خانه / دامنه / آموزشها / تبدیل وبلاگ به وب سایت
برای ثبت دامنه ( خرید دامنه ) و خرید هاست به سایت وب ثمین مراجعه کنید.

تبدیل وبلاگ به وب سایت

att_32 بازدید کننده گرامی برای خرید دامنه جهت تبدیل وبلاگ به سایت به صفحه ثبت دامنه مراجعه کنید.

 معمولاً وبلاگ‌نویسان کارشان را با سرویس‌های وبلاگ‌نویسی رایگان شروع می کنند. این سرویس‌ها یک فضای هاست رایگان، یک محیط ویرایش‌گر برای نوشتن مطالب وبلاگ، و یک نام وبلاگ در اختیار کاربر می‌گذارند. نام وبلاگ به شکل زیردامنه‌ یا ساب‌دومینی از نام سرویس وبلاگ‌نویسی به عنوان آدرس وبلاگ شناخته خواهد شد.

بسیاری از وبلاگ‌نویس‌ها مایلند ضمن استفاده از محیط وبلاگ‌نویسی‌یی که به آن عادت کرده‌اند صاحب یک نام دامنه‌ی اختصاصی برای وبلاگ خود باشند. این نام اختصاصی هم اعتبار بیش‌تری به وبلاگ آن‌ها می‌دهد و هم معرفی و جست‌جوی آن را آسان‌تر می‌کند. خبر خوب این است که این کار ممکن است. هر وبلاگ‌نویسی می‌تواند دامنه‌ای را که برای نام وبلاگش می‌پسندد و با پسوند مورد علاقه‌اش (به شرط این‌که آن نام دامنه با پسوند مورد نظر قبلاً ثبت نشده باشد) به نام خود ثبت کند.

برای این کار لازم نیست هیچ هزینه‌ای برای فضای هاست پرداخته شود. وبلاگ‌نویس از قبل فضای هاست قابل‌قبولی را از سرویس بلاگینگ خود در اختیار دارد. حتی ممکن است بتوان نام دامنه را نیز به رایگان ثبت کرد. تا همین اواخر در سایت‌های فارسی مطالبی درباره‌ی تبدیل رایگان وبلاگ به وب‌سایت رایج بود. البته که هیچ چیزی واقعاً رایگان نیست، اما تنها راه این کار یافتن پسوند دامنه‌ای است که ثبت نام دامنه روی آن رایگان باشد.

ظاهراً هم چنین پسوند دامنه‌ای وجود دارد: tk. پسوند دامنه‌ی کشوری توکلائو که منطقه‌ای است در جنوب اقیانوس آرام با ۱۴۰۰ نفر جمعیت و وابسته به نیوزیلند. این دامنه‌ها را می‌توان به طور رایگان در اختیار گرفت و روی وبلاگ مورد نظر ری‌دایرکت کرد. اما اگر وبلاگ مربوط  حتی به طور موقت از دست‌رس خارج شود، یا تشخیص داده شود که مطالب آن نامناسب است، یا حداقلی از فعالیت برای مدت ۹۰ روز روی دامنه‌ی رایگان مشاهده نشود این دامنه به جای وبلاگ مورد نظر به یک صفحه‌ی تبلیغ ری‌دایرکت می‌شود.  در واقع هم شما مالک دامنه نیستید و تنها وبلاگ شما به صورت یک فریم موقتاً در دامنه‌ی tk. مورد استفاده نمایش داده می‌شود. تا مدت‌ها دامنه‌هایی که با پسوند tk. ثبت می‌شدند به استفاده برای فعالیت‌های آنلاین غیرقانونی معروف بودند و این برای اعتبار وبلاگ -که احتمالاً هدف اولیه‌ی تبدیل ساب‌دومین به دامنه‌ی اختصاصی بوده- در تناقض بود. بعد از مدتی هم که دست‌رس به وب‌سایت ثبت‌کننده‌ی این دامنه‌ها در ایران مسدود گردید.

اما راه منطقی و درست تبدیل وبلاگ به سایت این است که یک دامنه به نام خودتان ثبت کنید. چنان‌که گفتیم شما نیازی به ثبت فضای هاست ندارید. پس از تأیید مراحل ثبت دامنه کافی است DNS دامنه‌تان را روی نیم سرورهای سرویس وبلاگ‌نویسی مورد استفاده‌تان تنظیم کنید. در این صورت بازدیدکنندگان شما به جای مشاهده‌ی آدرس طولانی قبلی آدرس جدید شما را خواهند دید و نام سرویس وبلاگ‌نویسی از آدرس وبلاگ شما حذف می‌شود. این کار چند فرصت تازه در اختیار شما می‌گذارد:

– شما یک دامنه به نام خودتان دارید که رتبه‌بندی می‌شود، در آمارها دیده می‌شود و  حتی می‌تواند منبع  درآمدی برایتان باشد، بدون این‌که هزینه‌ی هاست پرداخته باشید.

– شما می‌توانید هر زمان که خواستید سرویس وبلاگ‌نویسی‌تان را تغییر دهید نام دامنه‌تان را روی هر سرویس وبلاگ‌نویسی دیگری نیز به همین ترتیب تنظیم کنید. کاربران شما را با نام دامنه‌تان می‌شاسند و شما به هیچ سرویس بلاگینگی مقید نیستید.

– شما می‌توانید در صورت تمایل یک فضای هاست برای خود تهیه کنید و با نصب سیستم مدیریت محتوا یا وبلاگ‌نویسی مطلوب خود (بهترین مثال وردپرس است) یک وبلاگ/وبسایت کاملاً مستقل داشته باشید.

– دامنه‌ای که ثبت کرده‌اید تا پایان دوره‌ی ثبت در اختیار شماست؛ چه از آن استفاده کنید و چه نکنید. شما دقیقاً می‌دانید کی باید دامنه‌تان را دوباره تمدید کنید و کسی نمی‌تواند آن را از دست‌تان بیرون بکشد.

–  حتی برای تنوع می‌توانید بیش از یک دامنه ثبت کنید و همه را به وبلاگ‌تان متصل کنید.

– نام قبلی وبلاگ شما در سرویس بلاگینگ مورد استفاده‌تان هم‌چنان در دست‌رس و قابل استفاده است. بازدیدکنندگان چه از نام قدیم و چه از نام جدید وبلاگ شما استفاده کنند می‌توانند به آن دست‌رس پیدا کنند.

