به مطلب قواعد سئو را رعایت کنید تا کم کم گوگل آن را جایگزین صفحه اصلی برای کلمه مرتبط به سرچ کند.

 144. جناب مهندس سلام
  تشکر از مطالب مفیدتون
  میخواستم بپرسم اگه یک سایت رو توسط دوتا حساب جیمیل تو گوگل معرفی کنیم چه اتفاقی میوفته مثلا سیرمراحل زیر رو تو هر دو اکانت جیمیل مجزا انجام بدیم
  ۱ معرفی سایت تو حساب جیمیل
  ۲نقشه سایت مپ
  ۳گوگل آنالیز ( هر دو کد گوگل آنالیز رو هم تو سایت قرار بدیم)

  با تشکر از مطالب مفید و کاربردی تون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. چرا باید این کار را انجام دهیم. شما می توانید در یک حساب فعال کنید و از همان حساب به کس یا حساب دیگری دسترسی دهید تا آن هم نتیجه را بتواند مشاهده کند.

 145. سلام خسته نباشین سایتتون فوق العاده ببخشید من ××××××××× دارم یه بلوگفا ساختم وقتی با ادرس بلوگفا میرم مشکلی نیست ولی وقتی مینویسم ×××××××حسینی تو گوگل میگوید صفحه ای با این ادرس پیدا نشد اخه فامیلیم حسینیه تورو خدا زود جواب بدید اخه منو با اسمم تو پرورش قرقاول میشناسن ممنونم خدا اجرتون بده

 146. جناب مهندس با سلام مجدد
  هدف مشاهده در یک حساب دیگر و بررسی نتیجه در آن نیست استدلال بنده برای این کار بالا رفتن سئو سایت و بیشتر دیده شدن در آمار گوگل بود که این امر را انجام دادم، حالا آیا این کار واقعا موثر است یا خیر را نمیدانم
  و سوال فوق یافتن جواب این مهم بود

  با تشکر فراوان

 147. همه کار کرده بودم بجز سایت مپ معرفی کردن.دستتون درد نکنه با این توضیحات آموزشی

 148. سلام
  ببخشید ولی من گام دومو متوجه نمیشم میشه کمکم کنید.

 149. واقعا عالی گذاشتیت همه ی این ها راست است.
  دروغ نیست.

 150. سلام من یه وبسایت دارم که با قالب htmlدرست کردم به گوگل هم معرفی نکردم اما توی سرچ گوگل میاد ولی یه مشکل دارم وقتی کلمه مورد نظر رو سرچ میکنم تو صفحه اول سایت نمیره و یه صفحه غیر مرتبط میره به نظر شما مشکل کجای کارمه؟

 151. سلام
  من وقتی میخوام برای کسی نظر بدم ، وقتی میخوام آدرس سایتمو بزارم، بعد از ارسال نظر کلمه وب سایت آبی نمیشه.ینی انگار وبی ثبت نشده
  باید چکار کنم خواهشا هرچه زودتر بگید لطفاااا
  واقعا ضروریه

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   این مربوط به شما نمی باشد و صاحب سایتی که شما نظر در آن قرار می دهید لینک را غیرفعال کرده است. چون متاسفانه به این طریق جدیداً بکلینک از سایت ها گرفته می شود!

 152. با سلام .
  بنده نقشه سایتم رو هم به صورت تک تک (ماهیانه ) و هم به صورت کامل (نقشه اصلی ) ثبت کردم ./ به نظرشما این کار من اشتباه است یا خیر ؟؟

  از نظر شما تک تک ثبت کنم بهتره یا به صورت کامل یا هر دو ؟؟

  باتشکر

 153. مطالب سایتم کم ایندکس میشه چیکار کنم همش ایندکس بشه؟۴ماه سایت راه اندازی شده وایندکس مطالب خیلی کم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر موارد راهنما را درست انجام دادید. باید کدهای سایت و کیفیت مطالب بررسی شود تا نتیجه درست را اعلام کنید.

