خانه / سایت‌سازها / وردپرس / تنظیمات و مدیریت دیدگاه‌ها/کامنت‌ها در وردپرس
برای ثبت دامنه ( خرید دامنه ) و خرید هاست به سایت وب ثمین مراجعه کنید.

تنظیمات و مدیریت دیدگاه‌ها/کامنت‌ها در وردپرس

att_32 بازدید کننده گرامی برای خرید قالب وردپرس به فروشگاه قالب وردپرس ثمین مراجعه کنید.

وردپرس در اصل برای راه‌اندازی وبلاگ یا سایت‌هایی که نویسنده مایل به تعامل با بازدیدکنندگان باشد توسعه داده شده است. ساده‌ترین راه ارتباطی هم کامنت‌ها یا دیدگاه‌هایی است که بازدیدکنندگان درباره ی هر مطلب وب‌سایت می‌نویسند. اگرچه این امکان برای بیش‌تر وب‌سایت‌هایی شخصی و وبلاگ‌ها مطلوب است تعداد زیادی از سایت‌های تجاری احتمالاً تمایلی نخواهند داشت نظرات  شخصی بازدیدکننده‌های سایت درباره‌ی مطالبی که به قصد معرفی کسب و کارشان نوشته‌اند در پایین هر نوشته‌ای از سایت بدون هیچ کنترلی دیده شود.

به‌علاوه بسیاری هستند که از این امکان برای درج مطالب تبلیغاتی برای سایت‌های خود استفاده می‌کنند یا تنها قصدشان لینک گذاشتن است. در اصل خیلی از این‌ها حتا آدم هم نیستند بلکه برنامه‌های رایانه‌ای‌اند که کارشان تولید همین نوع محتواهاست.

دسته‌ی دیگری که ممکن است بخواهید از آن‌ها پرهیز کنید کسانی‌اند که بی‌پروایند یا در نوشته‌شان مراعات ادب را نمی‌کنند یا به هر دلیلی مایل نیستید نظرات‌شان را تحمل کنید. شما مالک سایت هستید و کسی نمی‌تواند در این مورد به شما ایرادی بگیرد. خوش‌بختانه وردپرس به شما امکانات خوبی برای کنترل دیدگاه‌ها می‌دهد.

در وردپرس فارسی از منوی دست راست پنل مدیریت ماوس را روی برگه‌ی «تنظیمات» بگیرید و گزینه‌ی «گفت‌گوها» را انتخاب کنید. صفحه‌‌ی گزینه‌های دیدگاه دیده می‌شود. بیش‌تر این تنظیمات واضحند. اما به شکل مختصر در مواردی که لازم است کمی توضیح می‌دهیم.

تنظیمات دیدگاه‌های وردپرس

: اگر می‌خواهید وبلاگ‌هایی که لینک‌شان را می‌گذارید از این موضوع مطلع شوند. بستگی به ترجیحات خودتان دارد. اگر مثلاً بدون رضایت کسی لینک فایل‌هایی را از روی سایتش برداشته‌اید و کاربران‌تان را تشویق به دانلود از روی سایت هدف می‌کنید احتمالاً دوست نخواهید داشت این فرد از قضیه باخبر شود. این تنظیم را می‌توانید فارغ از تنظیمات کلی بعداً برای هر نوشته جداگانه تغییر دهید.

: یک رابطه‌ی دوطرفه با فعال کردن این تنظیم ایجاد می‌شود. بازتاب‌ها/پینگ‌ها در بخش دیدگاه‌ها دیده خواهند شد. وقتی شما بازتاب دریافت می‌کنید یعنی فردی لینک مطلب شما را در وبلاگش گذاشته است. اگر هم شما لینک کسی را بگذارید وردپرس‌تان یک بازتاب برای او می فرستد یا او را پینگ می‌کند. ترجیحات شما در این گزینه هم مانند گزینه‌ی بالایی است. این تنظیم را می‌توانید فارغ از تنظیمات کلی بعداً برای هر نوشته جداگانه تغییر دهید.

کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند: اگر انجمن‌های گفت‌گو را دیده باشید در بیش تر این انجمن‌ها برای این‌که شما بتوانید مطلبی یا نظری را به اشتراک بگذارید باید ابتدا عضو شوید. اگر این گزینه را انتخاب کنید برای وردپرس هم تنها کاربران ثبت نام کرده‌ی سایت شما می‌توانند برای نوشته‌ها دیدگاه بگذارند.

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها: این گزینه هم مناسب سایت‌های پرمخاطبی است که مطالب‌شان بحث‌های داغی را در پی می‌آورد. می‌توانید تعیین کنید در هر صفحه چند کامنت دیده شود و صفحه‌ای که به طور پیش‌فرض نمایش داده می‌شود «اولین» کامنت‌ها باشد یا «آخرین». در کادر پایینی «نمایش دیدگاه‌های کهنه‌تر/تازه‌تر در هر صفحه» تعیین می‌کنید که منظور از اولین/آخرین چیست. مثلاً اگر تنظیمات شما به صورت «۵۰ نمایش دیدگاه‌های «تازه‌تر» در هر صفحه باشد. دیدگاه‌ها به ترتیب جدید به قدیم دیده می‌شوند و در اولین صفحه جدیدترین دیدگاه‌ها قرار می‌گیرند.

برایم نامه بفرستید: در صورت دریافت دیدگاه یا نیاز به تأیید شما به عنوان مدیر سایت بر دیدگاه ثبت شده به شما ایمیل زده می‌شود.

پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود: اگر خیال‌تان بابت محتوای کامنت‌هایی که دریافت می‌کنید راحت نیست یا دیدگاه‌های اسپم و تبلیغاتی زیاد می‌گیرید و ترجیح می‌دهید ابتدا دیدگاه‌ها را بررسی کنید گزینه‌ی «مدیر باید همواره دیدگاه‌ها را بپذیرد» را انتخاب کنید. در این حالت هیچ دیدگاهی تا زمانی که شما آن را «نپذیرید» نمایش داده نمی‌شود. گزینه‌ی بعدی «نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد» را اگر انتخاب کنید با یک بار تأیید شما برای هر فرد کامنت‌های بعدی وی بدون ضرورت به تأیید شما خدو به خود نمایش داده می‌شوند،‌ مثل این‌که شما با یک بار تأیید کامنت‌گذار را به لیست معتمدین افزوده‌اید.

بررسی دیدگاه: گزینه‌های این قسمت در صورتی به کارتان می‌آید که شما در بخش قبلی گزینه‌ی «مدیر باید همواره دیدگاه‌ها را بپذیرد» را انتخاب نکرده باشید. در این حالت شما می‌خواهید سیستم خود به خود دیدگاه‌ها را نمایش دهد و شما اگر مایل بودید بعداً آن‌ها را وارسی کنید؛ اما می‌خواهید تا حدودی احتمال نمایش دیدگاه‌ها نامربوط را کاهش دهید. مثلاً دیدگاه‌هایی که حاوی لینکند ممکن است محتوای تبلیغاتی داشته باشند یا خوانندگان سایت‌تان را به صفحه‌های وبی هدایت کنند که دوست نداشته باشید به نام شما تمام شود. منوط به بررسی و پذیرش مدیر کردن این دیدگاه‌ها قطعاً مفید خواهد بود.

هم‌چنین اگر به کلمه‌های خاصی حساسید یا در برخورد با آن‌ها احتیاط می‌کنید می‌توانید لیست این کلمه‌ها را در کادر پایین وارد کنید. در هر سطر یک کلمه بنویسید و به سر سطر بعد بروید. هر دیدگاهی که یکی از این کلمه‌ها را داشته باشد در انتظار بررسی شما خواهد ماند و تا زمانی که آن را نپذیرید نمایش داده نمی‌شود.

سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها: در این کادر لیست کلمه‌هایی را بنویسید که مایلید هر کامنتی که این عبارت‌ها در آن آمده باشد بدون این‌که به شما زحمت بررسی داده شود به عنوان اسپم نشانه‌گذاری شود و شانس نمایش پیدا نکند.