به صرفه‌ترین انتخاب شما بعد از دامنه‌ی رایگان ثبت دامنه‌ های ملی (با پسوند ir.) است. این دامنه‌ها خوش‌بختانه قیمت مناسبی دارند و در بین کاربران داخل کشور محبوبیت زیادی هم دارند. انتخاب بعدی شما می‌تواند دامنه‌های عمومی معروفی مانند com. یا net. یا info. باشد. این دامنه‌ها شناخته شده‌اند و به وبلاگ شما وجهه‌ی بین‌المللی هم می‌دهند. هزینه‌ی آن‌ها هم برای ثبت یک‌ساله چندان بالا نیست.

تنظیم DNS

برای تغییر تنظیمات DNS کافی است پس از خرید دامنه وارد پنل کاربری دامنه‌ی خود که شرکت ثبت دامنه در اختیارتان گذاشته شوید و نیم سرورها را به نیم سرورهای سیستم بلاگینگ مورد نظرتان تغییر دهید. هم‌چنین در سرویس وبلاگ‌ساز باید بخش مربوط به امکان اتصال دامنه به وبلاگ را پیدا کنید و مشخصات دامنه‌تان را در آن وارد کنید. نیم سرورهای مشهورترین سرویس‌های وبلاگ‌نویسی به شرح زیر است.

تنظیمات دامنه برای تبدیل وبلاگ‌های بلاگفا (blogfa) به وب‌سایت:

در بخش مدیریت وبلاگ  در منوی «امکانات» گزینه‌ی «دیگر امکانات…» را و از آن‌جا «اتصال دامنه به وبلاگ» را انتخاب کنید. نام دامنه و مشخصات مالک آن را -که احتمالاً خودتان هستید- وارد کنید.

نیم‌سرورهای زیر را باید در پنل کاربری دامنه تنظیم کنید:

NS20.OURIRAN.NET
NS21.OURIRAN.NET

* برای اطلاع کامل از نحوه اتصال دامنه به وبلاگ در سیستم وبلاگدهی بلاگفا مطلب نحوه اتصال دامنه به وبلاگ را مطالعه کنید.

تنظیمات دامنه برای تبدیل وبلاگ‌های میهن بلاگ (mihanblog) به وب‌سایت:

در پنل وبلاگ‌تان در قسمت «دامین» گزینه‌ی «اتصال» را انتخاب کنید و نام دامنه‌تان را وارد کنید.

نیم‌سرورهای زیر را باید در پنل کاربری دامنه تنظیم کنید:

NS3.MIHANBLOG.COM
NS4.MIHANBLOG.COM

تبدیل وبلاگ‌های پرشین بلاگ  (persianblog) به وب‌سایت:

برای تبدیل وبلاگ به وب‌سایت در پرشین بلاگ باید علاوه بر خرید دامنه هاست هم خریداری کنید. پرشین بلاگ این امکان را به شما نمی‌دهد که نام دامنه‌ای را به ساب‌دومین پرشین بلاگ متصل کنید. شما فقط از پنل پرشین بلاگ برای نوشتن مطالب استفاده می‌کنید و سپس از طریق FTP آن‌ها را روی وب‌سایت/وبلاگ خود می‌فرستید. اگر شما هاست و دامنه هر دو را تهیه کرده‌اید چندان منطقی نیست مقید به پرشین بلاگ بمانید. بهتر است نرم‌افزار مدیریت وبلاگی مانند وردپرس را روی هاست‌تان نصب کنید و از آن رای وبلاگ‌نویسی استفاده کنید.

اگر هم‌چنان اصرار دارید از پنل پرشین بلاگ مطالب‌تان را ارسال کنید در بخش تنظیمات عمومی وبلاگ گزینه‌ی «اتصال وبلاگ به دامین شخصی» را انتخاب کنید و آدرس وب‌سایت و تنظیمات کاربری FTP ان را وارد کنید.

تبدیل وبلاگ‌های بلاگر(blogger) یا بلاگ اسپات (blogspot) به وب‌سایت:

وضعیت برای وبلاگ‌هایی که با بلاگر شرکت گوگل منتشر می‌شوند نیز همانند پرشین بلاگ است. برای اتصال دامنه‌تان به سرویس بلاگر باید در کنترل پنلی که شرکت هاستینگ در اختیارتان گذاشته A Record و CNAME را در تنظیمات DNS تغییر دهید.

CNAME: در تنظیمات زون‌های DNS خود یک زون رکورد (zone record) جدید از نوع CNAME ایجاد کنید. اگر قبلاً رکورد www دارید آن را پیش از ساخت رکورد CNAME حذف کنید. نام رکورد یا (در بعضی پنل‌ها Subdomain آن) را www انتخاب کنید. مقدار آن نیز باید ghs.google.com قرار دهید.

A Record (اختیاری – توصیه می‌شود):

اگر این تنظیم را انجام ندهید وقتی کاربری نام سایت شما را بدون www وارد می‌کند با پیغام خطا مواجه می‌شود و نمی‌تواند سایت‌تان را ببیند. اگر در لیست زون رکوردهایتان رکوردی از نوع A که نامی ندارد (در مواردی نام آن @ است) می‌بینید آن را حذف کنید. حالا یک رکورد جدید ایجاد کنید. نام رکورد (در بعضی پنل‌ها Subdomain آن) را خالی بگذارید یا (بسته به پنل‌تان) @ را انتخاب کنید. Type یا نوع رکورد باید A باشد و مقدار Host Name یا IP را باید یکی از IPهای ارایه شده توسط گوگل قرار دهید. از آن‌جا که این IPها چهار تا هستند این مرحله را باید ۴ بار و برای هر IP انجام دهید. در پایان چهار A Record با IPهای زیر خواهید داشت:

۲۱۶٫۲۳۹٫۳۲٫۲۱
۲۱۶٫۲۳۹٫۳۴٫۲۱
۲۱۶٫۲۳۹٫۳۶٫۲۱
۲۱۶٫۲۳۹٫۳۸٫۲۱

پس از این کار باید تنظیمات بلاگر خوذ را تغییر دهید. به پنل بلاگر خود وارد شوید و در تب «Settings» گزینه‌ی «Basic» را انتخاب کنید. در بخش «Publishing» روی لینک «Add a custom domain» و در کادر باز شده روی «Switch to advanced settings» کلیک کنید و نام دامنه‌تان را وارد کنید.