 154. میشه یه راهنمایی بکنین من وبلاگمو تو گوگل ثبت کردم و بلافاصله امتحان کردم که میاره یا نه ، آورد میخواستم بدونم طبیعی هست یا نه؟

 155. وقتی که آدرس وبلاگمو میزنم میاره ولی وقتی عنوان وبلاگو میزنم نمیاره . یعنی الان وبلاگ من تو گوگل ثبت شده یا نه؟

 156. خیلی ممنون از راهنمایی تون.

 157. اگه بع از ثبت آدرس وبلاگو بزنیم میاره؟ چند وقت طول میکشه ثبت شه؟ اگه اول وبلاگمون:site بزنیم تو گوگل و وبلاگمونو بیاره یعنی تو گوگل ثبت شده؟ لطفا بگین.

 158. کمکم کنین عزیز هنگام معرفی کردن سایت این اورومیدهWe weren’t able to verify your site: *******************

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. در آموزش توضیح داده ایم شما باید فایل تایید آدرس را روی هاست خود آپلود کنید یا اینکه کد را در قالب قرار دهید. چون شما هاست مجزا ندارید بهمین دلیل نمی توانید فایل را روی هاست آپلود کنید و باید کد را در صورت امکان ویرایش قالب سایت داخل تگ HEAD قالب قرار دهید

 159. ممنون جناب مهندس٫ خیلی تمیز آموزش دادید.

 160. ضمنا مهندس جان خواستم در وب سایتت عضو شم، پنلی در این رابطه پیدا نکردم.
  قربونت من رو عضو مطالب جدیدت بکن.
  ارادت

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. بخش عضویت در خبرنامه در صفحه نخست ایجاد گردید. ایمیل عضویت برای شما به آدرس ایمیلتان در جیمیل ارسال گردید. موفق باشید

 161. [ فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)]
  ببخشید می خواستم منظور این جمه را روشن تر بیان کنید.

  ممنون.

 162. سلام خسته نباشید من یه سوال دارم اگه میشه کمک کنید من وبلاگم به گوگل معرفی کردم و وقتی اونو سرچ میکنم بهجا اومدن صفحه اصلی به صورت نوشته های جدا مطلب ظاهر میشه و ۷بار تو اینترنت تکرار شده اسم وبلاگم هست حقوقستان زرین اباد اگه میشه نگاه کنید به هم کمک کنید چطور یک بار اونو در اینترنت نمایش بدم به جا ۷ بار سپاس فراوان

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. مشکلی وجود ندارد. کیفیت صفحات داخلی شما از لحاظ محتوی بالاتر از صفحه اصلی می باشد بهمین دلیل آنها را نمایش می دهد

 163. سلام خسته نباشین…ببخشید منظور از فایل اصلی سایت که در اونجا باید کپی کنم کجاست؟
  و اگه میشه لطفا مسیر دقیقش رو بگین …با تشکر

 164. سلام با عرض خسته نباشید
  من برای verify کردن وبلاگ کد html رو داخل تگ قرار میدم اما این ارور رو میده
  “امکان درج عبارت /falchat.ir در قالب وبلاگ وجود ندارد”
  چه کار باید بکنم ؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

 165. سلام خسته نباشید
  من این فایل HTML رو داخل ویرایش قالب وبلاگ می گذارم ولی ارور میده
  “امکان درج عبارت flatchat:// وجود ندارد”
  لطفا کمک کنید..نمیتونم verify کنم.

 166. سلام ببخشید من وبلاگم تو بلاگفا
  چجوری باید اون فایل و اپ کنم ؟
  میشه کمکم کنین

 167. سلام عالی بود ممنون

 168. سلام یه سوال داشتم من نقشه سایتو دانلود کردم ولی ما ل من وبلاگ است وهاست ندارم ومنظورتون از شاخه اصلی هاست نمی فهم لطفا درباره وبلاگ راهنماییم کنید منتظر جوابتون هستم ممنون