نیم‌رخ‌ها: تصاویر بندانگشتی‌یی هستند که کنار نام کامنت‌گذار دیده می‌شوند. می‌توانید از این بخش نمایش این تصاویر را فعال یا غیرفعال کنید، در زیبایی بخش کامنت‌ها و سریع شناختن افرادی که از خودشان پروفایل دارند تأثیر دارد. رتبه‌بندی را بر روی G بگذارید.

مدیریت دیدگاه‌ها

شما می‌توانید آخرین وضعیت دیدگاه‌های خود را در نوار کناری سمت راست پنل مدیریت وردپرس از منوی «دیدگاه‌ها» انجام دهید. اگر بررسی دیدگاه‌ها را فعال کرده باشید و همه یا برخی از دیدگاه‌ها نیاز به تأیید شما داشته باشند می‌توانید از این‌جا این کارها را مدیریت کنید.

بررسی دیدگاه‌های خوانندگان در وردپرس

فهرست همه‌ی دیدگاه‌های تاریخ سایت‌تان را مگر آن‌که آن‌ها را حذف کرده باشید در این‌جا می‌بینید. صفحه‌ی مدیریت «دیدگاه‌ها» در بالا یک منو از دست‌بندی‌های دیدگاه‌های شما دارد: همه، در انتظار بررسی، تأیید شده، جفنگ، زباله‌دان که به همراه تعداد هر دسته نشان داده می‌شود. عنوان هر دسته تقریباً‌ واضح است. دسته‌ی جفنگ کامنت‌های «اسپم‌‌» هستند و دسته‌ی «زباله‌دان» کامنت‌هایی که می‌خواسته‌اید حذف کنید. می‌توانید محتوای این دو بخش را پس از بررسی و اطمینان از درستی قرار گرفتن کامنت‌ها در این دسته‌ها پاک کنید. برای این کار روی دکمه‌های «خالی کردن زباله‌دان» یا «خالی کردن جفنگ» کلیک کنید.

حذف همیشگی کامنت‌های جفنگ

همان طور که در شکل بالا مشخص است شما می‌توانید چندین کامنت را با هم تیک بزنید و از طریق «کارهای دسته‌جمعی» با هم حذف کنید یا از دسته‌ی «جفنگ» خارج کنید. برای هر کامنت می‌توانید جداگانه نیز تصمیم بگیرید در هر دسته‌ای از کامنت‌ها که باشید اگر ماوس را روی یک دیدگاه ببرید گزینه‌های مربوط به آن کامنت را می‌توانید در پایین کامنت ببینید. مثلاً در دسته‌ی «در انتظار بررسی» که دیدگاه‌های متعلق به آن با رنگ پس‌زمینه‌ی سرخ مشخص می‌شوند شما می‌توانید هر دیدگاه را از این طریق بپذیرید، به آن پاسخ دهید، ویرایشش کنید یا به دسته‌های جفنگ یا زباله‌دان منتقلش کنید.

مدیریت دیدگاه‌های در انتظار بررسی

ویرایش به شما امکان اصلاح ایراداتی را می‌دهد که باعث شده یک دیدگاه در لیست انتظار قرار بگیرد. پس از ویرایش دکمه‌ی «به‌روزرسانی دیدگاه‌» را می‌زنید و آن را در صورت رفع مشکل «می‌پذیرید».

در صورتی که بخواهید به دیدگاهی «پاسخ» بدهید روی «پاسخ دادن» کلیک می‌کنید، جواب‌تان را تایپ می‌کنید و در پایان دکمه‌ی «تأیید و پاسخ» را می‌زنید تا دیدگاه به همراه پاسخ شما نمایش داده شوند.

کارهای دسته‌جمعی اعمالی است که می‌توانید روی چند دیدگاه با هم انجام دهید: آن‌ها را با هم تأیید کنید، یا با هم به پوشه‌ی جفنگ یا به زباله‌دادن بفرستید. اما نمی‌توانید با هم به چند کامنت یک جواب بدهید.

