خانه / نصب سایت ساز / آموزش کامل و تصویری نصب Virtual Freer (فریر) با cPanel
برای ثبت دامنه ( خرید دامنه ) و خرید هاست به سایت وب ثمین مراجعه کنید.

آموزش کامل و تصویری نصب Virtual Freer (فریر) با cPanel

اسکریپت رایگان فروش کارتهای شارژ و محصولات مجازی Virtual Freer با پنل مدیریت بسیار ساده و کاربردی امکان دسته بندی محصولات، چینش محصولات، سفارش آنلاین و امکان اتصال به درگاههای خرید آنلاین داخلی امکان راه اندازی بسیار سریع یک وبسایت خرید و فروش آنلاین را به صاحبان وبسایتها می دهد. خرید محصول از فروشگاههای کارت شارژ ایجاد شده با Virtual Freer بسیار ساده است و اطلاعات خرید بلافاصله به ایمیل خریدار فرستاده می شود.
Virtual Freer از PHP و دیتابیس MySQL استفاده می کند و سادگی پنل مدیریت آن امکان راه اندازی سریع فروشگاه را به مدیر سایت می دهد. این اسکریپت به زبان فارسی است. توصیه می شود برای نصب آن از هاستهای لینوکس استفاده کنید.

نکته: نصب Virtual Freer در این آموزش توسط کنترل پنل cPanel انجام می گیرد. اما انجام مراحل نصب هیچ گونه وابستگی به کنترل پنل خاصی ندارد و اگر هاست شما از PHP و MySQL پشتیبانی کند معمولاً مشکلی در نصب نخواهید داشت. کافی است با کنترل پنل هاست خود آشنا باشید و بدانید مراحل لازم در کنترل پنل را چگونه می‌توانید انجام دهید.

مرحله اول: ایجاد دیتابیس (پایگاه داده) و شناسه‌ی کاربری مربوط به آن

برای نصب Vitual Freer نیاز به یک پایگاه داده‌ی MySQL دارید. در کنترل پنل هاست خود در بخش مربوط به دیتابیس (database) یک پایگاه داده‌ی MySQL ایجاد کنید. برای آن یک شناسه‌ی کاربری (user) و رمز عبور ایجاد کنید و اجازه‌ی دسترسی کامل به دیتابیس را به این شناسه‌ی کاربری بدهید. اطلاعات نام دیتابیس، شناسه و رمز عبور آن را یادداشت کنید. در مراحل بعدی نصب به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.

اگر کنترل پنل شما cPanel است به آن لاگین کنید. در بخش «Databases» گزینه‌ی «MySQL Database Wizard» را انتخاب کنید. در صفحه‌ی باز شده در گام نخست نامی برای دیتابیس‌تان وارد کنید. بر روی «Next Step» کلیک کنید. در صفحه‌ی بعد یک شناسه‌ی کاربری و یک رمز عبور برای دیتابیس وارد کنید و در گام آخر پس از یادداشت اطلاعات دیتابیس، شناسه و رمز عبور با کلیک بر روی «All Privileges» دست‌رس کامل دیتابیس را به شناسه‌ی کاربری بدهید. با کلیک بر روی «Next Step» مراحل ایجاد دیتابیس تکمیل می‌گردد.

ایجاد دیتابیس

شکل ۱- ایجاد دیتابیس

ایجاد دیتابیس

شکل ۲- ایجاد دیتابیس

ایجاد شناسه‌ی کاربری دیتابیس

شکل ۳- ایجاد شناسه‌ی کاربری دیتابیس

اعطای مجوز دسترس به دیتابیس

شکل ۴- اعطای مجوز دسترس به دیتابیس

مرحله دوم: آپلود فایل‌های Virtual Freer روی هاست

۱- فایل زیپ شده‌ی Virtual Frrer را از اینجا دانلود کنید.