 169. سلام و خدا قوت
  ما قبلا سایتمون رو ریدایرکت کرده بودیم. یعنی site1 شد site2. و در قسمت Change of Address سایت Site2 ، سایت Site1 وجود داره.
  حالا میخوایم Site2 رو ریدایرکت کنیم رو Site3. قبل از این کار باید Site1 را از Change of Address سایت Site2 حذف کنیم تا اجازه بده.
  مشکل اینجاست که دامین Site1 یکساله بود، فیلتر شده بود و تمدید نکردیم. الان کلا همچین آدرسی وجود ندارد و وبمستر پیام Not Verified میده. اگر عمل verify انجام نشه نمیشه اون دامنه را از Change of Address پاک کرد! میشه؟ نمیدونم. هرکاری کردیم نشد.
  سعی کردم مطلب رسا باشه.
  لطفا یک راه حلی بفرمایید. خیلی ممنونم

 170. با سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم تمام صفحات یک سایت را می توان به گوگل معرفی کرد یا وقت صفحه اصلی قابل شناساندن به گوگل است.

 171. با سلام
  من سایتمو تو گوگل ثبت کردم
  الآن که به فارسی سایتمو میزنم تو گوگل بالا میاد ولی ۶ تا لینک میاد
  من میخوام یه لینک بیاد با دسته بندی های مختلف که زیر لینک باشن
  مثل سایت کانون که توی گوگل میزنیم به صورت دسته بندی میاد
  چیکار کنم؟؟؟

  • سلام. این موارد از کنترل شما خارج است. اگر سایت شما دارای صفحات با کیفیت از لحاظ گوگل باشد خود به خود به این ساختار در خواهد آمد. در غیر اینصورت باید روی کیفیت صفحات خود از لحاظ محتوی و بهینه سازی کار کنید.

 172. بینهایت سایت خوبی است. سپاسگزاریم از وقتی که میگذارید

 173. باسلام وخسته نباشید.من دراین مرحله نیازبه کمک جنابعالی دارم که شمافرمودیدبایستی این برچسب راکپی کرده ودرفایل اصلی سایت خودمابین تگ وقراردهیدوسپس فایل اصلی سایت خودراذخیره کنید.لطفامیفرماییددقیقاکجاهست.

 174. سلام خسته نباشید مطلب مفیدی بود دستتون درد نکنه…
  من میخواستم وبلاگمو معرفی کنم اما موفق نشدم یعنی کارهایی که گفتید انجام دادم اما نمیدونم مشکل کجاست
  البته زیاد برام حیاتی نیست چون وبلاگ من مخاطبان و دوستان خودمو داره اما خواستم اگر میتونید در معرفی وبلاگم کمکم کنید

 175. عالی
  واقعا دستتون درد نکنه

 176. بسیار ممنون از سایت خوبتون

 177. با سلام
  سایت من قالب آماده وردپرس هستش
  بعد اون نرم افزار ftp رو نمی تونم وصل شم
  میشه بفرمایید sitemap.html رو چجوری وارد کد سایت کنم
  با تشکر از زحماتتان

 178. سلام. یعنی عااالی بود.خدا از بزرگی کمت نکنه .

 179. سلام.باتشکرازسایت خوبتون.باتوجه به اینکه من هنوزتازه کارم می خواستم روش قراردادن تگ HTML درون فایل صفحه اصلی سایت رو به طورکامل توضیح بدید

 180. سلام من الان وبلاگمو به سایت تبدیل کردم ولی هاست ندارم چطور میتونم نقشه سایت براش آپلود کنم ؟

 181. سپاسگزاری فراوان، بسیار عالی و کاربردی
  خیلی ممنون

 182. با سلام و خسته نباشید بابت مطلب خوبتون
  من خودم سایت ندارم ولی عضو کاربران فعال یک سایت میباشم ،حالا میخوام یک مطلب جدید توی سایت به عنوان کاربر بزارم چیکار باید بکنم که بعد از گذاشتن مطلب ،با سرچ مطلب توی گوگل ،گوگل لینک سایت و مطلب رو بهم نشون بده
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید
  اگه امکانش هست به میل مسیج بدید