اگر شما دریافت «بازتاب» را فعال کرده باشید می‌توانید از منوی «نمایش همه‌ی گونه‌های دیدگاه‌ها» تعیین کنید که بازتاب‌ها/پینگ‌ها یا دیدگاه‌هایی که بازدیدکنندگان فرستاده‌اند با هم یا جدا نشان داده شوند. دکمه‌ی «صافی» آن‌ها را از هم جدا می‌کند.

جدا کردن بازتاب‌ها و دیدگاه‌ها

در گوشه‌ی دست چپ کادری برای جست‌جو عبارتی خاص در میان دیدگاه‌ها نیز وجود دارد.

وقتی وارد پنل مدیریت وردپرس خود می‌شوید در همان صفحه‌ی پیش‌خوان جدیدترین دیدگاه‌های خود را می‌توانید ببینید. هم‌چنین در نوار کار بالای پنل مدیریت یکی از کاراکترها که به شکل حباب نقل قول است تعداد کامنت‌های در انتظار بررسی شما را نشان می‌دهد.

مشاهده‌ی وضعیت دیدگاه‌ها

att_32 جهت دانلود ۳۶ قالب رایگان وردپرس بصورت یکجا برروی لینک روبرو کلیک کنید: ۳۶ قالب رایگان وردپرس
att_32 بازدید کننده گرامی برای خرید قالب وردپرس به فروشگاه قالب وردپرس ثمین مراجعه کنید.
کانال تلگرام وب ثمین

درباره مرکز آموزش وب ثمین

مرکز آموزش وب ثمین

۶۱ نظر

 1. سلام
  من توی ورد پرسم یه عالمه کامنت بی مورد گرفتم که دائم هم داره اضافه میشه
  تعدادشون خیلی زیاده و نمیشه همه رو با هم پاک کرد
  باید دونه دونه پاک کنم که خیلی وقت گیره
  چه جوری میشه از شرهمش با هم خلاص شد ؟ اگه ممکنه راهنماییم کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. آیا افزونه SI CAPTCHA Anti-Spam را بر روی وردپرس خود نصب کرده اید؟ اگر این افزونه را نصب کنید پایین صفحه Comment وردپرس حروف کپچا ظاهر می شود و باعث کاهش comment های اسپم می شود. البته شما می توانید افزونه اکیسمت را نیز فعال کنید. بعد از فعال سازی باید حساب اکیسمت خود را فعال کنید.
   برای حذف آنها نیز ابتدا وار دصفحه دیدگاهها شوید و checkbox کنار عبارت “نام نویسنده” را انتخاب کنید. بعد از انتخاب مشاهده خواهید کرد که تمامی دیدگاهها انتخاب شده است. حالا از کادر بالا، عبارت “انتقال به زباله دان” را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “اجرا” کلیک کنید.

 2. سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون

 3. عالی بود
  بسیار جامع و کاربردی
  موفق باشید

 4. اگه بخوایم برای برگه ای خاص دیدگاه نداشته باشه باید چیکار کنیم؟

 5. سلام دوست عزیز ممنون از مطلب خوبتون
  چطور میتونم قسمت دیدگاه خودمو از نظر گرافیکی شبیه سایت شما درست کنم ؟؟

 6. سلام من دیدگاه رو غیر فعال کردم حالا اگر بخوام “دیدگاه‌ها خاموش” و” دیدگاه بسته شده است .” رو حذف کنم باید چیکار کنم؟

 7. سلام
  مشکلی برای سایت من پیش اومده . در بخش نظرات کادری که باید کاربر کد کپچا را وارد کند محو شده. در واقع کد دیده می شود اما کاربر نمی داند که کجا باید کد را وارد کند البته اگر زیر مستطیل کد دیده شده کلیلک کند می تواند بنویسد ولی نمی دانم چرا کادر دیده نمی شود.
  با سپاس٫