۲- فایل زیپ شده را در هاست‌تان آپلود کنید. اگر می‌خواهید Virtual Freer سایت اصلی‌تان باشد فایل‌ها باید را در پوشه‌ی روت هاست‌تان آپلود کنید. (نام این پوشه public_html یا www و درهاست‌های ویندوز اغلب wwwroot است.) اگر می‌خواهید Virtual Freer را در یک ساب‌ دومین نصب کنید پس از ایجاد ساب‌ دومین، فایل‌ها را در پوشه‌ی هم‌نام ساب‌دومین‌تان که داخل public_html قرار دارد آپلود کنید. (در هاست‌های ویندوز اغلب یک پوشه‌ی هم‌نام ساب‌دومین ایجاد می‌شود که برای خود یک wwwroot مستقل دارد و فایل‌ها داخل این wwwroot قرار می‌‌گیرند.) حتماً فایل index.html یا هر فایل پیش‌فرض (default) دیگری یا تنظیمات (config) پیش‌فرضی را که در پوشه‌ی روت هاست یا ساب‌دومین‌تان می‌بینید حذف کنید.

برای آپلود فایل‌ها بهترین راه اتصال به سرور هاست با استفاده از نرم‌افزارهای FTP است. (راه‌نمای آپلود فایل از طریق FTP با استفاده از نرم‌افزار Filezilla). راه دیگر آپلود فایل استفاده از ویژگی File Manager کنترل پنل است. برای آشنایی با نحوه‌ی آپلود فایل در File Manager سی‌پنل این راه‌نما را می‌توانید ببینید. مختصرش آن است که در File Manager به پوشه‌ی public_html بروید، دکمه‌ی Upload را از بالای صفحه‌ی فایل منیجر بزنید و در صفحه‌ی باز شده فایل را از روی کامپیوترتان برای آپلود انتخاب کنید.

۳- فایل زیپ شده‌ی Virtual Freer را در کنترل پنل خود extract یا unzip کنید. برای این کار باید به File Manager کنترل پنل هاست‌تان بروید و فایل زیپ آپلود شده را پیدا کنید. در سی پنل کافی است بر روی فایل کلیک راست کنید و گزینه‌ی Extract را انتخاب کنید. (در بعضی کنترل پنل‌های دیگر این گزینه ممکن است به نام unzip باشد یا در بالای فایل‌منیجر قرار داشته باشد.)

فایل‌های extract شده باید مستقیماً‌ در پوشه‌ی public_html قرار بگیرند یا اگر می‌خواهید Virtual Freer را روی یک ساب‌دومین ایجاد کنید مستقیماً‌ در پوشه‌ی مربوط به آن ساب‌دومین قرار بگیرند. بنابراین اگر پس از extract فایل‌ها به جای چندین فایل و پوشه‌ی جداگانه تنها یک پوشه به نام virtual_freer مشاهده کردید باید محتوای آن پوشه را به داخل پوشه‌ی روت (public_html) یا پوشه‌ی ساب‌دومین انتقال دهید. برای این کار در سی پنل به داخل پوشه‌ی virtual_freer بروید و همه‌ی فایل‌ها و پوشه‌ها را انتخاب کنید (select all) و با انتخاب گزینه‌ی move به مسیر (public_html/) انتقال دهید.

انتقال فایل‌های Virtual Freer به پوشه‌ی روت

شکل ۵- انتقال فایل‌های Virtual Freer به پوشه‌ی روت

۴- می‌توانید فایل زیپ اصلی را حذف کنید. اما بد نیست این فایل را مدتی نگه دارید و پس از تکمیل مراحل نصب وقتی مطمئن شدید به آن نیازی ندارید آن را delete کنید.

مرحله سوم: نصب Virtual Freer

آدرس سایت یا ساب‌دومین خود را در نوار آدرس مرورگر همراه با install/وارد کنید ( مانند: http://www.yourdomain.com/install) . پس از بالا آمدن سایت صفحه‌ی نصب Virtuall Freer پیش روی شما خواهد بود.

صفحه نصب Virtual Freer

شکل ۶: صفحه نصب Virtual Freer

اطلاعات اصلی:

۱- در کادر شماره ۱ نام وب سایت شما بطور خودکار وجود دارد و نیاز به تغییر نمی باشد.

۲- در کادر شماره ۲ آدرس فیزیکی محل نصب برنامه وجود دارد و نیاز به تغییر نمی باشد.

اطلاعات پایگاه داده:

۳- در کادر شماره ۳  آدرس میزبان دیتابیس mysql می باشد که بطور پیش فرض local می باشد و نیاز به تغییر نمی باشد.

۴- در کادر شماره ۴ نام دیتابیس خود را که در مرحله اول آموزش ایجاد کردید وارد کنید.

۵- در کادر شماره ۵ نام کاربری دیتابیس خود را که در مرحله اول ایجاد کردید وارد کنید.