 183. سلام یه سوال داشتم با افزایش بازدید سایت میتوان درآمدی داشت؟ونحوه درآمد داشتن از سایتو توضیح دهید؟

 184. سلام من وبلاگم رو توی بلاگ اسکای ساختم و شما نوشتید که کسانی که از وبلاگدهی های رایگان استفاده میکنن…
  خواهش میکنم به من بگید که حالا باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟
  این وبلاگ برای من خیلی مهمه…خواهشا کمکم کنید…

 185. با عرض سلام و خسته نباشید
  من دیروز طبق روش دوم شما وبلاگم رو به گوگل معرفی کردم اما چون مطالب مفید شما رو از قبل نخوانده بودم چندین بار این کار را پشت سر هم انجام دادم که هر بار کادر تصویری که شما در روش دوم نمایش دادید تکرار میشد و یه پیغام در بالای کادر که حالا نمیدانم وبلاگم رو به گوگل معرفی کردم یا نه؟؟؟
  اگر امکانش هست بگویید چه پیغامی در پایان معرفی باید نمایش داده شود تا مطمئن شویم کار را درست انجام داده ایم؟؟؟

 186. واقعا دست مریضاد یاشاسین

 187. باسلام
  موقع ثبت وبلاگ باروش دوم اینومیگه منظورش چیه Your request has been received and will be processed shortly.

  ونکته بعدی الان پیج وبلاگ دروبلاگ صفرونشون میده ودرسایت prchecker اینطوری نشون میده N/A-

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. ترجمه پیام یعنی اینکه درخواست شما دریافت شد و در کوتاهترین زمان بررسی می شود. در مورد سوال دوم شما صفر یا N/A هر دو یکی بوده و یعنی هنوز سایت شما page rank ندارد.

 188. با سلام و خسته نباشید
  من به سایت خودم دوتا دامنه وصل کردم بعد از مدتی دامنه اصلی به صورت کلی از نتایج سرچ گوگل حذف و دامنه ای ک تازه نصب کردم در نتایج ظاهر میشه علت چیست چطوری دامنه اصلی رو در نتایج طاهر کنم
  الان من در وب مستر نگاه میکنم تعداد کل کلیک های گوگلم قبلا حدود ۴ هزار تا بودن اما روز به روز دارن کم میشن الان حدود ۳ هزار شدن

 189. سلام؛ ممنون از راهنمایی مفید شما.
  من مراحل را طبق منوال فوق پیگیری کردم فقط در مرحله آخر در قسمت Crwal یه ارور اعلام میکنه در قسمت DNS. چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟

 190. خطای اینگونه توضیح داده شده
  When you see this error for URLs, it means that Googlebot could either not communicate with the DNS server, or your server had no entry for your site.

 191. چرا بعد از کلیک کردن روی آدرس سایت میگه:
  This Connection is Untrusted

 192. سلام ممنون از مطالب ارزنده شما. سوال برام پیش اومده
  اگه نقشه یه فروشگاه داخل خود فروشگاه به صورت منو تعبیه شده باشه، چطوری میتونیم نقشه رو طبق مرحله ۸ شما ثبت کنیم. من عبارت داخل پرانتز مرحله ۸ رو متوجه نمی شم اگه میشه زحمت بکشید یه توضیح برا بنده اینجا بدید یا برام ارسال کنید ممنون میشم شرمنده

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   اگر خود سایتتان نقشه را می سازد xml خروجی آن را به گوگل معرفی کنید.
   منظور از عبارت درون پرانتز این است که فایل نقشه باید در پوشه روت هاست قرار بگیرد.
   موفق باشید

 193. با سلام
  در ابتدا برام عجیب بود اینهمه نظر و تشکر از سایت شما.اما زمانیکه خودم این مراحل رو طی کردم دیدم حتما نیاز هست که ازتون تشکر کنم.
  ممنون از این وقتی که گذاشتید و برای ادمهایی که نمیشناسید کمک فوق العاده ای تدارک دیدید.
  اجرتون با خدا