برخی پیش‌نهاد می‌کنند به جای خرید هاست پس از ثبت دامنه از سایت‌های واسط استفاده کنید. در این حالت تنظیمات CNAME و A Record را در سایت واسط انجام می‌دهید و سپس نیم سرورهایی را که از سایت واسط دریافت کرده‌اید در تنظیمات DNS در پنل کاربری دامنه‌تان وارد می‌کنید. قسمت تنظیمات در پنل بلاگر مثل قبل است. از جمله‌ی این سایت‌های واسط dnspark.com و zoneedit.com و incapsula.com را می‌توان نام برد.

تنظیمات دامنه برای تبدیل وبلاگ‌های رزبلاگ (rozblog) به وب‌سایت:

در پنل وبلاگ‌تان از برگه‌ی «تنظیمات» گزینه‌ی «اتصال دامنه به وبلاگ» را انتخاب کنید. مشخصات دامنه‌تان را (نام دامنه، مالک دامنه، تلفن، و آدرس ایمیل مالک دامنه را) در بخش «اتصال دامنه جدید» وارد کنید و روی دکمه‌ی «اتصال دامنه» کلیک کنید.

نیم‌سرورهای زیر را باید در پنل کاربری دامنه تنظیم کنید:

NS1.RZB.IR
NS2.RZB.IR

تآیید اتصال دامنه‌ی شما از طرف رزبلاگ ممکن است ت ۴۸ ساعت زمان ببرد. پس از تأیید اتصال فعال می‌گردد.

تنظیمات دامنه برای تبدیل وبلاگ‌های لوکس بلاگ (loxblog) به وب‌سایت:

 در پنل وبلاگ‌تان در قسمت «اتصال دامنه به وبلاگ» مشخصات دامنه‌تان را در بخش «اتصال دامنه جدید» وارد کنید.

نیم‌سرورهای زیر را باید در پنل کاربری دامنه تنظیم کنید:

NS1.MAHTARIN.COM
NS2.MAHTARIN.COM

دامنه‌ی شما باید توسط مدیر لوکس‌بلاگ تأیید شود.

تنظیمات دامنه برای تبدیل وبلاگ‌های ثامن بلاگ (samenblog) به وب‌سایت:

وارد پنل وبلاگ‌تان شود و از برگه‌ی «دیگر» که آخرین برگه در بالای صفحه است گزینه‌ی «اتصال دامنه» را انتخاب کنید. در کادر باز شده نام دامنه و ایمیل مالک دمنه را وارد کنید و روی دکمه‌ی «ذخیره» کلیک کنید.

نیم‌سرورهای زیر را باید در پنل کاربری دامنه تنظیم کنید:

NS1.SAMENBLOG.COM
NS2.SAMENBLOG.COM

تنظیمات دامنه برای تبدیل وبلاگ‌های بلاگ اسکای (blogsky) به وب‌سایت:

در پنل مدیریت وبلاگ‌تان به منوی «اتصال دامین به وبلاگ» بروید و نام دامنه‌تان را وارد کنید.

نیم‌سرورهای زیر را باید در پنل کاربری دامنه تنظیم کنید:

NS1.BLOGSKY.COM
NS2.BLOGSKY.COM

تنظیمات دامنه برای تبدیل وبلاگ‌های بلاگ وب (blogveb) به وب‌سایت:

در پنل مدیریت وبلاگ در بخش «امکانات» گزینه‌ی «دامین» را انتخاب کنید. در منوی باز شده «اتصال» را کلیک کنید و در کادر ظاهر شده نام دامنه‌تان را وارد کنید و روی دکمه‌ی «ذخیره»‌کلیک کنید.

نیم‌سرورهای زیر را باید در پنل کاربری دامنه تنظیم کنید:

NS1.BLOGVEB.COM
NS2.BLOGVEB.COM

ثبت دامنه آنلاین

برای خرید دامنه می‌توانید از سرویس ثبت دامنه آنلاین وب ثمین استفاده کنید. کلیه‌ی دامنه های بین‌المللی بلافاصله پس از ثبت فعال و قابل استفاده‌اند. دامنه های IR پس از ثبت باید مورد تأیید مرکز ثبت دامنه IR یا IRNIC برسند. این کار معمولاً در همان روز کاری یا اولین روز کاری بعدی انجام می‌شود. در هنگام ثبت دامنه نیم سرورهای سرویس وبلاگ‌دهی خود را مطابق راهنماهای بالا در قسمت نیم سرورهای دامنه وارد کنید. تنظیم نیم سرورهای وبلاگ روی دامنه پس از ثبت کامل دامنه نیز به سادگی از پنل مدیریت دامنه ممکن است. تغییر نیم سرورهای دامنه ممکن است چند ساعت به طول بینجامد. برای ثبت دامنه به بخش خدمات دامنه وب ثمین  مراجعه کنید. کلیه‌ی راهنمایی‌های لازم برای ثبت انواع دامنه‌ها در این صفحه در اختیار شما می‌باشد.

att_32 بازدید کننده گرامی برای خرید دامنه جهت تبدیل وبلاگ به سایت به صفحه ثبت دامنه مراجعه کنید.
کانال تلگرام وب ثمین

درباره مرکز آموزش وب ثمین

مرکز آموزش وب ثمین

۱۱۳ نظر

 1. سلام هاست واسه چت روم که بتونه حدودا ۷۰ نفر کاربرو جواب بده سرعتش هم خوب باشه و هنگ نکنه شما ارائه میدین و اگه همچین هاستی دارین قیمت سالانه و ماهانه ش چنده مرسی ازتون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   لطفاً درخواست خود را به بخش فروش ما ارسال بفرمایید.
   با تشکر

  • سلام
   من میخوام در وبلاگ ساز رز بلاگ یک وبلاگ بسازم و بعد به وبلاگ تبدیلش کنم
   لطف کنین بگین اولا این وبلاگ ساز برای ساختن وبی که عکس زیادی قرار باشه روش آپلود کنی خوبه یا نه و بعد اینکه بعد از تبدیلش به وبسایت امکان مدیریتش از بین نمیره یعنی اون صفحه ای که رز بلاگ در اختیار مدیران وبلاگ هاش قرار میده و با اون کاربران امکان ورود به صفحه شخصی شونو دارن
   برای اون صفحه چه اتفاقی خواهد افتاد.
   اگه لطف کنین جواب اینو برام ایمیل کنین چون من خیلی اتفاقی به این صفحه وارد شدم و میترسم آدرسشو در دفعات بعدی درست وارد نکنم

 2. نمیشه بلاگفای خود را yourname.com کنیم اما هزینه نداشته باشه.بعدش ه راه حل برام بگین