۶- در کادر شماره ۶ رمز عبور دیتابیس خود را که در مرحله اول ایجاد کردید وارد کنید.

۷- در کادر شماره ۷، کلید رمزنگاری اطلاعات وجود دارد که Virtual Freer  بطور خودکار آن را ساخته و به شما پیشنهاد می شود. شما می توانید از کلید رمز نگاری پیشنهاد شده استفاده کنید یا اینکه آن را حذف و کلید رمزنگاری دلخواه خود را وارد نمایید. این کلید رمز نگاری بسیار با اهمیت است .کلید رمزنگاری اطلاعات پایگاه داده را در جایی مطمئن نگه‌دارید. بدون داشتن این کلید رمزگشایی از اطلاعات کارت‌ها غیرممکن خواهد بود.

تنظیمات سایت:

۸- در کادر شماره ۸، عنوان سایت خود را وارد کنید ( منظور همان متنی است که در نوار بالایی مرورگر پس از لود سایت شما، نمایش داده می شود)

۹- در کادر شماره ۹، توضیحی کوتاه در مورد فعالیت وب سایت خود وارد کنید.

۱۰- در کادر شماره ۱۰، کلمات کلیدی سایت خود را وارد کنید.

۱۱- در کادر شماره ۱۱، آدرس ایمیل مدیر سایت را وارد کنید. ( منظور از مدیر سایت، کاربری  است که دسترسی کامل جهت تغییرات در سایت را دارد)

۱۲- در کادر شماره ۱۲، نام کاربری مدیر سایت را وارد کنید مانند admin ( از این نام کاربری برای ورود به پنل مدیریت سایت استفاده می شود)

۱۳- در کادر شماره ۱۳، کلمه عبور مدیر سایت را وارد کنید. ( از این کلمه عبور همراه با نام کاربری برای ورود به پنل مدیریت سایت استفاده می شود)

۱۴- در کادر شماره ۱۴، کلمه عبور را دوباره وارد کنید. ( همان کلمه عبوری که در مرحله  کادر شماره ۱۳ وارد کردید)

۱۵- برای نصب Virtual Freer اکنون بر روی دکمه “نصب” کلیک کنید.

اگر اطلاعات فوق را بصورت صحیح وارد کرده باشید Virtual Freer با موفقیت نصب خواهد شد و تصویر زیر نمایش داده می شود.

اتمام نصب Virtual Freer

شکل ۷: اتمام نصب Virtual Freer

پایان نصب Virtual Freer:

۱۶: در شماره ۱۶ نام کاربری شما که در کادر شماره ۱۲ وارد کرده بودید، نمایش داده می شود.

۱۷: در شماره ۱۷ رمز عبور شما که در کادر شماره ۱۳ وارد کرده بودید، نمایش داده می شود.

۱۸: در شماره ۱۸ کلید رمزنگاری شما که در کادر شماره شماره ۷ وارد کرده بودید نمایش داده می شود

۱۹: در شماره ۱۹، اعلام می شود که باید پوشه install  را حذف کنید. برای این کار وارد سی پنل هاست خود شوید و از داخل پوشه public_html پوشه install  را انتخاب و سپس بر روی دکمه Delete کلیک کنید.

نکته: اگر این پوشه را حذف نکنید هرگاه که بخواهید وارد سایت یا پنل مدیریت سایت خود شوید با پیغام “اخطار امنیتی: فولدر نصب حذف نشده است٬ هر چه زودتر آن را حذف کنید.” مواجعه خواهید شد.

۲۰: در شماره ۲۰، لینک ورود به پنل مدیریت سایت شما قرار گرفته شده است. که با کلیک بر روی گزینه “پنل مدیریت”  می توانید وارد پنل مدیریت سایت خود شوید.

نکته: آدرس پنل مدیریت Virtual Freer به این شکل می باشد. http://www.yourdomain.com/back  یعنی به انتهای آدرس وب سایت خود عبارت back/ را اضافه کنید.

در پایان:

اگر مطابق آموزش فوق عمل کرده باشید اکنون Virtual Freer بر روی هاست شما نصب شده است. بزودی در مطلبی دیگر آموزش نصب افزونه های Virtual Freer شرح داده می شود.