 194. با سلام. و تشکر از مطالب خوبتان. بنده چهارروزه که سایتمو به گوگل معرفی کردم ولی هنوزم که هنوزه ایندکس نکرده.علت چی میتونه باشه؟

 195. سلام خسته نباشید.
  ما قبلا دامنه ای داشتیم که کار سئو رو انجام دادیم .و خیلی جاها ثبت لینک کردیم و ادرس سایت رو در گوگل وبمستر توسط فردی که برامون کار سئو را انجام داده بود توی اکانت خودش ثبت کرده بود. حالا ما چون به اون فرد دسترسی نداریم . خودمون با اکانت جیمیل جدید دامنه جدید سایت که تازه عوضش کردیم تو وبمستر ثبت کردیم. حالا سوالم اینه
  !- ایا این کار اشکالی پیش نمیاد که مثلا کلا رتبه سایت افت کنه؟
  ۲- تکلیف اون اطلاعات و رتبه و … دامنه قبلی چی میشه؟
  ۳-چقدر حدودا طول میکشه که گوگل دامنه جدید رو شناسایی کنه ؟
  ۴- اون بک لینک ها (یعنی جاهایی که با ادرس قبلی لینک ثبت کردیم و دسترسی و ادرسشونو فراموش کردیم) که برا دامنه قبلی بود ایا به دامنه جدید منتقل میشه یا همش میپره؟

  چون همه اطلاعات روی اکانت شخص دیگه ای بوده و ما با اکانت جدید خودمون دوباره دامنه جدید ثبت کردیم.

  ممنون میشم واقعا منو راهنمایی کنید.
  موفق باشید.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   اگر دامنه ها به هیچ وجهی به هم مرتبط نیستند (مثل اینکه دامنه قدیمی روی دامنه تازه ریدایرکت شده باشد) ارزش دامنه قبلی به دامنه جدید منتقل نمی شود.

 196. با سلام و احترام
  بنده دامنه forooshefile.ir با هاستw1-2008 را از سایت شما خریداری و این دامنه را روی فروشگاهم پارک کرده ام. حالا برای معرفی به روش اول که میبایستی روی wwwroot در گام ۱ htmlکه دانلود کرده ایم را آپلود نماییم یه صفحه باز میشود و حاوی پیام ارور:۴۰۴ – File or directory not found است و verify نمی شود. راههای زیادی را امتحان کردم و حتی از روش دوم معرفی نیز استفاده کردم ولی موفق نشدم. از شما خواهشمندم در صورت امکان مرا راهنمایی فرمایید. از وبسایت عالی و آموزشهای ارزنده تان سپاسگزارم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   به عنوان مشتری ما درخواستتان را از طریق پشتیبانی مطرح کنید تا سریعتر رسیدگی شود. اگر دامنه تان را روی فروشگاه پارک کرده اید اتصال آن به هاستی است که فروشگاه روی آن قرار دارد. باید در همان جا اقدام به آپلود فایل گوگل کنید.
   موفق باشید

 197. سلام. سایت ما سئو خیلی خوبی داشت. یعنی وقتی یکی از تگ های سایت ما سرچ می شد حد اکثر جز ۲۰ سایت اول بودیم. ولی یه دفعه همه چی پرید. دیگه حتی description سایت رو هم نشون نمی ده!!! متا تگ ها درسته. سایت مپ رو هم گذاشتم ولی تاثیری نداره. نتایج وب مستر می گه فقط ۱۵ کلیک رو سایت ما خورده !!! چرا اینطور شد؟

 198. سلام , ممنون از آموزش خوبتون

  من مراحل رو انجام دادم ولی در قسمت sitemap و تب by me کنار sitemap یک ارور میزنه دلیلش چیه؟

  و زمانی که اسم سایتم رو درگوگل سرچ میکنم سایتم رو نمیاره؟!