 8. سلام من اون جور که به دوستمون گفتین تیک دیدگاه برگه ها رو برداشتم ولی باز هم دیدگاه ها تو برگه هام هست

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر برداشتید نباید نمایش داده شود. برای تست لطفاً یک قالب دیگر انتخاب کنید و بررسی کنید دوباره نمایش داده می شود یا خیر. اگر دوباره نمایش داده شد اطلاعات ورود به پنل وردپرس را در همین بخش قرار دهید تا بررسی شود

 9. سلام من تنظیمات دیدگاه ها رو آزاد و بدون تایید قرار دادم اما دیدگاه کاربران نمایش داده نمیشه اما دیدگاه خودم به عنوان مدیر نمایش داده میشه……..ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. از منوی سمت راست از بخش تنظیمات و سپس گفت و گوها تیک گزینه “دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تایید شوند” بردارید و آن را ذخیره کنید

 10. سلام و خسته نباشید..
  سیستم من وردپرسه. هرکی تو هر پستی کامنت میذاره همش میره تو کامنت یک پست دیگه و پس از تایید هم نشون داده نمیشه. مشکل از کجاست؟؟
  با تشکر

 11. سلام و خسته نباشید
  واقعا مطالب خوبی دارید.
  اگر به سؤال من پاسخ دهید ممنون میشوم.
  پیشتر از این، در سایت من، اگر کسی میخواست به کامنت کسی پاسخ دهد، با کلیک بر روی پاسخ دادن، کادر نوشتن کامنت ظاهر میشد و کاربر میتوانست کامنت خود را بنویسد.
  اما جدیدا با کلیک بر روی پاسخ دهید، صفحه دوباره لود میشود و نشانگر در آغاز صفحه قرار میگیرد و کاربر باید دنبال محل نوشتن کامنتش بگردد تا بتواند کامنت دهد.
  مشکل چیست؟
  ممنون از راهنماییهای جامع و کاملتون

 12. سلام من می خواهم برای سایت فردی با ورد پرس دیدگاه بگذارم اما این نواری که در شکل است من ندارد دیگران دید گاه گذاشته اند ولی من نمی توانم

 13. عالی بود . دستتون درد نکنه

 14. من برای افرادی که فالو شون کردم نمیتونم کامنت بزارم و مینویسه ناموفق لطفا راهنماایی کنید.ممنون

 15. سلام مطلب خوبی بود ممنون

 16. سلام می خواهم پس از عضویت کاربر و ارسال کامنت ، کامنتش بدون تایید در سایت درج شود اما در صورت عدم عضویت کامنت باید مورد تایید قرار بگیرد . ممکن است مرا راهنمایی کنید؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. به صورت عادی در وردپرس چنین کاری ممکن نیست. باید به دنبال افزونه مدیریت دیدگاه مناسب بگردید. افزونه خاصی که این ویژگی را داشته باشد در حال حاضر به ذهن ما نمی رسد.

 17. سلام من توی وب سایتم که با وردپرس طراحی شده دیدگاه ها رو که فعال می کنم زیرش یه تیکه کد اچ تی ا م میاره نمیخوام اون رو نشون بده چیکار کنم؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 18. سلام سایت خیلی خوبی دارید.

 19. خیلی عالی بود

 20. با سلام،من تازه سایتم رو راه اندازی کردم و از وردپرس استفاده می کنم و ازش راضیم اما یه مشکلی داره و وقتی روی آیکون دیدگاهی بنویسید کلیک میکنم مینویسه برگه پیدا نشد. به نطرتون باید چی کارکنم درس شه؟

 21. با سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من تو نظارتم بعد ارسال نوشته پینگ ارسال میشه باید اون ها رو پاک کنم یا نه ؟
  ممنون میشم جوابمو به ایملم ارسال کنید با تشکر