کانال تلگرام وب ثمین

درباره مرکز آموزش وب ثمین

مرکز آموزش وب ثمین

۷۴ نظر

 1. سلام . میشه اموزش نصب درگاه رو هم بدین
  ممنون میشم ازتون
  آموزشتون فوق العاده بود

  • سلام. اگر منظور شما نصب افزونه در فریر است بزودی مطلبی منتشر خواهد شد ولی برای فعال سازی درگاه ابتدا به یکی از بانکهای ارائه دهنده درگاه درخواست دهید. بانک مربوط به شما ترمینال آی دی و رمز خواهد داد بعد از دریافت آنها را در افزونه درگاه بانک مربوطه در فریر وارد می کنید و درگاه شما فعال می شود.

 2. با سلام
  من توی میهن پال عضو هستم
  توضیخ داده اما من اصلا متوجه نشدم
  آموزش شما فوق العاده بود مخصوصا تصاویری که گذاشتین
  میخوام درگاه هایی که میهن پال ارائه میده رو نصب کنم اما نمیتونم تو کجای هاست باید نصب کنم
  نصبشو هم بلد نیستم
  اگه لطف کنین با تصویر آموزش بدین ممنون میشم
  با تشکر از شما

 3. سلام میشه زودتر نصب درگاه رو بذارین من همه چیزو درست نصب میکنم فقط میخواد بره سمت درگاه خطا میده

  • سلام.برای فعال سازی درگاه ابتدا به یکی از بانکهای ارائه دهنده درگاه درخواست دهید. بانک مربوط به شما ترمینال آی دی و رمز خواهد داد بعد از دریافت آنها را در افزونه درگاه بانک مربوطه در فریر وارد می کنید و درگاه شما فعال می شود.

 4. با ftp به هاست خود متصل شوید
  اینو متوجه نشدم
  آخه من اصلا به اینا وارد نیستم
  اون فریر هم به لطف آموزش و تصاویر خوب شما نصب کردم 😐

 5. دوست عزیز من زمانی که به آدرس http://www.yoursite.com/install می روم با این ارور مواجه می شوم

  Fatal error: Call to a member function fetchAll() on a non-object in /home/danialco/public_html/sharj/index.php on line 105

  ممنون میشم راهنمایی کنید!

 6. سلام
  خواهشا طریقه نصب درگاه پرداخت رو هم مثل نصب freer بذارید
  یه سوال دارم من برای نصب freer یه ساب دامین درست کردم ، همونطوری که گفتید خواستم از طریق FTB درگاه پرداخت رو Ok کنم ولی اسم ساب دامین من جز این لیست نیست

  نوع هاست : لینوکس
  مرسی از لطفتون

 7. سلام
  من نصب کردم ولی وقتی میخوام برم تو پنل مدیریت یگه user pass غلطه
  ۲بار نصب کردم بازم همین مشکل رو داشت!
  میشه راهنمایی کنید
  ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر یوزر و پسورد را صحیح وارد کرده باشید نباید مشکلی باشید. ولی در صورت تمایل اطلاعات هاست خود را در پاسخ به همین کامنت قرار دهید تا بررسی شود.

 8. salam
  aziz man moghe nasb be moshkel bar mikhoram

  http://www.axgig.com/images/76625970488244422572.jpg

  midoni moshkel az chie ?
  etellat k vared kardam hamash doroste

 9. مرحله سوم: نصب Virtual Freerدر کادر( شماره ۱ نام وب سایت )رو چگونه بعدا میشه تغییر داد ؟؟ آیا از طریق phpmyadmin میشه؟ اگه میشه مراحلش رو لطفا بگید

  • مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. شما براحتی می توانید وارد کنترل پنل ویرچوال فریر نصبی خود شوید و این موارد را از بخش تنظیمات تغییر دهید. برای تغییر توسط phpmyadmin کافی است توسط phpmyadmin به دیتابیس سایت خود متصل شوید و سپس برروی جول config کلیک کنید.سپی برروی دکمه edit کلیک کنید. اکنون می توانید موارد مدنظر را تغییر دهید

 10. سلام
  سوالم به اینآموزش ربطی نداره ولی بعلت نیاز شدید همینجا مطرح میکنم.من میخوام مطالب وبسایتم هر کدوم به تنهایی تعداد بازدیدهارو نشون بدن ولی توی اینترنت هرچی میگردم جواب کاملی پیدا نمیکنم اگه ممکنه بهم کمک کنین و توضیح بدین چطوری باید این کارو انجام بدم