 3. سلام ایا با خرید دامنه برای وبلاگ نیاز به هاست نیست تا کی اگر بازید کنندگان بیش از ۳۰۰۰۰۰ تا شود چیه ؟ ایا بازید از سایت های با دامنه ir با دامنه com .net,.. در بازید سایت تاثیر نمیزاره لطفا جوابتون را تو این بخش یا به ایمیل بدین مرسی

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   همان طوری که در مطلب توضیح دادیم تنها برای اتصال دامنه به وبلاگ‌های پرشین‌بلاگ و بلاگ‌سپات نیاز به هاست دارید.
   پسوند دامنه تأثیری در کاهش بازدید ندارد.
   هاست شما تا زمانی که دامنه‌تان به وبلاگ متصل بماند همان هاست رایگان سیستم وبلاگ‌نویسی است. اگر محدودیتی باشد بستگی به سیستم وبلاگ‌دهی‌تان دارد. سایت‌های پربازدیدتر ممکن است روی هاست‌های رایگان دچار مشکل شوند و سایت‌های بسیار پربازدید حتا ممکن است با هاست‌های اشتراکی پولی نیز به مشکل بخورند و نیاز به سرور مجزا با پهنای باند اختصاصی دارند.

 4. بعد تغییر دامنه ایاقالب قبلی خود وبلاگ با دامنه جدید خراب نمیشه

 5. سلام به نظر شما یک سایت را با دامنه ir ثبت کنیم بهتر یا با دامنه net ? ایا با تغییر هاست بازید وب سایت کاهش پیدا می کند? و یک سایت با حدود متوسط ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ و یک سایت بالای ۱۵۰۰۰ تا بازید در روز چقدر هزینه دارد برای یک سال دارد هاست ان( گالری مد و مطالب خواندی روازنه ۸ تا دوازده مطلب بذارد) ؟ و با تغییر هاست ادرس مطالب وب به هم نمیخورد اگر مطالب بالا ۵۰۰۰تا یا بیشتر باشد ؟ مرسی

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   باسلام.انتخاب نوع پسوند دامنه با توجه به زمینه فعالیت سایت شما می باشد. دامنه آی آر دامنه کشوری است و استفاده عمومی در ایران دارد و به فعالیت خاصی محدود نمی شود. در مورد دامنه net لینک زیر را مطالعه کنید:
   http://www.websamin.com/blog/dot-net-domain-registration/
   سوال دوم شما: آیا با تغییر هاست بازید وب سایت کاهش پیدا می کند؟ خیر تغییر هاست باعث کاهش بازدید وب سایت نمی شود. هاست فقط میزبان داده ها شما می باشد.
   در مورد باقی سوال های شما: در وبلاگ وب ثمین به سوالاتی مالی پاسخ نمی دهد جهت دریافت این نوع سوال ها به بخش مالی وب ثمین ایمیل ارسال کنید:
   sales@websamin.com
   موفق باشید

 6. سلام ببخشید آیا به یک دامنه میشود ۴ دی ان اس ثبت کرد یکی دی ان اس وبلاگ یک دی ان اس فروشگاه اگه میشه راهنمایی کنید؟

 7. سلام :من یه افغانم میخوام وبلاگمو به سایت تبدیل کنم شما این کاروبرام میکنین لازم به ذکره بنده شناسنامه هم داره فقط اینو میخوام بدونم گروه شما به خارجی ها چه قوانین داره توضیح بدین خوشحال میشم. تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   با سلام و احترام. برای تبدیل وبلاگتان به سایت کافی است شما یک دامنه خریداری کنید و سپس نیم سرورهای آن را بر روی سیستم وبلاگدهی خود تنظیم کنید. اگر دامنه بین المللی خریداری کنید نیاز به مدارک نمی باشد ولی برای ثبت دامنه آی آر اگر اسم خاصی را ثبت کنید گذرنامه نیاز هست تا دامنه شما تایید شود. قوانین ما برای تمامی کاربران یکسان می باشد. موفق باشید

 8. با درود و سلام به مدیریت گرامی, تمام مطالب رو خوندم خواهشمندم اگر ممکن است در مورد اتصال دامنه به سایت webs کمکم کنید چون ظاهرا آپشنی در اختیار کاربر نمیزارد مگر خرید از خود سایتش! ممنون عجله دارم
  webs.com

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   WEBS.COM اجازه‌ی اتصال دامنه‌های ثبت شده از شرکت‌های دیگر را تنها به خریداران هر کدام از سرویس‌های premium خود می‌دهد و پوینت کردن دامنه به IPهای خودش را هم نمی‌پذیرد. نیم سرورها هم ns1.webs.com و ns2.webs.com هستند. اما اکانت‌های free این امکان را ندارند.

 9. سلام
  من اگه هاست دانلود بخرم در اعضای هر بار دانلود من میتونم درامد داشته باشم یا نه؟؟؟
  اگه جوابتون نه است لطفا بگید سایت های بزرگ چگونه از دانلود هاشون یا حتی از لود شدن سایتشون درآمد دارند.

 10. مطالبتون را خوندم خیلی جالب بود بخصوص از طریقه جواب گویی تان

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   ممنون. در آینده قصد داریم بخشی در وبلاگ وب ثمین ایجاد کنیم تا بازدیدکنندگان پیشنهاد موضوع دهند و ما در مورد موضوع های پیشنهادی مطلب بنویسم.

 11. سلام
  من دامنه رو به روشی که گفتید
  متصل کردم به سرویس بلاگر (cname و A)
  حالا چطور میتونم ایمیل های سایت ام رو چک کنم؟

  ممنون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   با این تغییرات رکورد میل هاست شما تغییری نمی‌کند. بنابراین با آدرسی که سرویس دهنده‌ی هاست‌تان به عنوان آدرس دست‌رس به وب‌میل برایتان تعیین کرده می‌توانید ایمیل‌هایتان را مدیریت کنید.