 22. »منون برای مطلب جذابتون

 23. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من یه سوال ضروری و مهم داشتم ممنون میشم جواب بدین ، راستش من تو یه وبلاگی اشتباهی در کادر وبسایت/وبلاگ ایمیلمو وارد کردم و الآن ایمیلم در بخش نظرات نمایش داده شده و من با وجود اینکه در بخش نظرات نظر خصوصی ای با در خواست حذف کامتم داده ام ولی نتیجه ای حاصل نشد من خیلی اصرار دارم زودتر نظرم پاک شود بنظرتان چکار میتوانم بکنم؟آیا خودم میتوانم نظر داده شده ام را حذف کنم؟تاریخ آخرین بروز رسانی وبلاگ سال ۹۲است آیا ممکن است آن وبلاگ مدیری نداشته باشد آیا مدیر به آن سرنزند ؟خواهش میکنم راهنماییم کنین چگونه نظرم رو حذف کنم ؟!خیلی برایم مهم است ؛ ممنون میشم زودتر جواب بدین

 24. با تشکر از پاسختون،ببخشید فقط یه سوال دیگه اینکه آیا وقتی تاریخ آخرین بروزرسانی سایت سال ۹۲ است این به این معنی است که مدیر وبلاگ دوسال است به وبلاگش سرنزده ؟!اگر چنین است اگر چنین است چطور وبلاگش بعد این همه مدت حدف نشده؟!

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. بله احتمالا آخرین تاریخی است که توسط صاحب وبلاگ بروز رسانی انجام شده است. اینکه وبلاگ چه مدت بعد از عدم فعالیت حذف شود مربوط به سیاست های وبلاگدهی می باشد. موفق باشید

 25. سلام. مدیر یه سایتی منو مدیر کرده و کارهاش رو به من سپرده اما وقتی میرم تو بخش دیدگاه ها کنار هیچ کدومشون اون مربع رو نذاشته! حالا چطوری تاییدشون کنم؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. حتما به شما مجوز تایید دیدگاه را نداند. باید این مورد را با مدیر همان سایت مطرح کنید تا سطح دسترسی شما را برای تایید دیدگاه مجاز کنند. موفق باشید

 26. ممنون که راهنماییم کردید ❤️

 27. سلام خسته نباشید…
  خواهش میکنم جواب سوالمو بدید…ممنون…
  من تو یه سایت عضوم و از وردپرس استفاده میکنن دیروز که رفتم کامنت بذارم دیدم با اکانت من کامنت گذاشته شده…کامنتی که من نذاشتم…ایمیلمم دست کسی نیست که بخواد با ایمیلم وارد بشه و جای من نظر بده…چرا چنین اتفاقی افتاده؟ چجوری ممکنه این مشکل پیش بیاد؟
  میشه لطفا جواب بدید وقتی مشکلو به مدیر سایت گفتم منو متهم کرد و گفت خودت کامنت گذاشتی داری میزنی زیرش…در صورتی که من واقعا کامنت نذاشتم…
  خیلی برام مهمه جوابتون ممنون میشم اگه جوابمو بدید

 28. ممنون که سوالمو دیدید و جواب دادید
  بله و با حساب کاربری من اونجا یه کامنت بود، همین حساب کاربریی که باهاش الان از شما سوال میپرسم…
  بازم ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. با توجه به این که برای قراردادن دیدگاه نیاز به ثبت نام و ورود به سایت می باشد در نتیجه شخصی به حساب شما دسترسی دارد. وارد آن سایت شوید و رمز خود را تغییر دهید. متاسفانه کار دیگری نمی شود انجام داد

 29. ممنون از پاسختون و ممنون از وقتی که گذاشتین

 30. ببخشید فقط یه سوال دیگه اون کامنتو وقتی من نذاشتم چجوری تونستم ببینمش؟ چون هنوز تایید نشده بود…
  دیدن کامنت تایید نشده به ایمیل بستگی داره یا به آی پی؟چون با ایمیل من بود تونستم قبل از تایید شدن ببینمش؟
  بازم ممنون

 31. با تشکر از وب سایت خوبتان بسیار به دردمان خورد.

 32. ممنون اززحماتتون

 33. خیلی خوب بود

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

CAPTCHA

*


رفتن به بالا
قالب وردپرس
قالب وردپرس