 11. سلام وقت بخیر من پسورد ادمین فراموش کردن چطوری میتون پسوردم از هاست پیدا کنم پسورد قیمت ادمین رو ممنون میشم کمک کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. توسط phpmyadmin به دیتابیس خود متصل شوید. سپس برروی جول config کلیک کنید.سپی برروی دکمه edit کلیک کنید. از طریق ستون config_admin_password پسورد را تغییر دهید

 12. تنظیمات ارسال ایمیل چجوریه؟ هرچی تنظیم میکنم ،ارسال نمیشه.
  حتما باید ایمیل هاست باشه؟ یا یاهو و جی میل هم باشه میشه؟
  callback از کجا تغییر بدم که به صفحه مشخصات کارت بره؟

  • مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. باید تابع phpmail روی هاست شما فعال باشد. علاوه بر آن باید پلاگین “ارسال اطلاعات خرید به ایمیل کاربر” نیز بروی فریر نصب شود. برای callback نیز باید تغییرات در ماژول بانکی انجام شود. در مورد جیمیل یا یاهو می توانند به عنوان آدرس ایمیل ارسال کننده قرار بگیرند ولی ارسال اصلی توسط تابع phpmail هاست انجام می شود

 13. سلام من نصب کردم ولی هنگام ورود به مدیریت مشکل داره . میگه نام کاربری اشتباه است ولی من مطمعنم که درسته لطفا بگین مشکل از کجاست؟

 14. سلام خسته نباشید منم مشکل این دوست عزیز و دارد نمی تونم وارد پنل کاربریم بشم از نام کاربری و رمز عبور ایراد میگیره میشه مشکل منم حل کنید ممنون میشم

 15. سلام من وب فریرم خود به خود پاک شده هرکاریم میکنم نصی نمیشه چکار کنم؟ مرسی اگر راهنماییم کنید

 16. سلام
  دوستانی که مشکل فراموشی رمز عبور ورود به سایتو دارند از این روش استفاده کنند :

  دیتابیس freer رو باز کنید . جدول config و بعد config_admin_password رو ویرایش کنید و این کد رو بجاش بنویسید

  ۸۲۷ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b

  وذخیره کنید . حالا پسورد شما ۱۲۳۴۵ شده در اسکریپت

 17. باسلام
  چرا این ارور رو میده ((اطلاعات اتصال به پایگاه داده درست نیست.)) اطلاعات دیتابیس هم درست وارد کردم نمیدونم چرا این ارور رو میده

 18. با سلام
  مشکلی که دارم اینه که بعد از نصب اسکریپت و تنظیمات درگاه میهن پال قادر به متصل شدن به درگاه نیستم Virtual Freer
  اروری که میده اینه
  Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/u967983102/public_html/pay/index.php on line 65
  سپاس

 19. سلام. آفا من هر کاری می کنم واسه نصب میگه : اطلاعات اتصال به پایگاه داده درست نیست. دوست عزیز مونم همین مشکل رو داشتن ولی شما که پاسخ دادین منظورتونو نگرفنم خواهش می کنم واضح تو ضیح بدین ممنون.

 20. عزیز از آموزش تون خیلی خیلی ممنون.
  من مشکل در ورود به مدیریت داشتم که با آموزش شما حل شد
  علی یارت

 21. با سلام
  دوست عزیز خواهشا منم هر کاری میکنم هر روشی رو بگی امتحان کردم هر یوزر نیم پسوردی و نامی رو که بهش مربوط میشه رو امتحان کردم اما هنوز میزنه
  اطلاعات اتصال به پایگاه داده درست نیست.
  من اینو چکارش کنم ؟
  آخه مگه نام و نام کاربری و پسورد میشه چیزی خارج از اونی باشه که من دادم ؟
  لطفا راهنمایی کنید مرسی

 22. سلام میشه بگین اطلاعات پسورد کجا ذخیره میشه من نصب کردم ولی الان میگه پسورد یا نام کاربری درست نمی باشد ولی من میدونم پسورد همونه بازم قبول نمیکنه
  میشه کمک کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. وارد کنترل پنل هاست خود شوید و توسط phpmyadmin به دیتابیس خود متصل شوید. سپس روی دیتابیس خود از کادر کناری آن کلیک کرده و جدول configرا انتخاب کنید و سپس گزینه edit را انتخاب کنید. سپس فیلدگزینه MD5 را از روبروی فیلد config_admin_password انتخاب کنید و سپس پسورد جدید را وارد کنید و برروی دکمه Go کلیک کنید.