 12. درود
  آقا من از سیستم بلاگفا استفاده میکنم. وقتی به این روش دامنه رو به وبلاگ وصل میکنم، فقط صفحه اول دامنه به آدرس جدیده. دیگه روی هر لینکی که کلیک کنیم وبلاگ باز میشه. چرا؟؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   اگر نیم سرورهای دامنه خود را بر روی موارد زیر تنظیم کرده باشید باید بدون مشکل تمامی صفحات وبلاگتان روی دامنه تنظیم شده باشد. البته امکان دارد بدلیل کش dns بعضی اوقات تا ۴۸ ساعت هم زمان ببرد تا تمامی صفحات بر روی دامنه جدید نمایش داده شوند.
   NS20.OURIRAN.NET
   NS21.OURIRAN.NET

   • ممنون از پاسخگوییتون
    والا از ۴۸ ساعت گذشته و جوابی نمیده. میدونین من تو قالب و بین کدها اون لینکها را گذاشتم. احتمالا بخاطر اونه دیگه نه؟

 13. با سلام من یک وبلاگ در میهن بلاگ دارم.از شما یک دامنه خریدم و تنظیمان dns راهم به درستی انجام دادم ولی بر روی هر موضوعی از وبلاگم که کلیک میکنم باز هم آدرس میهن بلاگ را نشان میدهد
  آدرس وبلاگ:
  http://atfew.mihanblog.com
  آدرس دامنه ای که خریدم و متصل کردم
  http://www.tamamayar.com
  لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم تا دیگر اسم وبلاگم نمایش داده نشود؟

 14. با سلام
  من وبلاگمو در میهن بلاگ به دامنه ای که خریدم لینک کردم ولی
  یه مشکل جالب که برای من پیش اومده اینه که وقتی اسم سایتمو بدونwww. میزنم بدون مشکل میاد
  اینم عکسش
  http://upload7.ir/images/15193866368405033827.jpg
  ولی وقتی که www. رو میزنم این پیغامو میده
  http://upload7.ir/images/02960078010771750549.jpg
  لطفا راهنمایی کنید که چطوری میشه این مشکلو برطرف کرد؟
  این مشکل امروز بوجود اومده و دیروز همچین ایرادی نداشت

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   بله امروز کاربران زیادی اعلام کردند که این مشکل را دارند.
   یعنی وبلاگ آنها بدون رکورد www درست نمایش داده می شود ولی با رکورد www پیغام زیر نمایش داده می شود.
   ————————-
   کاربر گرامی دامنه شما از اتصال به وبلاگتان در میهن بلاگ خارج شده است برای اتصال دامین به وبلاگ از یکی از حالات زیر استفاده نمایید:
   ۱- ns3.mihanblog.com
   یا
   ۲- تعریف رکورد cname به point.mihanblog.com
   ————————
   توضیح مورد ۱ پیام فوق این است که نیم سرور دامنه برای اتصال به میهن بلاگ باید بر روی ns3.mihanblog.com تنظیم شده باشد! نیم سرور دامنه شما بر روی ns3.mihanblog.com تنظیم هست و نباید مشکلی وجود داشته باشد. ( البته ما وبلاگ شما را با رکورد www بدرستی می بینیم و پیغام فوق نمایش داده نمی شود. توصیه می کنیم کش مرورگر خود را پاک و دوباره تست کنید).
   توضیح مورد ۲ پیام فوق این هست که باید دامنه را توسط رکورد cname به میهن بلاگ متصل کنید. برای این کار نیاز به dns manager هست که متاسفانه این امکان در پنل دامنه های آی آر وجود ندارد ولی در دامنه های بین المللی اگر پنل registrar دامنه ساپورت کند این امکان وجود دارد.
   ولی همانطور که در پیام فوق مشاهده می کنید یکی از ۲ مورد فوق را باید انجام دهید چون از ” یا ” استفاده کرده است پس اگر نیم سرور دامنه را بر روی میهن بلاگ تنظیم کنیم دیگری نیازی به ساخت رکورد cname نمی باشد.
   و در پایان امکان دارد dns manager سرورهای میهن بلاگ امروز مشکل داشته و الان برطرف شده باشد اگر هنوز مشکل شما برطرف نشده است در همین جا کامنت بگذارید تا این موضوع با پشتیبانی میهن بلاگ در میان گذاشته شود.
   موفق باشید

 15. با سلام من با ثامن بلاگ کار میکنم ولی برای تبدیل اون گزینه ای که شما گفتین وجود نداره. لطفا بررسی کنید و راه حل بدین ممنون میشم…

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. نیم سرورهای زیر را باید به جای نیم سرورهای پیشفرض دامنه خود تنظیم کنید:
   NS1.SAMENBLOG.COM
   NS2.SAMENBLOG.COM
   سپس وارد پنل وبلاگتان شوید و از برگه «دیگر» گزینه «اتصال دامنه» را انتخاب کنید. در کادر باز شده نام دامنه و ایمیل مالک دامنه را وارد کنید و روی دکمه «ذخیره» کلیک کنید. برای تأیید اتصال دامنه از بخش «تماس با ما» در ثامن بلاگ نام وبلاگتان و نام دامنه تان را وارد کنید و درخواست اتصال نمایید.

 16. منتو پرشین بلاگ یگ وبلاگ دارم ودامنه هم خریدم هیچراهی وجود نداره بدون خریدهاست اونو بزارم اگه راهی وجود دارد لطفا راهنماییم کنید ممنون.

 17. سرورهای سایت بلاگفا را باید درحساب کاربری خود در ثمین قرار دهم که نوشته:سرور۱ سرور۲ سرور۳ و… من هر کار میکنم ارور می دهد.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   شما چون از مشتریان ما هستید باید مشکلات را با بخش پشتیبانی وب ثمین مطرح نمایید. نیم سرورهای دامنه شما بر روی بلاگفا تنظیم شد. موفق باشید

 18. چطوری می شه ادرسه****.persianblog.ir رو تبدیل به کنم*****.com
  اگه می شه جواب رو بهم ایمیل کنید….

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. در همین مطلب در پاراگراف زیر توضیح داده شده است:
   برای تبدیل وبلاگ به وب‌سایت در پرشین بلاگ باید علاوه بر ثبت دامنه هاست هم خریداری کنید. پرشین بلاگ این امکان را به شما نمی‌دهد که نام دامنه‌ای را به ساب‌دومین پرشین بلاگ متصل کنید. شما فقط از پنل پرشین بلاگ برای نوشتن مطالب استفاده می‌کنید و سپس از طریق FTP آن‌ها را روی وب‌سایت/وبلاگ خود می‌فرستید. اگر شما هاست و دامنه هر دو را تهیه کرده‌اید چندان منطقی نیست مقید به پرشین بلاگ بمانید. بهتر است نرم‌افزار مدیریت وبلاگی مانند وردپرس را روی هاست‌تان نصب کنید و از آن رای وبلاگ‌نویسی استفاده کنید.اگر هم‌چنان اصرار دارید از پنل پرشین بلاگ مطالب‌تان را ارسال کنید در بخش تنظیمات عمومی وبلاگ گزینه‌ی «اتصال وبلاگ به دامین شخصی» را انتخاب کنید و آدرس وب‌سایت و تنظیمات کاربری FTP ان را وارد کنید.