 199. داداش من روی ادرس سایت کلیک میکنم اصلا یه صفحه ی دیگه نمایش داده میشه

 200. از این که به فکر وب مسترا هستین ممنونم

 201. با سلام و درود من همه گفته هاش شما رو عمل کردم فقط بعد اپلود نقشه داخل سایتم من هاست ندارم و سایتم چت روم هست می توانید کمک بکنید ممنون میشم

  We encountered an error while trying to access your Sitemap. Please ensure your Sitemap follows our guidelines and can be accessed at the location you provided and then resubmit.

 202. سلام سایت بسیار خوبی دارید من واقعا ممنونم

 203. سلام
  از مطالب خوب سایتتون ممنونم.من از این مقاله استفاده کردم و سایت جوملایی را به گوگل از روش اول معرفی کردم و تمام مراحل با موفقیت انجام شد.اما متاسفانه بعد از گذشت ۱۴ روز هنوز نام سایت در فهرست گوگل موجود نیست لطفا راهنمایی ام کنید .ایا باید از روش های دیگری این کا را انجام بدهم!!!!…من تازه کار هستم….. ممنونم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   روش کار همان است. زمان ایندکس سایت در موتورهای جستجو را نمی توان دقیقاً تعیین کرد، اعدادی که اعلام می شود نرم و معمول را نشان می دهند. اگر مشکل هنوز باقی است اطلاع دهید.

 204. با سلام
  از توجهتون بسیار ممنونم.به تازگی متوجه شدم سایت با نام قبلی که گذاشته بودم در فهرست گوگل می اید ولی باز هم صفحه اصلی سایت باز نمیشود صفحه ای تحت عنوان این پیوند را به دوستان خود ارسال کنید ..این ادرسی است که در گوگل فهرست میشود :
  *******************
  در صورتی که من کاملا مطمئن هستم نام سایت را هنگام معرفی تغییر داده بودم.آیا لازم است مجددا سایت را به گوگل معرفی کنم!!!!!!!!!!
  اگر امکان دارد در این مورد کمکم کنید واقعا ممنونم …

 205. با سلام و خسته نباشید و ممنون از مطالب رسا و بسیار عالی سایتتون .متاسفانه در قسمت html tag که میبایست قسمت برچست را بین دو هد فایل اصلی سایت خود paste و ذخیره کنیم ناموفق هستم .پس از کپی برچسب دقیقا باید به کجا و کدام قسمت دقیقا مراجعه کنیم .ممکن هست به صورت تصویری نشان دهید .
  از پاسخگویی شما پیشاپیش بسیاااار سپاسگذار خواهم بود .
  ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. وقت بخیر. شما سایت دارید یا وبلاگ؟ باید وارد بخش تغییرات صفحه اصلی سایت یا وبلاگتان شوید و سپس کد دریافت را مابین تگ و صفحه اصلی سایت خود در حالت ویرایش قرار دهید.

 206. سلام. در داشبورد سرچ کنسول یک پیغام اومده که ظاهرا میگه مطمئن بشید هر دو مدل با www و بدون اون رو ثبت کرده باشید. من بدون www ثبت کردم. اگه بخوایم این بار با www ثبت کنیم باز باید همه مراحل رو بریم و …
  ممنون میشم توضیح بدی داستانش چیه و چه باید کرد؟ مرسی

 207. سلام
  من تمام روش ها رو انجام دادم و با موفقیت انجام شد
  اما بعد از ۷ روز سایتم هنوز ایندکس نشده چرا؟

 208. سلام. فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . یعنی چی؟درمورد این توضیحی ندادین فقط گفتید آپلود کنید!

 209. درود برشما.
  ممنون از مطالب و سایت خوبتون.

  با اجازتون یک مطلب رو اضافه کنم:
  با توجه به اینکه در بلاگفا امکان درج نقشه به صورت XML نیست، اگه در sitemap لینک rss وب رو ثبت کنیم، تاثیر نسبتا خوبی در ایندکس وب داره.
  من این مورد رو برای وب خودم امتحان کردم ومفید بوده.

  پیروز و مانا باشید.