 23. من این اسکریپت رو رو ساب دامین هاستم نصب کردم … بدون هیچ مشکلی نصب شد …

  حالا وقتی می خوام کارت رو بزارم واسه فروش … سه فیلد از من می خواد.. فیلد اول دوم و سوم …
  کارت شارژ یه پین بیشتر نداره … چطور اونها رو پر کنم… من پین رو داخل هر سه فیلد گذاشتم آزمایشی خودم خریدمش … چیزی برای خریدار نمایش داده نشد …

 24. سلام
  این فریر منو کلافه کرد
  قسمت نصبش اطلاعات اتصال به پایگاه داده درست نیست. هر کاریم کردم نمیشه
  میشه لطفا به ایدی همین ایمیلم پیام بدید ؟ من اکثرا انلاینم
  ممنون

 25. اگر راجع به اضافه کردن محصولات و تنظیماتش هم توضیح بدین ممنون میشم
  با تشکر

 26. سلام. آموزشتون عالی بود. بدون برخوردن به حتی ۱ مشکل، اسکریپت رو نصب کردم روی هاست. فقط یه سوال دارم. چطوری باید توی قالب اسکریپت تغییرات ایجاد کنم؟ میخوام یه بنر بذارم بالای سایتم. باید چطوطری بذارم؟ بنر رو تو کدوم فایل از فایل منیجر سی پنل هاستم آپلود کنم؟ بنر با فرمت گیف

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این تغییرات بستگی به طراحی قالب دارد. اگر مسلط به مباحث html و css باشید براحتی می توانید تغییرات را اعمال کنید. در غیر اینصورت توضیحات کوتاه ما د راینجا کافی نم یتواند باشد.

 27. سلام کلید رمز نگاریم گم کردم چطوری میتونم کلید رمزنگاریم رو ریست کنم ممنون میشم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   در پوشه روت هاستتان وارد پوشه include شوید و داخل فایل configuration.php سطر ‘salt’ را پیدا کنید. مقدار این سطر همان کلید رمزنگاری شماست. می توانید آن را تغییر دهید.

 28. با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  آموزش عالی بود. فقط من چطوری میتونم زیر کادر های ایمیل و شماره تلفن، خودم چند تا کادر دیگه اضاف کنم؟ مثلا نحوه ی آشنایی شما با سایت، یا کد تخفیف و…
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

 29. سلام
  من از Virtual Freerبرای سایتم استفاده میکنم.موقعی که مشتری کارت خرید میکنه پول به حساب من میاد ولی بعدش که باید اطلاعات کارت برای خریدار بره این امر صورت نمیگیره و پیغم میده که فایل callback.php و جود ندارد.در صورتی که این فایل درون هاست وجود دارد.من دوباره Virtual Freer را نصب کردم اما بعد از ۸ روز همین مشکل برایم پیش آمد.با پشتیبانی هاست که تماس گرفتم گفتند هیچ مشکلی نداری.اینم عکسی که بعد از خرید کارت برای فروشنده نمایش میده.لطفا راهنمایی کنید

 30. سلام اگر کسی می تونه بنده رو راهنمایی کنه اعصابم بهم ریخه

  هنگام نصب فروشگاه با این ارورها برخورد می کنم درصورتی که قبلا که سایت داشتم به هیچ عنوان این مشکلان نبود

  Notice: Undefined variable: config in /home/ostad/public_html/include/startSmarty.php on line 18

  Notice: Undefined variable: post in /home/ostad/public_html/index.php on line 17

  Notice: Undefined variable: db in /home/ostad/public_html/index.php on line 203

  Fatal error: Call to a member function fetchAll() on a non-object in /home/ostad/public_html/index.php on line 203

 31. سلام من تمام مراحل را درست رفته ام ولی می گوید:{{اطلاعات اتصال به پایگاه داده درست نیست}} کمکم کنید….تورو به خدا

 32. چه جوری می تونم فیلد هایی علاوه بر ایمیل و شماره همراه بسازم که تو دیتا بیس ذخیره شه ؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   نیاز به ساخت جدول در دیتابیس، تغییرات در سورس و… دارد. پاسخ کامل خود را با مطرح کردن سؤال در انجمنهای مربوط به فریر پیدا خواهید کرد.
   موفق باشید