 19. سلام من دامنه خریدم نیم سرور هاروهم تو ایرنیک درست کردم متصلش هم کردم به وبلاگ ولی نمیتونم سایت رو ببینم آدرس
  http://******.mihanblog.com/

  http://*************.ir/

  میشه بگین چیکار کنم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. ابتدا باید دامنه شما توسط ایرنیک تایید شود. پس از تایید دامنه شما توسط ایرنیک دامنه تاییده به آدرس ایمیل شما از طرف ایرنتیک ارسال می شود. نکته بعدی این هست که بعد از تایید دامنه توسط ایرنیک گاه یتا ۲۴ ساعت زمان می برد تا نیم سرورهای دامنه شما در اینترنت ایران بخاط کش بودن انتشار یابد. البته باید نام دامنه خود را نیز در پنل میهن بلاگ وبلاگتان اضافه کنید. در نتیجه اگر دامنه شما توسط ایرنیک تایید شود ۲۴ ساعت زمان می برد تا وقتی نام دامنه خود را در مرورگر تایپ کنید وبلاگتان بالا بیاید. موفق باشید

 20. سلام ایا وقتی ما برای وبلاگ بلاگفا یک دامنه خریداری میکنیم و ان را ثبت و برای وبلاگ استفاده میکنیم . میتوانیم در ان پاپ اپ یا تبلیغات گزاشت یا این که هنوز هم سیستم بلاگفا از ان جلو گیری میکند ؟؟؟؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   بله. سیستم بلاگفا جلوی آن را می گیرد. چون هنوز وبلاگتان در بلاگفا می باشد و از سرویس میزبانی بلاگفا استفاده می کند.

 21. با سلام
  می خواستم بدونم این دامنه ها با دامنه هایی که رایگانه چه فرقی داره؟
  ممنون از اینکه سوال بنده رو خوندین.

  • سلام. :مدت زمان ثبت دامنه رایگان حداکثر ۱۲ماه میباشد اما دامنه هایی که برای آنها هزینه می پردازید از ۱ تا ۱۰ سال قابل ثبت می باشند. در نظر داشته باشید پسوند های رایگان مانند tk‏ (دامنه اینترنتی کشور توکلائو-کشور ۱۵۰۰ نفری در اقیانوس آرام) زیاد رایج نیستند و هدف از ارائه این دامنه بصورت رایگان معرفی این کشور به کاربران اینترنت می باشد.

 22. سلام ببخشید من دامنه خریدم تا یه مدت هم ازش خیلی خوب استفاده میکردم و تو موتور جستجو گر گوگل هم اومده بود و لی الان دیگه تو گوگل که سرچ میکنم دامنه ام نمیاد باید چیکار کنم ؟

 23. راستی دامنه ام سالمه ولی تو گوگل دیگه نمیاد قبلا میومد.خیلی وقته اینجوری شده تقریبا ۱ ماه

 24. اسم دامنه ام www.*************.ir

  • سلام. وقتی اسم دامین شما را در گوگل سرچ کردیم مشاهده شد که دسترسی به سایت شما توسط robots.txt که در روت سایت شما قرار دارد محدود شده است. بهترین کار این است که فایل robots.txt را حذف کنید یا اینکه این فایل را باز کنید و تگ Disallow را از داخل آن حذف کنید.

 25. باسلام من میخواستم وبلاگم را تبدیل به سایت کنم در صورتی که وبلاگم پسوند اون از blogfa.com به …ir تبدیل شود روش قراردادن مطلب ودر کل مدیریت سایتم تغییر می کند یا نه .

 26. با سلام و عرض خسته نباشید…
  بنده ۲ روز پیش نسبت به ایجاد دامنه ی ir از لوکس بلاگ اقدام نمودم…
  وبلاگ من www.***.lxb.ir میباشد و دامنه ای که ثبت کردم www.***.ir میباشد…
  دیروز ایمیلی حاوی تایید ثبت دامنه به من رسید …
  من نیز وارد سایت ایرنیک شدم و رمز عبورم را (بنابر درخواست سایت ایرنیک) تغییر دادم ولی تا به امروز هر وقت من در فیلد بالای مرورگر آدرس دامنه ی خودم رو وارد میکنم صفحه ای با این نام یافت نمیشود…مشکل چیست؟؟؟ لطفا راهنمایی فرمایید…

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. نیم سرورهای زیر را باید به جای نیم سرورهای پیشفرض دامنه خود تنظیم کنید:
   NS1.MAHTARIN.COM
   NS2.MAHTARIN.COM
   سپس در پنل وبلاگتان در قسمت «اتصال دامنه به وبلاگ» مشخصات دامنه تان را در بخش «اتصال دامنه جدید» وارد کنید. دامنه شما باید به تأیید مدیریت لوکس بلاگ برسد.

 27. خیلی خوب بود

 28. با سلام وخسته نباشید و تشکر از مطالب مفید سایتتان.من ۲ سوال دارم
  اول اینکه بعد از تبدیل وبلاگ به وبسایت نیازی به هاست هست یا نه؟
  ویرایشگر متن همان ویرایشگر وبلاگ خواهد بود یه به محیط جدیدی نیاز است؟یعنی باید از همان قسمت پست مطبی جدید در سات بلاگفا مطالب و عکسم را وارد کنم؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. پاسخ سوال اول: خیر نیازی به هاست نیست. پاسخ سوال دوم: بله دقیقا همان ویرایشگر وبلاگ شماست.و باید وبلاگ را از همان کنترل پنل قبلی وبلاگتان مدیریت کنید

 29. با سلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم وقتی از این طریق وبلاگو به وبسایت تبدیل میکنیم اپلود مطالب و تغییر د وبسایت از طریق همان محیط وبلاگ صورت میگیرد؟

 30. ببخشید دقیقا چطور باید نیم‌سرورهای NS20.OURIRAN.NET و
  NS21.OURIRAN.NET را باید در پنل کاربری دامنه برای بلگفا تنظیم کنیم؟

 31. ببخشید در وردپرس نام کاربری و پسورد را که وارد میکنم،خطا میده.مگه باید در قسمت نام و پسورد چی وارد کنم؟