 210. سلام
  با تشکر از این مطلب جامع و کاملتون

 211. آقا شاخه ی اصلی وبلاگ کجاست . چگونه می توانیم در آن آپلود کنیم منتظر جواب شما هستم

 212. واقعا مفید و عالی بود

 213. ممنون بخاطر این مطالب

 214. سایت شما واقعا محشره.من هر روز به سایت سر میزنم و از مطالب جدیدش استفاده میکنم.به خاطر همین لازمه یه تشکر ویژه داشته باشم از این همه زحماتتون.

 215. با سلام خدمت شما.
  بنده یکی از مشتریان چند ساله شما هستم .و با دبدن این مطالب و خدماتی که در سایت برای فروس گذاسته اید احساس میکنم که اتکا به شما یعنی داشتن یه شعل خوب و پر درآمد فروش اینترنتی که از همه لحاظ از طریق شما ساپورت میشه باتشک

 216. سلام عالیست تشکرازمطالب مفیدتون

 217. خیلی جامع و کامل و خوب و عالی بود. مرسی

 218. سلام من هرکاری میکنم وازهرروشی میرم این پیامو میده
  We weren’t able to verify your property:
  حتّی شده که فایل htmlرو دانلودکردم ودرفایل سایتم قراردادم وحتّی ازلینکش هم بازدید کردم درست بوده
  مشکل چیه؟؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر دقیقا مطابق راهنما عمل کرده باشید نباید مشکلی وجود داشته باشد. اگر همچنان مشکل دارید اطلاعات دسترسی به وب مستر و هاست را در صورت تمایل در همین بخش قرار دهید تا بررسی کنم

 219. سلام خسته نباشید ببخشید یه سوالی داشتم اگه جوابمو بدین ممنون میشم.به چه دلیل سرویس های وبلاگ پرشین و بیان سریعتر در گوگل شناسایی میشوند ؟ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این ادعای شما باید بررسی دقیق شود. ولی اگر گفته شما صحیح باشد دلایل زیادی می تواند داشته باشد مثلا اعتبار بالای دامنه های آنها و یا نوع کد نویسی و … باشد. موفق باشید

 220. سلام
  خسته نباشید
  من مسئول سایت شرکتی هستم . خیلی علاقه مند سئو هستم و تا حدوده زیادی هم آشنایی دارم ولی یک مشکلی دارم کسی قبلا سایت رو در گوگل ثبت کرده و ناقص یعنی نه مدیریت محتوا شده نه کلمات کلیدی تعیین شده
  الان من دیگه نمیتونم سایت را در گوگل ثبت کنم برای بار دوم .
  راه حلش چیه ؟

 221. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوست محترم ،سوالی که خدمتون داشتم این هست که اینجانب وبلاگی از طریق سرویس گوگل (google blogger) ایجاد کردم مدت دو ماه میباشد برای مثا ل بلاگی همانند *******
  می باشد ، و سوال اساسی بنده این هست که وبلاگ که گوگل ارایه میدهد چه مدت اعتبار دارد ؟ آیا برای همیشه ماندگار هست ؟ و به صورت رایگان برای استفتده عموم خواهد ماند ؟ یا بعد از یک سال وبلاگ محدود میشود و باید امتیازی خریداری کرد تا با کارت بین الملل دومین مربوطه را تمدید کرد ؟
  با تشکر از سایت مفید و کاملتان … منتظر راهنمایی شما بزرگوار هستم.

 222. درود بر شرفت ، خیلی خوب بود همه سایتها فقط نحوه ثبت در وبمستر رو نوشتن که هر کسی بلده این درسته که آموزش بدین کار باهاشو، درورد

 223. سلام سایت تان عالی است
  خوشم آمد
  این سایت ها مشکل آدم را بر طرف
  میکند

 224. مرسی از این فایل های آموزشی . من به شخصه خیلی استفاده کردم

 225. با سلام

  ممنون از سایت مفیدتون

  یک سوال داشتم.