 33. سلام. نحو نصب Virtual Freer در هاست xzn رو بگین

 34. مرکز آموزش وب ثمین
  مرکز آموزش وب ثمین

  سلام. با هاستینگ خود تماس بگیرید

 35. حسین توفیقی آذر

  با سلام و عرض ادب.بنده اسکریپت فریر را در سی پنل هاست لینوکس نصب کردم.وقتی به مدیریت سایت میروم و اطلاعات خود را وارد میکنم میگه نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است در صورتی که درست و صحیح هست وجالب اینکه این اسکریپت فریر درهاستهای رایگان درست اجرا میشود و به مدیریت وارد میشود اما در هاست لینوکس دچار مشکل میشودخیلی از افراد نیز همین مشکل را در سایتهای دیگری مطرح نموده اند.اسکریپت را در روت یا ریشه هاست هم امتحان کردم اما درست نشد.هم چنین بکاپ هاست رایگان را نیز در هاست لینوکس نصب کردم باز مشکل داشت.خیلی از افراد در قسمت ورود به مدیریت مشکل دارند.آیا محدودیتهایی از طرف هاست اعمال شده است؟ممنون میشوم اسکریپت سالم و بدون مشکل اون رو قرار بدین یا راهنمایی لازم رو در این مورد برای ایمیل بنده ارسال نمایید.با تشکرروز خوش یاعلی

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. دلیل این مشکل این است که وقتی نسخه ۱.۵۸ آن را روی سی پنل آپلود می کنید آنتی ویروس سرور آن را آلوده تشخیص می دهد. پیشنهاد می شود نسخه ۱٫۵۷ آن را دانلود ونصب کنید. مشکلی نخواهید داشت. موفق باشید

 36. با سلام از راهنمایی خوبتون ممنون هستم فروشگاه راه انداختم روش قالب هم نصب کردم فقط یه نکته که هیچ جا براش جوابی پیدا نکردم این بود که میخوام صفحات جداگانه به سایتم اضافه کنم مثلا قسمت اموزش یا هر چیز دیگه ای به قول معروف custom page میخوام بشه چطوری انجام بدم لطفا راهنمایی کنید

 37. سلام
  وقت بخیر
  خواهشا کمک کنید.
  من همه موارد رو انجام دادم اما موقع ورود به پنل مدیریت با اینکه رمز و کاربری رو درست میزنم میگه اشتباه.
  الان باید چیکار کنم؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر اطلاعات را درست وارد می کنید که باید وارد شود. درغیر اینصورت حتما اشتباه وارد می کنید در نتیجه یکبار از اول نصب و اطلاعاتی که در زمان نصب وارد می کنید ( از جمله کلید امنیتی) را ذخیره کنید. البته می توان از طریق دیتابیس اطلاعات را تغییر داد اما چون نیاز به تخصص دارد بهتر است شما از اول نصب کنید. موفق باشید

 38. سلام
  خطای نصب

  You don’t have permission to access /install/index.php on this server.
  Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. وارد کنترل پنل هاست شوید. سپس روی پوشه Install کلیک راست و گزینه change premission را انتخاب کنید و سطح دسترسی را برروی ۷۷۷ قرار دهید. موفق باشید

 39. من دیتایس ساختم. فایل های فریر ۱٫۵۸ رو هم بر روی هاست آپلود کردم.
  ولی وقتی می خواهم وارد پوشه Install بشم این پوشه رو برای من باز نمیکنه!
  http://s6.picofile.com/file/8256071492/errss.jpg
  خواهش میکنم کمک کنید
  چند ماهه میخوام این ماژول رو نصب کنم ولی موفق نیستم.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این خطا به دلیل تنظیمات در فایل htaccess هاست می باشد. این مورد را باید با شرکت هاستینگ خود مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنند. تشکر

 40. سلام.ایا امکان داره در هاستی که وردپرس اپلود شده.در پوشه ورد پرس این اسکریپ شارژ رو قرار داد؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. شما می توانید در یک ساب دایرکتوری ان را نصب کنید و به عنوان یک سایت یاز مجزا از آن استفاده کنید. ولی اگر منظور شما این است که آن را به عنوان ماژول وردپرس استفاده کنید پاسخ شما خیر می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

CAPTCHA

*


رفتن به بالا
قالب وردپرس
قالب وردپرس