 32. سلام/من دامنه irدارم فقط میخوام امکانات وبلاگ بیشتر باشه و مثل وبلاگ نباشه مثلا مثل ********** دارای ستون بندی باشه در این مورد راهنمایی کنید میتونم در همین مدیریت رزبلگ ی سایت با امکاننات بیشتر داشته باشم؟یا کلا باید از ی سایت ساز دیگه استفاده کنم؟
  تشکر

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. برای اینکه سایت شما چند ستونه باشه باید از قالبی استفاده کنید که به این نحو طراحی شده باشد. بهتر است شما از سایت سازها بجای سیستم وبلاگدهی استفاده نمایید چون امکانات وبلاگ ها محدود می باشد

 33. ببخشید در c Panel نام کاربری و پسورد را که وارد میکنم،خطا میده.مگه باید در قسمت نام و پسورد چی وارد کنم؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اول اینکه شاید رمز یا نام کاربری خود را اشتباه وارد می کنید برای اطمینان این اطلاعات را دوباره از شرکت هاستینگ خود در خواست کنید . دوم اینکه شاید آی پی اتصال اینترنت شما توسط فایروال های سرور هاستینگ بدلیل ورود های ناموفق به پنل مسدود شده باشد. در نتیجه بهترین کار تماس با شرکت هاستینگی می باشد که هاست را از آنها تهیه کرده اید

 34. مرکز آموزش وب ثمین
  مرکز آموزش وب ثمین

  سلام. خیر مشکلی ایجاد نمی شود. بعد از خرید دامین نیم سرورهای آن را روی نیم سرورهای وبلاگتان تنظیم کنید و وارد پنل کاربری وبلاگ شده و دامین خریداری شده را به آن اضافه کنید.

 35. سلام و خسته نباشید
  من هر چقدرDNS های بلاگفارو میزنم قبول نمیکنه مینویشه the nameserver is not valid
  میشه کمکم کنید
  الان من چی کارکنم؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. نیم سرورهای زیر را باید قرار دهید. اگر قبول نکرد با شرکتی که از آنها دامین را خریداری کرده است مشکل را مطرح نمایید.
   ns20.ouriran.net
   ns21.ouriran.net

 36. سلام میشه بگین پنل کاربری دامنه در بلاگ اسکای کجاست

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   نیم سرورهای زیر را باید به جای نیم سرورهای پیشفرض وب ثمین در هنگام ثبت در بخش «نام سرورها» یا پس از ثبت در پنل دامنه تنظیم کنید:
   NS1.BLOGSKY.COM
   NS2.BLOGSKY.COM
   سپس در پنل مدیریت وبلاگتان به منوی «اتصال دامین به وبلاگ» بروید و نام دامنه تان را وارد کنید.

 37. سلام …
  من اگه وبلاگ خودمو به دامنه متصل کنم رتبه الکسامون تغییر میکنه یا همون رتبه الکسای تو وبلاگ هست ؟؟؟

 38. سلام متشکرم از توضیحات عالی تون و جواب های باصبر و حوصله تون .
  همه رو خوندم تقریبا
  یه سوال داشتم. وقتی میخواهیم در ایرنیک ثبت نام کنیم باید ۱۶ تومن پول بدیم درسته؟
  اگر بخواهیم از شرکت هایی که دامنه میفروشن که نام نمیبرم، دامنه ای خریداری کنیم، برای خرید ir بین ۵تا ۸ تومن هزینه میگیرن و برای راه اندازی اون، ۵ تومن.
  خب اینجوری که به صرفه تره….
  من گیج شدم

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. دلیل ارزانتر بودن خرید دامنه از نمایندگان ایرنیک مانند وب ثمین این می باشد که چون نمایندگان تعداد زیادی دامین از ایرنیک خریداری می کنند ایرنیک با نمایندگان با قیمت پایین تر حساب می کند. مثلا اگر شما دامنه آی ار را از وب ثمین خریداری کنید برای ثبت دامنه ای ار ۵۵۰۰ تومان هزینه دریافت می کند ولی ایرنیک ۱۶۰۰۰ تومان.

 39. ممنونم از پاسختون. یعنی اگر من از وب ثمین یا هر نماینده ی فروش دیگر خریداری کنم فقط و فقط باید ۵۵۰۰ هزینه کنم؟ اگر بخوام عضو ایرنیک بشم که باید عضو بشم و اطلاعات بدم، لازم به پرداخت ۱۶تومان نیست؟
  *
  یه سوال دیگه ای هم داشتم من دامینی رو میخوام که الان ثبت شده ولی هیچ مطلبی نداره یعنی اصلا ارور میده و کلا تنظیماتش خرابه:
  *******
  و یه دامین دیگه هم میخوام: ***** که این هم دست کمی از دامین قبلی نداره ولی بااین تفاوت که حداقل یه مطلب داره!! ولی دامین رو برای فروش گذاشته . ایمیل میدم جواب نمیده. راهی هست که این دو دامین رو خرید؟
  noha

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   خیر. هر نماینده ای امکان دارد یک قیمت برای فروش داشته باشد. برای عضویت در ایرنیک نیاز به پرداخت هزینه نیست. شما دامنه را از هر جا که قصد داشته باشید بخرید حتما باید ابتدا در سایت ایرنیک شناسه را ساخته و سپس شناسه را در زمان خرید دامنه وارد نمایید. در مورد دو مورد دیگر نیز صاحب دامنه شخص دیگری است از نام دامنه هوایز بگیرید و به ایمیل صاحب آن ایمیل ارسال کنید اگر فروشنده باشد جواب می دهد در غیر اینصورت کاری نمی توانید بکنید.

 40. چطور از دامینی که ارور میده و فاقد هر مطلب و محتواییه، هوایز بگیریم؟

 41. سلام خسته نباشید
  من این مراحل انجام دادم اما هنوز دامنه تغییر نرده و وبلاگم بالا نمیاد. مشکل از کجاست؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر درست تمامی مراحل را انجام داده باشید به احتمال زیاد دلیل منتشر نشدن نیم سرورهای دامنه است که بعد از چند ساعت خود به خود درست می شود

 42. سلام وبلاگ من ************ است باید چی چار کنم.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این مورد را باید از ارائه دهنده وبلاگتان سوال بفرمایید چون با جستجوی ما چیزی در این مورد در سایت آنها ذکر نشده است

 43. آیا پس از اتصال به دامنه (حالا مثالا.ir)امکاناتی نیز به اضافه خواهد شد

 44. با سلام من میخواستم بپرسم که بعد از خرید دامنه و اتصال آن به وبلاگ آیا امکان دارد که دیگه آدرس وبلاگ حذف بشه و فقط آدرس دامنه ای که خریدیم نمایش داده بشه؟
  آخه وقتی تو گوگل سرچ میکنی هم آدرس وبلاگت میاد هم آدرس دامنه ای که خریدیم
  با تشکر