  من سایت مپ سایتم رو بصورت فایل txt در آوردم وآپلود کردم..همه ی آدرس ها submit شدند ولی جلوی تعداد فایل های ایندکس شده خط تیره خورده…قبلن pending بود.. این یعنی فایل txt من ایراد داره یا اینکه باید منتظر بمونم؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. توضیحات شما کافی نمی باشد. عکس از صفحه سایت مپ خود در وب مستر گوگل بگیرید و لینک نمایش آن را ارسال کنید تا بررسی شود. موفق باشید

 226. سلام لطفا کمکم کنید دوستان
  من وبلاگ رو تایید کردم اما اصلا کد تاییدی از وبلاگ به ایمیلم نمیاد واز بلگفا ومیهن وبلاگ امتحان کردم وحتی از چندتا ایمیل هم امتحان کردم اما نشدلطفا خیلی ضروریه راهنمایی کنید اگ میدونید.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. کدی از وبلاگ نباید به ایمیل شما بیایید. مطلب را یکبار دیگر بطور کامل مطالعه کنید متوجه اشتباهات خود خواهید شد. موفق باشید

 227. سلام دوست عزیز اگه سایت رو آپدیت کنیم باید دوباره به googlewebmaster معرفی کنیم چون, من وقتی معرفی کردم سایتم کامل نبود

 228. سلام چطور بفهمم که وبلاگم ثبت شده یا نه؟لطفا به ایمیلم پاسخ بدید مچکرم

 229. مرسی از آموزش عالی تون. دمتون گرم

 230. سلام
  دمتون گرم ممنون همه مراحلو انجام دادم سایتم داره پیشرفت میکنه
  ممنون بابت سایت عااااااااااااااااااااااااااالیتون
  موفق باشید

 231. با سلام
  من حدودا یکسال پیش سایت مو راه اندازی کردم و همون موقع در گوگل وبمستر سایتمو ثبت کردم، ولی تا الان که یکسال گذشته وقتی تو گوگل اسم اصلی سایتمو که ( ترجمه پلاس ) یا ************است وارد می کنم صفحه اصلی سایت و سایت لینک ها که باید زیرش باشه رو نمایش نمیده، گزینه اول و دوم دو تا از مطالب سایتم که یکی اخبار و دومی یک مقاله است که در وبلاگ نوشتم و *سومی صفحه اصلی سایتمه* در صورتی که باید اول از همه نمایش بده، واقعاً نمیدونم باید چیکار کنم، ممنون میشم راهنماییم کنید

 232. با سلام
  من توی قسمت نقشه سایت تا قسمت ۸ رفتم ولی از اونجا به بعد دیگه نمی تونم چون بلد نیستم و احتیاج به کمک دارم. میتونید بیشتر کمکم کنید؟
  منظور از این جمله چیه آخه؟ ۸- فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)
  کمک کنید
  مرسی

 233. من همه مراحل انجام دادم ولی برای ساخت نقشه سایت این ارور میده چیکار کنم لطفا راه نمایی کنید:
  We encountered an error while trying to access your Sitemap. Please ensure your Sitemap follows our guidelines and can be accessed at the location you provided and then resubmit

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   پاسخ دقیق با این اطلاعات شما برای ما مقدور نیست. اما به نظر می آید مشکل محل آپلود نقشه سایت شما باشد یعنی آدرسی که به ابزارهای وبماستر گوگل اعلام می کنید با آدرسی که نقشه سایت را در آن قرار داده اید یکی نیست.

 234. سلام بنده وبلاگ دارم میخاستم بدونم روش اول برای وبلاگ بهتره یا دوم.

  چون روش اول ی مقدار سخت بود
  بسیار سپاس گذارم

 235. سلام خسته نباشین من میخوامHTMLرو به وبلاگم اضافه کنم ولی درج نمیشه تو وبلاگ لطفا راهنمایی کنین چگونه این HTMLرو درج کنم و تاییدش کنم تا به مراحل بعدی برسم

 236. سلام بیش از دو ماه از ثبت وب مستر برای گوگل میگذره هنوز در گوگل فعال نیستم لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

CAPTCHA

*


رفتن به بالا
قالب وردپرس
قالب وردپرس