 45. سلام. یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
  من وبلاگ رو به .ir وصل کردم ولی تو سرچ گوگل بازم رزبلاگ رو میاره چطور تو سرچ گوگل هم اون آی آر رو بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟

 46. سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
  من برای اینکه تمام صفحات وبلاگ رو به گوگل معرفی کنم
  لازمه که فایل googlee1472ba68c60bf03.html رو به هاست وبلاگم اتصال بدم تا بتونم وبلاگم رو وریفای کنم.
  چون اگه اینکا رو انجام ندم فقط در حالت عادی که عنوان وبلاگم سرچ بشه تو صفحه اول گوگل وبلاگمو میاره.
  وقتی سرچ میکنم دانلود پایان نامه و پروژه تو صفحه اول گوگل وبلاگم میاد
  ولی هرچی از برچسب های وبلاگ سرچ میکنم اسمه وبلاگم تو گوگل نیس٫چون وریفای نشده
  چطور میتونم وریفای کنم. با filezilla , cuteftp هم که میخوام وصل بشم
  خطای هاست میده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام
   کد را در تگ هدر فایل قالب وبلاگ باید قرار دهید. روش دوم را مطالعه بفرمایید. دلیلی ندارید پس از ایندکس شدن صفحه های وبلاگتان گوگل برای همه برچسبهایی که شما تعیین کرده اید وبلاگ شما را نشان دهد.

 47. سلام متشکرم از توضیحات عالی تون ,خیلی عالی و راحت بود ممنون

 48. سلام من هر وقت عکسی آپلود کردم بعد از مدتی از دسترس خارج میشد و آپلود پشتیبانی نمیکرد . به من گفتند تنها راه این هست که یک هاست یا دامنه شخصی ایجاد کنی تا هم آپلود عکس ها به نام وبلاگ خودت باشه و هم دیگه عکس ها از دسترس خارج نشوند آیا این مطلب درسته؟

 49. سلام کن یک فروشگاه رایگان دارم میتونم براش دامنه بگیرم؟!؟
  فروشگامو دامنه اختصاصی داشته باشه
  اگر هست هزینش چقدره؟

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. این سوال را باید از جایی که فروشگاه رایگان به شما داده است سوال کنید. بپرسید آیا پارک دامین روی فروشگاه را پشتیبانی می کند یا خیر؟

 50. سلام. ممنون از راهنمایی ها و توضحاتتون. سوال من اینه که اگر دامنه ای رو به وبلاگمون اتصال بدیم و استفاده کنیم آیا امکان داره که بعدا با همین دامنه بتونیم هاست رو عوض کنیم؟ مثلا هاستمون وبلاگ نباشه یه هاست بخریم و باز دامنه رو به اون یکی اتصال بدیم مشکلی برای سئوی سایت پیش میاد؟ و اساسا مشکلی پیش میاد؟
  و دوم این که چه وبلاگدهی ای بهتر و کم خطاتره؟ مثلا بلاگفا که داغونه. پرشین و ایناهام که قدیمی ان. رزبلاگ بهتره یا میهن بلاگ؟ یا چی؟
  ممنونم ازتون

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. بله با تغییر نیم سرور دامنه به نیم سرورهای هاست خریداری شده امکان اتصال آن وجود دارد.قطعا برای سئوی سایت شما مشکل بوجود می آید . چون با تغییر هاست اطلاعات موجود روی ویلاگتان دیگر روی هاست جدید وجود ندارد و صفحات ایندکس شده با اسم دامنه شما از سرچ جستجوگرها حذف می شود. در مورد سیستم وبلاگدهی ما نمی توانیم نظر قطعی بدهیم. باید از کاربران آنها پرس و جو بفرمایید.موفق باشید

 51. با سلام و وقت بخیر…. بنده یه وبلاگ از بلاگ اسکای دارم و میخوام درگاه پرداخت آنلاین پارس پال رو روی اون نصب کنم ولی درخواست درگاه که دادم میگه باید یه دامنه برای وبلاگتون بخرید تا درگاه به شما بدیم….. حالا سوال من این هست که من اگه نخواسته باشم خرج کنم واسه خرید دامنه میتونم دامنه مجانی بگیرم و واسه هاست هم از هاست خود بلاگ اسکای استفاده کنم؟؟؟؟؟ این کار شدنی هست؟؟؟؟ مشکلی پیش نمیاد اگه این کار شدنی باشه میتونم آدرس رو عوض کنم یا فقط اون قسمت دات بلاگ اسکای من تبدیل به آی آر میشه و آدرس همون آدرس قبلی هست؟؟؟؟؟لطفا جوابمو به ایمیلم بفرستید با تشکر…

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. اگر نمی خواهید هزینه برای ثبت دامنه پرداخت کنید باید از دامنه های رایگان استفاده کنید. البته هزینه ثبت دامنه ای ار حدود ۵۵۰۰ تومان است فکر کنم ارزش داشته باشد یک دامنه برای وبلاگتان خریداری کنید. در مورد تغییر اسم دامنه با هر دو آدرس وبلاگتان لود خواهد شد هم با آدرس وبلاگ هم با اسم دامنه. در مورد سایر سوالات باید از جایی که درگاه دریافت می خواهید کنید سوال کنید.

 52. سلام
  می خواستم بدونم اگه وبلاگ با دامنه ثبت بشه دیگه اون محدودیت های وبلاگ رو نداره آیا می شه باهاش کسب درآمد اینترنتی (طبلیغات کلیکی pop up )کرد؟

 53. سلام ف من برای وبلاگم دامین خریدم حالا میخوام بدونم که امکانش هست تا هاست بخرم و وبلاگم رو به هاست انتقال بدم؟
  وبلاگم روی رزبلاگ هستش.

  • مرکز آموزش وب ثمین
   مرکز آموزش وب ثمین

   سلام. می توانید . هاست خریداری کنید و سپس نیم سرورهای هاست را روی دامنه خود تنظیم کنید. با این کار دامنه از وبلاگ جدا شده و به هاست متصل می شود. البته مطلع باشید تغییر نیم سرور دامنه ۸ تا ۲۴ ساعت زمان می برد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

CAPTCHA

*


رفتن به بالا
قالب وردپرس
قالب وردپرس